Privat vært

Khach San Gia Thanh

Overnatningsstedets klasse: 2.5
Hotel i centrum i Ho Chi Minh Kommune

Vælg datoer for at se priser

Khach San Gia Thanh befinder sig kun fem minutters kørsel fra Pham Ngu Lao Street og Bùi Viện Gågade. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Ben Thanh Marked og Saigon-pladsen ligger desuden en kort køretur derfra.

Anmeldelser

2,0 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Faciliteter til tøjvask
  • Døgnåben reception
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (10)

  • Daglig rengøring
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Køleskab på fællesareal
  • Vandbeholder
  • Vaskeservice
  • Bagageopbevaring
  • Tv på fællesarealer
  • Opbevaringsskab er tilgængeligt
  • Selskabslokale

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Premium-tv-kanaler
  • Daglig rengøring
  • Mørklægningsgardiner
  • Elevator
  • Minibar
Den nuværende pris er 173 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
23. okt. - 24. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Standard-dobbeltværelse - privat badeværelse

  • 14 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-dobbeltværelse - balkon - byudsigt

  • Byudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Familieværelse

  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 queensize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
193c Nguyen Chi Thanh, Phuong 12, Quan 5, Ho Chi Minh City, 700000

Hvad ligger i nærheden?

  • Thong Nhat Stadion - 3 min. gang - 0.3 km
  • Ho Chi Minh-byen Medicinsk og Farmaceutisk Universitet - 5 min. gang - 0.5 km
  • Hùng Vương Plaza - 5 min. gang - 0.5 km
  • Medicinsk Universitetshospital - 7 min. gang - 0.6 km
  • An Dong Marked - 17 min. gang - 1.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Tan Binh - Tan Son Nhat internationale lufthavn (SGN) – 26 min. kørsel, 7,9 km
  • Saigon Station – 13 min. kørsel, 4,1 km

Restauranter

  • ‪Wrap & Roll - ‬5 min. gang
  • ‪LyLy Karaoke - ‬2 min. gang
  • ‪Dim Tu Tac, Parkson Hung Vuong - ‬5 min. gang
  • ‪Hủ Tiếu Dê Hào Phong - ‬1 min. gang
  • ‪Haidilao Parkson Hùng Vương Q5 - ‬6 min. gang

Om overnatningsstedet

Khach San Gia Thanh

  • Khach San Gia Thanh befinder sig kun fem minutters kørsel fra Pham Ngu Lao Street og Bùi Viện Gågade. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Ben Thanh Marked og Saigon-pladsen ligger desuden en kort køretur derfra.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 19 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 15 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 15

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Ingen kæledyr eller servicedyr tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))

Parkering

    • Gratis sikret og overdækket parkering på stedet
    • Carport på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Fælles køleskab
  • Vandbeholder

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Tv på fællesarealer
  • Opbevaringsskabe til rådighed
  • Selskabslokale

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 102
  • Rute til kørestolsbrugere
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Indgangsrampe
  • Oplyst rute til indgangen

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 32-tommers smart-tv
  • Kabelkanaler (premium)

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Ventilator
  • Minibar
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser
  • Madras af viskoelastisk skum
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))
  • Computerskærm

Mad og drikke

  • Minikøleskab

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted accepterer kontanter.

Også kendt som

Khach San Gia Thanh Hotel
Khach San Gia Thanh Ho Chi Minh City
Khach San Gia Thanh Hotel Ho Chi Minh City

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Khach San Gia Thanh?

Kæledyr og servicedyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Khach San Gia Thanh?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Khach San Gia Thanh?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvordan er området omkring Khach San Gia Thanh?

Khach San Gia Thanh ligger i Cho Lon, kun 18 minutters gang fra An Dong Marked og 3 minutters gang fra Thong Nhat Stadion.

Anmeldelser

Anmeldelser af Khach San Gia Thanh

2,0

2,0

Rengøring

2,0

Service og personale

2,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

I was up sad at this hotel I book 2 room at this hotel which family of 6 people and when I check in the lady give me one queen bed for each room I told her I book 2 queen bed for each room thẹn she said the problem by the system and she wan I pay extra for room which 2 bed I never stay at this hotel again