SHIBUYA STREAM HOTEL

Vælg datoer for at se priser

Fra SHIBUYA STREAM HOTEL er der kun fem minutters kørsel til Shibuya-krydset og Tokyo-tårnet. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, ligesom restauranten er et oplagt sted at få lidt at spise. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger desuden kun 5 minutters kørsel fra Tokyo Midtown og Nationalstadion. Rejsende er glade for den korte gåtur til offentlig transport: Shibuya Subwaystation ligger få skridt derfra og Omote-sando Subwaystation ligger 14 minutter væk.

Anmeldelser

9,6 ud af 10, Gæstefavoritter
Bedst bedømt af rejsende

Populære faciliteter

  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (12)

  • Ugentlig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Morgenmad tilgængelig
  • Selvstændig parkering
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Pengeskab i receptionen
  • Automat
  • Mikrobølgeovn på fællesareal
  • Vandbeholder
  • Vaskeservice
  • Selvbetjeningsvaskeri

Føl dig hjemme (6)

  • Køleskab
  • Vaskerifaciliteter
  • Elevator
  • Fladskærms-tv
  • Begrænset rengøring
  • Selvstændig parkering (tillægsgebyr)
Den nuværende pris er 1.729 kr.
18. aug. - 19. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 12 ud af 12 værelser

Standard Semi Double Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Standard Double Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Accessible Twin Room

  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Standard-dobbeltværelse - ikke-ryger

9,4 ud af 10
Enestående
(98 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 24 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse med 2 enkeltsenge - ikke-ryger

9,4 ud af 10
Enestående
(21 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 30 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse med 2 enkeltsenge - ikke-ryger

9,8 ud af 10
Enestående
(9 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse med 2 enkeltsenge - ikke-ryger - hjørneværelse

9,4 ud af 10
Enestående
(26 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 43 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 enkeltsenge, 1 udtræksseng (enkeltseng) og 1 sovesofa (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse med 2 enkeltsenge - ikke-ryger - hjørneværelse (Corner)

9,4 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 43 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse med 2 enkeltsenge - 3 soveværelser - ikke-ryger - byudsigt (Corner)

9,6 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 47 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 enkeltsenge, 1 udtræksseng (enkeltseng) og 1 sovesofa (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-dobbeltværelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger - byudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(6 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 50 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - ikke-ryger (Semi Double, Shower Only)

7,4 ud af 10
Godt
(18 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Standard-dobbeltværelse - ikke-ryger (Shower Only)

9,6 ud af 10
Enestående
(8 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
3-21-3, Shibuya, Shibuya-ku, Tokyo, Tokyo, 150-0002

Hvad ligger i nærheden?

  • Shibuya Sky - 2 min. gang - 0.2 km
  • Shibuya Scramble Square - 2 min. gang - 0.2 km
  • Shibuya Hikarie - 3 min. gang - 0.3 km
  • Shibuya-krydset - 5 min. gang - 0.4 km
  • Hachikō Mindestatue - 5 min. gang - 0.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Tokyo (HND-Haneda) – 42 min. kørsel, 24,5 km
  • Tokyo (NRT-Narita Intl.) – 77 min. kørsel, 78,7 km
  • Shinsen Station – 13 min. gang, 1,1 km
  • Ebisu Station – 17 min. gang, 1,4 km
  • Daikan-yama Station – 17 min. gang, 1,4 km
  • Shibuya Subwaystation – 1 min. gang, 0,1 km
  • Omote-sando Subwaystation – 14 min. gang, 1,2 km
  • Meiji-jingumae 'Harajuku' Metrostation – 17 min. gang, 1,4 km

Restauranter

  • ‪Starbucks - ‬2 min. gang
  • ‪土鍋炊ごはん なかよし - ‬1 min. gang
  • ‪酢重 Indigo - ‬1 min. gang
  • ‪麺飯食堂 なかじま - ‬2 min. gang
  • ‪富士そば 渋谷東口店 - ‬2 min. gang

Om overnatningsstedet

SHIBUYA STREAM HOTEL

  • Fra SHIBUYA STREAM HOTEL er der kun fem minutters kørsel til Shibuya-krydset og Tokyo-tårnet. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, ligesom restauranten er et oplagt sted at få lidt at spise. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger desuden kun 5 minutters kørsel fra Tokyo Midtown og Nationalstadion. Rejsende er glade for den korte gåtur til offentlig transport: Shibuya Subwaystation ligger få skridt derfra og Omote-sando Subwaystation ligger 14 minutter væk.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 177 værelser
    • Overnatningsstedet har 35 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 00.00
    • Mulighed for kontaktløs indtjekning
    • Huritg indtjekning er tilgængelig
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt overnatningsstedet via oplysningerne i din reservationsbekræftelse for at få flere oplysninger
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
    • Nogle værelsesnavne angiver varierende ind- og udtjekningstider, som tilsidesætter de oplyste standardind- og udtjekningstider.
    • Parkeringshuset på stedet har åbent fra kl. 06.50 til kl. 00.00 hver dag med sidste indkørsel kl. 23.30. Ind- og udkørsel er ikke mulig på alle andre tidspunkter.
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Børn (i alderen 5 år eller derunder) kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
    • Ingen baby-/barnesenge
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering på stedet (2800 JPY pr. nat)
    • Begrænset parkering på stedet
    • Der er højdebegrænsninger for parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 07.00 til kl. 09.30
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Fælles mikrobølgeovn
  • Vandbeholder

