Sky Luxe Hotel Konyaaltı

Bed & Breakfast i centrum i kort afstand fra Konyaaltı Strand

Vælg datoer for at se priser

Fra Sky Luxe Hotel Konyaaltı er der kun fem minutters kørsel til Konyaaltı Strand og Konyaalti Strandpark. MarkAntalya Indkøbscenter og Den Gamle Basar ligger desuden en kort køretur derfra.

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Lufthavnstransport
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Døgnåben reception
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (9)

  • Daglig rengøring
  • Lufthavnstransport
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Concierge-tjenester
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Opbevaringsskab er tilgængeligt

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Daglig rengøring
  • Kaffe-/temaskine
  • Mørklægningsgardiner
  • Elevator
  • LCD-tv
Den nuværende pris er 585 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. sep. - 3. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Standardværelse - balkon

  • Byudsigt
  • 17 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Economy Room Without Balcony

  • Byudsigt
  • 17 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse

  • Byudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng, 1 enkeltseng og 1 skabsseng (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse - balkon

  • Byudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 enkeltseng, 1 dobbeltseng og 1 skabsseng (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse

  • Byudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Standard Room With Balcony

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Economy Room Without Balcony

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Family Room With Balcony

  • Plads til 3 personer
  • 1 enkeltseng og 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
414 sokak, Konyaalti, Antalya, 07070

Hvad ligger i nærheden?

  • Dominart Kunstcenter - 2 min. gang - 0.2 km
  • Konyaaltı Strand - 5 min. gang - 0.5 km
  • Konyaalti Strandpark - 3 min. kørsel - 3.4 km
  • Antalya Aquapark Dolphinland - 5 min. kørsel - 4.5 km
  • Lara Strand - 23 min. kørsel - 22.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Antalya (AYT-Antalya Intl.) – 31 min. kørsel, 23,5 km
  • Lufthavnstransport (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Balık7 - ‬6 min. gang
  • ‪The Barrels - ‬4 min. gang
  • ‪Irish Pub - ‬1 min. gang
  • ‪Mokka Cafe - ‬4 min. gang
  • ‪Tavuk Dünyası - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Sky Luxe Hotel Konyaaltı

  • Fra Sky Luxe Hotel Konyaaltı er der kun fem minutters kørsel til Konyaaltı Strand og Konyaalti Strandpark. MarkAntalya Indkøbscenter og Den Gamle Basar ligger desuden en kort køretur derfra.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 20 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 00.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (kan medføre tillægsgebyr). Gæster, som vil arrangere transport, skal kontakte overnatningsstedet 24 timer før ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen
    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Ét barn (i alderen 6 år eller derunder) kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering i området indenfor 50 meter
    • Mulighed for parkering på gaden
DONE

Transport

    • Lufthavnstransport (døgnet rundt)*
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)
  • Børnesikring til stikkontakter

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Opbevaringsskabe til rådighed

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 32

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 32-tommers LCD-tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition og varme
  • Kaffe-/temaskine
  • Elkedel
  • Hjemmesko
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis aviser
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab
  • Kort over lokalområdet

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Lufthavnstransport tilbydes mod et ekstra gebyr på 40 EUR pr. køretøj (enkelt, maks. antal personer: 5)

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Union Pay, Carte Blanche
Overnatningsstedets registreringsnummer 2022-07-1246
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Sky Luxe Konyaaltı Konyaalti
Sky Luxe Hotel Konyaaltı Konyaalti
Sky Luxe Hotel Konyaaltı Bed & breakfast
Sky Luxe Hotel Konyaaltı Bed & breakfast Konyaalti

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Sky Luxe Hotel Konyaaltı?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Sky Luxe Hotel Konyaaltı?

Desværre ikke, men der er gratis parkering i nærheden.

Tilbyder Sky Luxe Hotel Konyaaltı lufthavnstransport?

Ja, der tilbydes lufthavnstransport. Der opkræves et gebyr på 40 EUR pr. køretøj for en enkeltbillet.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Sky Luxe Hotel Konyaaltı?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Sky Luxe Hotel Konyaaltı og i nærheden?

Du kan besøge seværdigheder som Konyaaltı Strand (1,8 km) og Konyaalti-friluftsteater (4,1 km) samt MarkAntalya Indkøbscenter (7,2 km) og Mermerli Strand (8,2 km).

Hvordan er området omkring Sky Luxe Hotel Konyaaltı?

Sky Luxe Hotel Konyaaltı ligger i Altınkum, kun 2 minutters gang fra Dominart Kunstcenter.