Hele boligen
Sheffield Hillside Retreat
Overnatningsstedets klasse: 4
Feriebolig i Sheffield med køkken og dybt badekar
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Sheffield Hillside Retreat





Fra denne feriebolig er der mindre end et kvarters kørsel til Peak District National Park og Meadowhall Shopping Centre. Gæster tilbydes gratis faciliteter som Wi-Fi og selvstændig parkering. Overnatningsstedet tilbyder en have, et køkken og en vaskemaskine/tørretumbler.
Anmeldelser
6,46,4 ud af 10.
Godt
Hele boligen
2 soveværelser1 badeværelsePlads til 4 personer
Populære faciliteter
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Køleskab
Primære faciliteter (2)
Primære faciliteter (2)
- 4 hjem
- Have
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- 2 soveværelser
- Køkken
- Privat badeværelse
- Separat badekar og bruser
- Tv
- Have
Den nuværende pris er 1.159 kr.
1.159 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. sep. - 29. sep.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Leonardo Hotel Sheffield
Sheffield Centrum
Leonardo Hotel Sheffield
Sheffield Centrum
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Forbundne værelser tilbydes
8.8 ud af 10, Fantastisk, 1.072 anmeldelser
8,8
Fantastisk
1.072 anmeldelser
Prisen er 542 kr.
542 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

DoubleTree by Hilton Sheffield City
Highfield
DoubleTree by Hilton Sheffield City
Highfield
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.0 ud af 10, Fremragende, 309 anmeldelser
9,0
Fremragende
309 anmeldelser
Prisen er 586 kr.
586 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

ibis Budget Sheffield Centre St Marys Gate
Sheffield Centrum
ibis Budget Sheffield Centre St Marys Gate
Sheffield Centrum
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
8.2 ud af 10, Alletiders, 909 anmeldelser
8,2
Alletiders
909 anmeldelser
Prisen er 341 kr.
341 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
13. sep. - 14. sep.

Hampton By Hilton Sheffield
St Vincent's Kvarter
Hampton By Hilton Sheffield
St Vincent's Kvarter
- Gratis morgenmad
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Forbundne værelser tilbydes
8.8 ud af 10, Fantastisk, 1.001 anmeldelser
8,8
Fantastisk
1.001 anmeldelser
Prisen er 549 kr.
549 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. sep. - 7. sep.

Sandman Signature Sheffield Quays Hotel
Sheffield
Sandman Signature Sheffield Quays Hotel
Sheffield
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
8.2 ud af 10, Alletiders, 985 anmeldelser
8,2
Alletiders
985 anmeldelser
Prisen er 741 kr.
741 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
13. sep. - 14. sep.

Radisson Blu Hotel, Sheffield
Sheffield Centrum
Radisson Blu Hotel, Sheffield
Sheffield Centrum
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.0 ud af 10, Fremragende, 844 anmeldelser
9,0
Fremragende
844 anmeldelser
Prisen er 733 kr.
733 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
13. sep. - 14. sep.

Novotel Sheffield Centre
Sheffield Centrum
Novotel Sheffield Centre
Sheffield Centrum
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
8.2 ud af 10, Alletiders, 1.002 anmeldelser
8,2
Alletiders
1.002 anmeldelser
Prisen er 593 kr.
593 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Leopold Hotel
Sheffield Centrum
Leopold Hotel
Sheffield Centrum
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
8.8 ud af 10, Fantastisk, 1.002 anmeldelser
8,8
Fantastisk
1.002 anmeldelser
Prisen er 447 kr.
447 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
13. sep. - 14. sep.

Sheffield Metropolitan Hotel by Belvilla
Sheffield
Sheffield Metropolitan Hotel by Belvilla
Sheffield
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Forbundne værelser tilbydes
7.4 ud af 10, Godt, 1.000 anmeldelser
7,4
Godt
1.000 anmeldelser
Prisen er 380 kr.
380 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Crowne Plaza Royal Victoria Sheffield by IHG
Sheffield
Crowne Plaza Royal Victoria Sheffield by IHG
Sheffield
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Forbundne værelser tilbydes
8.8 ud af 10, Fantastisk, 1.002 anmeldelser
8,8
Fantastisk
1.002 anmeldelser
Prisen er 706 kr.
706 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området
Sheffield, England
Hvad ligger i nærheden?
- Bramall Lane - 11 min. gang - 0.9 km
- Sheffield Hallam University - 3 min. kørsel - 1.7 km
- University of Sheffield - 3 min. kørsel - 2.1 km
- Crucible Theatre - 3 min. kørsel - 2.0 km
- Sheffield City Hall - 3 min. kørsel - 2.0 km
Sådan kommer du rundt
- Doncaster (DSA-Sheffield) – 47 min. kørsel, 41 km
- Sheffield Station – 24 min. gang, 2 km
- Darnall Station – 8 min. kørsel, 6,7 km
- Dronfield Station – 11 min. kørsel, 8,4 km
Restauranter
- Jabbarwocky Sheffield - 11 min. gang
- Red Lion - 12 min. gang
- WasabiSabi - 13 min. gang
- Nether Edge Pizza - 13 min. gang
- Parthenonas - 11 min. gang
Om overnatningsstedet
Sheffield Hillside Retreat
- Fra denne feriebolig er der mindre end et kvarters kørsel til Peak District National Park og Meadowhall Shopping Centre. Gæster tilbydes gratis faciliteter som Wi-Fi og selvstændig parkering. Overnatningsstedet tilbyder en have, et køkken og en vaskemaskine/tørretumbler.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- Privat feriebolig
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning slutter kl. 16.00
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
- Gratis Wi-Fi på værelserne
Parkering
- Gratis parkering på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Internet
- Gratis Wi-Fi
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
Køkken
- Køleskab
- Kogeplade
- Mikrobølgeovn
- Ovn
- Opvaskemaskine
- Elkedel
- Brødrister
Soveværelser
- 2 soveværelser
- Sengelinned
Badeværelser
- 1 badeværelse
- Separat badekar/bruser
- Dybt badekar
- Håndklæder
Underholdning
- Tv
Udendørsområder
- Have
Vaskemuligheder
- Vaskemaskine/tørretumbler
Komfort
- Varme
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Generelt
- 4 værelser
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på denne feriebolig?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne feriebolig?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne feriebolig?
Indtjekning slutter kl. 16.00. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvad kan jeg opleve hos Sheffield Hillside Retreat og i nærheden?
Sheffield Hillside Retreat tilbyder en have.
Har Sheffield Hillside Retreat private boblebade?
Ja, denne feriebolig har et dybt badekar.
Har Sheffield Hillside Retreat et køkken eller tekøkken?
Ja, der er et køkken med brødrister, køleskab og mikrobølgeovn.
Hvordan er området omkring Sheffield Hillside Retreat?
Sheffield Hillside Retreat ligger kun 12 minutters gang fra Bramall Lane og 19 minutters gang fra Meersbrook Park.