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Bygget i 2018
  • Pengeskab i receptionen

Hjælp til personer med et handicap

  • Blindeskrift
  • Elevator
  • Støttehåndtag ved toilettet
  • Nødline på badeværelset

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Betalingsfilm

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Hjemmesko

Få en god nats søvn

  • Lydisolerede værelser
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Kun bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel

Mad og drikke

  • Køleskab

Mere

  • Ugentlig rengøring

Interessante fakta

Priser og udmærkelser

Overnatningsstedet er medlem af Preferred Hotels & Resorts.

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • En byskat skal muligvis betales på overnatningsstedet. Byskatten ligger mellem 100 og 10.000 JPY pr. person pr. nat, baseret på værelsets pris pr. nat. Flere undtagelser kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 3500 JPY pr. person

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Parkering

  • Selvstændig parkering koster JPY 2800 pr. nat
  • Der er begrænset parkeringshøjde

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club, JCB International, Union Pay
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Der tilbydes rengøringsservice hver 3. dag.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

STREAM EXCEL HOTEL TOKYU
SHIBUYA STREAM EXCEL TOKYU
STREAM EXCEL TOKYU
Shibuya Stream Excel Hotel Tokyu Tokyo
SHIBUYA STREAM HOTEL Hotel
SHIBUYA STREAM HOTEL Tokyo
SHIBUYA STREAM HOTEL Hotel Tokyo
Shibuya Stream Excel Hotel Tokyu

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder SHIBUYA STREAM HOTEL gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, SHIBUYA STREAM HOTEL har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på SHIBUYA STREAM HOTEL?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved SHIBUYA STREAM HOTEL?

Ja. Selvstændig parkering koster 2800 JPY pr. nat. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på SHIBUYA STREAM HOTEL?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 11.00. Der er mulighed for hurtig indtjekning samt kontaktløs indtjekning og udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos SHIBUYA STREAM HOTEL og i nærheden?

Du kan besøge seværdigheder som Shibuya-krydset (6 min. gang) og Meiji Jingu-helligdommen (2,5 km) samt Tokyo Midtown (2,9 km) og Nationalstadion (2,9 km).

Er der restauranter på eller i nærheden af SHIBUYA STREAM HOTEL?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring SHIBUYA STREAM HOTEL?

SHIBUYA STREAM HOTEL ligger kun 1 minutters gang fra Shibuya Subwaystation og 6 minutters gang fra Shibuya-krydset. Rejsende siger, at dette hotel ligger i et godt område.

Anmeldelser

Anmeldelser af SHIBUYA STREAM HOTEL

9,6

Enestående

9,8

Rengøring

9,4

Faciliteter

9,6

Service og personale

9,6

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Top location, super friendly staff and great room
Jason Kawai, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great location, helpful staff and really good breakfast options.
Ingrid, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great hotel to stay at in the heart of Shibuya. Clean, great staff, good food in the building too.
Jacob, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very clean, good breakfast.
Bjorn, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great hotel, with excellent location, and a very helpful staff, very friendly
Alfred, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great hotel, nice clean great staff and great location
doron, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I love this hotel, the area, the service and all the staff
Claudia, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great location, great breakfast, great view
Jacek, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Breakfast was great and excellent service!
Shelley, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Perfect location, cozy comfortable room and great staff
Andrew, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

It was very nice place to stay with so much to see in the area
Geraldine, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Breakfast was great was lots of options.
Shelley, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was great and location was amazing
Luara, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Incrível. Melhor não pode ser. Super hiper bem localizado …
DIMAS, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Perfect location, nice hotel! Super trendy and nice rooms ~
Suzan M, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Top hotel
Amiram, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The hotel is at such a central location, that going anywhere was near and such a breeze. Good, spacious room that was clean, comfortable, and made for good rest. A place that’s truly a good stay! Will definitely book this again!
Marcus, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great location right in the train station with lots of eating places close by
Kerry, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Good location, close to everything.
Khanh Mai, rejse på 6 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great location. Good size rooms … lovely hotel
Laura, rejse på 6 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

地點非常方便,附近已經有很多便利店和餐廳
Kam Chau Daniel, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Quarto muito limpo e tudo muito organizado, com funcionários muito gentis e bom café da manhã
MARTA LUCIA, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Wonderful location, nearby Shibuya shopping and a train station. Highly recommend!
Andrew, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Helt perfekt! Vill tillbaka hit
Viktor, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

room was clean and had great views i was sad to leave
chanel, rejse på 5 nætter