Silverfern By The Hillside
2.0-stjernet overnatningssted
Dette hotel ligger ikke langt fra Nainital-søen
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Silverfern By The Hillside





Fra Silverfern By The Hillside er der mindre end et kvarters kørsel til Mall Road og Nainital-søen.
Populære faciliteter
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
Primære faciliteter (3)
Primære faciliteter (3)
- Rengøring (efter andmodning)
- Døgnåben reception
- Have
Den nuværende pris er 190 kr.
190 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
5. aug. - 6. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Deluxe-værelse
- 23 m²
- Plads til 2 personer
- 1 enkeltseng
- Gratis Wi-Fi
Familieværelse
- 1 soveværelse
- Plads til 3 personer
- 1 dobbeltseng
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

The Pavilion
Mallital
The Pavilion
Mallital
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
7.0 ud af 10, Godt, 36 anmeldelser
7,0
Godt
36 anmeldelser
Prisen er 235 kr.
235 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
14. jul. - 15. jul.

Hotel KGN Guest House Nainital Near Mall Road and Lake
Nainital
Hotel KGN Guest House Nainital Near Mall Road and Lake
Nainital
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
- Ikke-ryger
8.4 ud af 10, Alletiders, 6 anmeldelser
8,4
Alletiders
6 anmeldelser
Prisen er 99 kr.
99 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. jul. - 7. jul.

Oak Shade Hotel
Mallital
Oak Shade Hotel
Mallital
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Forbundne værelser tilbydes
5.0 ud af 10, 2 anmeldelser
5,0
2 anmeldelser
Prisen er 252 kr.
252 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. jul. - 7. jul.

Hotel Moon Nainital Near Mall Road Lake
Nainital
Hotel Moon Nainital Near Mall Road Lake
Nainital
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
- Døgnåben reception
8.6 ud af 10, Fantastisk, 9 anmeldelser
8,6
Fantastisk
9 anmeldelser
Prisen er 89 kr.
89 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
13. jul. - 14. jul.

Hotel Haya Palace View King
Sukha
Hotel Haya Palace View King
Sukha
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Motionscenter
- Faciliteter til tøjvask
Prisen er 118 kr.
118 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. jul. - 7. jul.

Luxury Hotel Palm Bhimtal
Bhimtal
Luxury Hotel Palm Bhimtal
Bhimtal
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 151 kr.
151 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. jul. - 7. jul.

Hotel UK Home Stay Mountain View
Nainital
Hotel UK Home Stay Mountain View
Nainital
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
10.0 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
10
Enestående
3 anmeldelser
Prisen er 101 kr.
101 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. jul. - 7. jul.

Naini Jungle Retreat
Nainital
Naini Jungle Retreat
Nainital
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Ikke-ryger
Prisen er 186 kr.
186 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
15. jul. - 16. jul.

Haya palace
Sukha
Haya palace
Sukha
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
- Ikke-ryger
Prisen er 121 kr.
121 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. jul. - 7. jul.

Dimmys By the Lake Bhimtal
Bhimtal
Dimmys By the Lake Bhimtal
Bhimtal
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 118 kr.
118 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
8. jul. - 9. jul.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

bypass road, 55, Smanora Range, UK, 263301
Hvad ligger i nærheden?
- Khurpa Taal Sø - 2 min. kørsel - 1.1 km
- Cave Garden - 12 min. kørsel - 5.8 km
- Nainital-søen - 16 min. kørsel - 8.2 km
- Mall Road - 16 min. kørsel - 8.2 km
- Naina Devi Tempel - 17 min. kørsel - 8.2 km
Sådan kommer du rundt
- Pantnagar (PGH) – 113 min. kørsel, 68,1 km
- Kathgodam Station – 69 min. kørsel, 33,2 km
Restauranter
- Sakley's Restaurant - 11 min. kørsel
- Cafe Lakeside - 15 min. kørsel
- Nanak Restaurant - 17 min. kørsel
- Luckies Cafe & Bakery - 11 min. kørsel
- Brittney's Cafe - 12 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Silverfern By The Hillside
- Fra Silverfern By The Hillside er der mindre end et kvarters kørsel til Mall Road og Nainital-søen.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 55 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 12.00 til når som helst
- Minimumsalder for indtjekning: 15 år
- Udtjekning er kl. 11.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for p åløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 15
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)
Parkering
- Mulighed for parkering på stedet efter anmodning
Faciliteter på overnatningsstedet
Faciliteter og service
- Døgnåben reception
Faciliteter
- Have
Værelsesfaciliteter
Underholdning
- Tv
- Kabel-tv-kanaler
Frisk dig op
- Privat badeværelse
- Håndklæder
Hold forbindelsen
- Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)
Mere
- Rengøring efter anmodning
Gebyrer og politikker
Parkering
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at reservere parkering på stedet
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kun kontanter.
Overnatningsstedets registreringsnummer AIAPB4881G2
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på Silverfern By The Hillside?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Silverfern By The Hillside?
Indtjekning fra kl. 12.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00.
Hvad kan jeg opleve hos Silverfern By The Hillside og i nærheden?
Silverfern By The Hillside tilbyder en have.
Hvordan er området omkring Silverfern By The Hillside?
Silverfern By The Hillside ligger kun 3 minutters gang fra Khurpa Taal Sø.