Hele lejligheden

SG Premium KASAI

Overnatningsstedets klasse: 3
Lejligheder i Tokyo med køkkener

Vælg datoer for at se priser

SG Premium KASAI befinder sig mindre end 10 minutters kørsel fra Tokyo-bugten og Tokyo Disneyland®. Ekstra goder som vaskemaskine, køleskab og mikrobølgeovn er at finde i alle lejlighederne. Offentlig transport er tæt på: Kasai Subwaystation ligger kun 3 minutter derfra til fods.

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Faciliteter til tøjvask
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Ikke-ryger
  • Køleskab

Primære faciliteter (1)

  • 34 lejligheder, røgfri

Føl dig hjemme (6)

  • Køkken
  • Privat badeværelse
  • Separat badekar og bruser
  • Elevator
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
  • Digitalt tv
Den nuværende pris er 302 kr.
29. sep. - 30. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Standard Room Apartment 1

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 dobbeltsenge

Standard Room Apartment 2

  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 2 dobbeltsenge og 1 sovesofa (enkeltseng)

Superior-lejlighed

  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 2 dobbeltsenge og 1 sovesofa (enkeltseng)

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
3-chome-18-11 Nakakasai, Tokyo, Tokyo, 134-0083

Hvad ligger i nærheden?

  • Tokyo-metromuseet - 4 min. gang - 0.4 km
  • Edogawas naturzoologiske have - 18 min. gang - 1.5 km
  • Gyosen-parken - 18 min. gang - 1.5 km
  • Funaboris rådhus - 7 min. kørsel - 3.1 km
  • Urayasus fiskemarked - 14 min. kørsel - 3.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Tokyo (HND-Haneda) – 42 min. kørsel, 23,4 km
  • Tokyo (NRT-Narita Intl.) – 59 min. kørsel, 62,1 km
  • Kasai-Rinkai-koen Station – 5 min. kørsel, 3,4 km
  • Shin-Urayasu Station – 6 min. kørsel, 5,1 km
  • Shiomi Station – 7 min. kørsel, 6,8 km
  • Kasai Subwaystation – 3 min. gang, 0,3 km
  • Nishi-kasai Subwaystation – 15 min. gang, 1,3 km
  • Urayasu Station – 29 min. gang, 2,4 km

Restauranter

  • ‪スシロー - ‬2 min. gang
  • ‪点 - ‬2 min. gang
  • ‪らーめん どさん子 葛西店 - ‬3 min. gang
  • ‪独一処餃子 - ‬1 min. gang
  • ‪大和屋 - ‬2 min. gang

Om overnatningsstedet

SG Premium KASAI

  • SG Premium KASAI befinder sig mindre end 10 minutters kørsel fra Tokyo-bugten og Tokyo Disneyland®. Ekstra goder som vaskemaskine, køleskab og mikrobølgeovn er at finde i alle lejlighederne. Offentlig transport er tæt på: Kasai Subwaystation ligger kun 3 minutter derfra til fods.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • 34 lejligheder

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning starter kl. 15.00
    • Huritg indtjekning er tilgængelig
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster, som planlægger at ankomme uden for de normale indtjekningstider, modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner. Der er adgang via en privat indgang
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Ingen parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Køkken

  • Køleskab i fuld størrelse
  • Kogeplade
  • Mikrobølgeovn
  • Køkkentøj/tallerkner/redskaber
  • Elkedel

Soveværelser

  • Sengelinned

Badeværelser

  • Separat badekar/bruser
  • Toiletpapir
  • Shampoo
  • Håndklæder
  • Tandbørste og tandpasta
  • Gratis toiletartikler
  • Bidet
  • Hårtørrer
  • Sæbe

Underholdning

  • 50-tommers fladskærms-tv med digitale kanaler

Vaskemuligheder

  • Vaskemaskine

Klimakontrolanlæg

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter til personer med handicap

  • Elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 34 værelser

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • En byskat skal muligvis betales på overnatningsstedet. Byskatten ligger mellem 100 og 10.000 JPY pr. person pr. nat, baseret på værelsets pris pr. nat. Flere undtagelser kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

SG Premium KASAI Tokyo
SG Premium KASAI Apartment
SG Premium KASAI Apartment Tokyo

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på SG Premium KASAI?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved SG Premium KASAI?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på SG Premium KASAI.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på SG Premium KASAI?

Du kan tjekke ind fra kl. 15.00. Udtjekning er kl. 10.00. Der er mulighed for hurtig indtjekning.

Har SG Premium KASAI et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et køkken med køkkentøj, køleskab og mikrobølgeovn.

Hvordan er området omkring SG Premium KASAI?

SG Premium KASAI ligger i Edogawa, kun 3 minutters gang fra Kasai Subwaystation.

Anmeldelser

Anmeldelser af SG Premium KASAI

8,8

Fremragende

8,4

Rengøring

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

There are lots of bars open late . 711 close , gambling , and a market under the train . It’s a great location
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Good location, not too far from everything, but far enough to be away from all the tourism. Really clean and easy to check in and out. Will be staying here again if im ever in the area.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Amazing place super close to the 20-25 minute direct bus to Tokyo Disney resort ( bus SS07 or SD08 from Kasai 660 yen each way for an adult, kids half price). The place is fully equipped with everything you’ll need, WiFi was great. Steps away from several places to eats, 711, supermarkets, and a pachinko slots place! We will definitely be staying there again if we return to the area.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Very unfriendly staff. Checking in is done with an I pad a d only one was working.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I love it. There was so much food and other stuff around the area. It was easy to get around. Check in was a little confusing but it was a breeze once you got a hold of someone in the camera. It’s our first time to Japan and it’s been amazing.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

ディズニーリゾート旅行時に家族5人で2泊利用しました。 家族構成は大人2人中学生1人、小学生1人、保育園児1人です。 ベッドはソファベッドも使用して快適に宿泊出来ました。 2日間とも22時過ぎの着。朝5時発のお風呂と寝るだけ利用でしたが、しっかり疲れが取れました。 他の方も書いていますが、チェックイン時は手順が多いので注意が必要です。 チェックアウト時の鍵の処理手順がフロントに記載が無いので戸惑いましたが、鍵ボックスに戻しておきました。 また利用したいと思います。
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Great location close to Kasai station. 7-eleven just across the street and several supermarkets close. Apartment with 2 double beds plus a bed sofa. The apartment was not 100% clean, the toilet smelled urine. I reported this and they cleaned it an extra time, the smell got better but was still there. Other than that this is a really great apartment for that price.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The property was what we would have expected in Japan. Good value. Good location. Easy to take local trains and buses. We also chose this location becuase the Haneda airport limousine bus drop off was nearby, and we also took the Narita airport limousine bus to Narita. The property seemed clean but the issue we had was that the room was pretty dusty. I have 2 kids with allergies to dust and it was very difficult for them to stay there for a week. I don't have a dust allergy so it would have been fine for me. supplies were minimal but enough to manage. For example, only enough plates/cups/utensils for 2 people.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt