Hele boligen
Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach
Overnatningsstedets klasse: 2.5
Villa i Ungasan med udendørs pool
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach





Fra Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach er der mindre end et kvarters kørsel til Uluwatu Tempel og Uluwatu Klint. En udendørs pool og en terrasse er andre højdepunkter, og villaerne har fladskærms-tv'er og gratis Wi-Fi.
Anmeldelser
9,09,0 ud af 10.
Fantastisk
Hele boligen
Plads til 2 personer
Populære faciliteter
- Pool
- Gratis Wi-Fi
Primære faciliteter (3)
Primære faciliteter (3)
- 10 villaer
- En udendørs pool
- Terrasse
Den nuværende pris er 683 kr.
683 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Edem Villa by Betterplace
Ungasan
Edem Villa by Betterplace
Ungasan
- Pool
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Loungeområde
Prisen er 469 kr.
469 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. sep. - 3. sep.

Avery Le Nixsun Villas by Waringin Hospitality
Ungasan
Avery Le Nixsun Villas by Waringin Hospitality
Ungasan
- Pool
- Lufthavnstransport
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
7.0 ud af 10, Godt, 27 anmeldelser
7,0
Godt
27 anmeldelser
Prisen er 373 kr.
373 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

The Ocean Views Luxury Villas & Apartment
Ungasan
The Ocean Views Luxury Villas & Apartment
Ungasan
- Pool
- Lufthavnstransport
- Fælleskøkken
- Faciliteter til tøjvask
8.8 ud af 10, Fantastisk, 13 anmeldelser
8,8
Fantastisk
13 anmeldelser
Prisen er 545 kr.
545 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. sep. - 7. sep.

Tiga Harapan Villas Pererenan, Canggu by Sandara
Babakan
Tiga Harapan Villas Pererenan, Canggu by Sandara
Babakan
- Pool
- Tekøkken
- Gratis Wi-Fi
- Loungeområde
Prisen er 714 kr.
714 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Musa Uluwatu Villas
Ungasan
Musa Uluwatu Villas
Ungasan
- Pool
- Tekøkken
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 520 kr.
520 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.

Bukawa Residences Balangan
Jimbaran
Bukawa Residences Balangan
Jimbaran
- Pool
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
9.4 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
9,4
Enestående
3 anmeldelser
Prisen er 537 kr.
537 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Muaya Villa
Jimbaran
Muaya Villa
Jimbaran
- Pool
- Tekøkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser
Prisen er 306 kr.
306 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

Padma Pandawa Villa
Kutuh
Padma Pandawa Villa
Kutuh
- Pool
- Køkken
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
10.0 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
10
Enestående
3 anmeldelser

Fraja Villa by Kozystay - Jimbaran
Jimbaran
Fraja Villa by Kozystay - Jimbaran
Jimbaran
- Pool
- Køkken
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi

Noah Villa and Chapel
Ungasan
Noah Villa and Chapel
Ungasan
- Pool
- Lufthavnstransport
- Tekøkken
- Faciliteter til tøjvask
6.8 ud af 10, 20 anmeldelser
6,8
20 anmeldelser
Prisen er 573 kr.
573 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Jl. Pura Masuka, South Kuta District, Badung Regency, Ungasan, Bali, 80361
Hvad ligger i nærheden?
- Karma Beach - 2 min. kørsel - 1.4 km
- Pura Masaka Tempel - 2 min. kørsel - 1.4 km
- Melasti Beach - 3 min. kørsel - 1.7 km
- Sundays Beach Club - 6 min. kørsel - 2.0 km
- Uluwatu Tempel - 26 min. kørsel - 11.6 km
Sådan kommer du rundt
- Denpasar (DPS-Ngurah Rai International) – 40 min. kørsel, 14,9 km
Restauranter
- Sunday's Beach Club - 3 min. kørsel
- Tanah Uluwatu Bakery and Grill - 3 min. kørsel
- White Rock - 7 min. kørsel
- Soda - 3 min. kørsel
- Minoo Beach Club - 6 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach
- Fra Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach er der mindre end et kvarters kørsel til Uluwatu Tempel og Uluwatu Klint. En udendørs pool og en terrasse er andre højdepunkter, og villaerne har fladskærms-tv'er og gratis Wi-Fi.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- 10 enheder
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 15.00 til når som helst
- Udtjekning er kl. 11.30
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner og en adgangskode. Der er adgang via en privat indgang
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
Udtjekningsinstruktioner
- Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
- Fjern personlige genstande
- Sluk lyset, og aflever nøglerne
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 50+ Mbit/s)
Parkering
- Ingen parkering på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool/Spa
- Udendørs pool
Internet
- Gratis Wi-Fi med en hastighed på 50+ Mbit/s
Parkering og transport
- Ingen mulighed for parkering på stedet
Mad og drikke
- Elkedel
Badeværelser
- Bidet
Underholdning
- Fladskærms-tv
Udendørsområder
- Terrasse
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Service og tjenester
- Strygejern/strygebræt
- Virtuel reception
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Generelt
- 10 værelser
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Byggearbejde er i gang ved en nabobygning, og der kan forekomme støj fra dette byggeriarbejde.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kun kontanter.
Overnatningsstedets registreringsnummer 74902, 0603240076411
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach?
Ja, der findes en udendørs pool.
Er kæledyr tilladt på Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach?
Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach?
Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.30.
Hvad kan jeg opleve hos Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach og i nærheden?
Arrecife 1BR Private Pool Villa Near Melasti Beach tilbyder en udendørs pool.