Premier Inn London Greenwich

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel i London med restaurant

Vælg datoer for at se priser

Premier Inn London Greenwich ligger mindre end 10 minutters kørsel fra The Arena og River Thames. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge Thyme, der serverer internationale retter. Tower of London og Tower Bridge ligger desuden en kort køretur derfra. Offentlig transport ligger kun en kort gåtur væk: Deptford Bridge DLR-station ligger 4 minutter væk og Greenwich DLR-station ligger 6 minutter derfra.

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Døgnåben reception
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (5)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • Restaurant
  • Morgenmad tilgængelig
  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring
Den nuværende pris er 471 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. okt. - 5. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Standard Twin Room

  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Standard-dobbeltværelse

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Familieværelse til 4 personer

9,0 ud af 10
Fantastisk
(6 anmeldelser)
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge

Familieværelse til 3 personer

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(2 anmeldelser)
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng

Standard-dobbeltværelse - handicapvenligt badekar

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(2 anmeldelser)
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Superior-dobbeltværelse

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Standard-dobbeltværelse - brusekabine med kørestolsadgang

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Superior-dobbeltværelse - brusekabine med kørestolsadgang

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Single Room

  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng

Superior Double Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
43-81 Greenwich High Road, London, England, SE10 8JL

Hvad ligger i nærheden?

  • Greenwich Park - 13 min. gang - 1.1 km
  • Greenwich Market - 13 min. gang - 1.1 km
  • University of Greenwich - 14 min. gang - 1.3 km
  • Cutty Sark - 16 min. gang - 1.4 km
  • River Thames - 18 min. gang - 1.5 km

Sådan kommer du rundt

  • London (LCY-London City) – 32 min. kørsel, 11,7 km
  • Heathrow Lufthavn (LHR) – 78 min. kørsel, 36,2 km
  • Gatwick Lufthavn (LGW) – 74 min. kørsel, 77,3 km
  • Greenwich Station – 6 min. gang, 0,5 km
  • Deptford Station – 12 min. gang, 1 km
  • St Johns Station – 12 min. gang, 1 km
  • Elverson Road DLR-station – 12 min. gang, 1 km
  • Deptford Bridge DLR-station – 4 min. gang, 0,3 km
  • Greenwich DLR-station – 6 min. gang, 0,5 km

Restauranter

  • ‪The Coffee Room - Deptford - ‬6 min. gang
  • ‪Golden Chippy - ‬1 min. gang
  • ‪Costa Coffee - ‬6 min. gang
  • ‪The Lucky Anchor - ‬8 min. gang
  • ‪Alla Salute - ‬7 min. gang

Om overnatningsstedet

Premier Inn London Greenwich

  • Premier Inn London Greenwich ligger mindre end 10 minutters kørsel fra The Arena og River Thames. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge Thyme, der serverer internationale retter. Tower of London og Tower Bridge ligger desuden en kort køretur derfra. Offentlig transport ligger kun en kort gåtur væk: Deptford Bridge DLR-station ligger 4 minutter væk og Greenwich DLR-station ligger 6 minutter derfra.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 158 værelser
    • Overnatningsstedet har 7 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til midnat
    • Hurtig udtjekning er tilgængelig
    • Minimumsalder for indtjekning: 16 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 16

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder

Parkering

    • Parkering i nærheden (12 GBP pr. dag)

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr)
  • Restaurant

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Bygget i 2011

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestolsbrugere
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Lounge med adgang for kørestolsbrugere
  • Håndtag på gangene
  • Håndtag i trappeopgange
  • Indgangsrampe

Værelsesfaciliteter

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Mere

  • Rengøring efter anmodning

Interessante fakta

Spisning

Thyme - restaurant, som specialiserer sig i internationale retter. Åben på udvalgte dage.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 13.99 GBP pr. person

Parkering

  • Parkering er til rådighed i nærheden og koster 12 GBP pr. dag

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Følgende muligheder for mobilbetaling er tilgængelige: Google Pay og Apple Pay.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Premier Inn London Greenwich Hotel
Premier Inn Greenwich Hotel
Premier Inn London Greenwich
Premier Inn Greenwich
Premier Inn London Greenwich Hotel London
Premier Inn London Greenwich Hotel England
Premier Inn London Greenwich Hotel
Premier Inn London Greenwich London
Premier Inn London Greenwich Hotel London

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Premier Inn London Greenwich?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Premier Inn London Greenwich?

Indtjekning fra kl. 15.00 til midnat. Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for hurtig udtjekning.

Er der restauranter på eller i nærheden af Premier Inn London Greenwich?

Ja, Thyme tilbyder internationale retter.

Hvordan er området omkring Premier Inn London Greenwich?

Premier Inn London Greenwich ligger kun 4 minutters gang fra Deptford Bridge DLR-station og 16 minutters gang fra River Thames.

Anmeldelser

Anmeldelser af Premier Inn London Greenwich

8,4

Meget godt

8,4

Rengøring

8,4

Faciliteter

8,8

Service og personale

8,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Rolig område lidt lang til byens centrum med transport.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A good clean room decent size everything was perfect for me
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Good location. Staff is very helpful.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean room and accommodate staffs. We had a great stay.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Comfortable stay. Close to train station
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was excellent, spacious plus the bed was extremely comfortable. Breakfast was good with a good hot and cold selection. The only this missing was a good coffee, the machine coffee was not good.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Personal muy atento, limpieza bien, desayuno poca variedad.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Oui très belle chambre
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

La chambre était super je recommande fortement le personnel à l’écoute au top !
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Il menù della colazione è soddisfacente Personale gentile Hotel posizionato vicino alla stazione del treno soggiorno che ha soddisfatto le mie aspettative
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We thoroughly enjoyed our stay at the Premier Inn in Greenwich. It’s just a short walk to the train station, a lovely restaurant (Turkish?) and a coffee shop really close by.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Room was clean and staff was nice. View wasn’t great from the room - the water looks pretty dirty but that’s beyond the hotels control
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Lit confortable, hôtel propre les personnes de la réception de jour commme de nuit sont très accueillant , petit déjeuner copieux . Le seul hic la distance avec le centre de Londres environ 40 min de Oxford street et la chambre qui n’a jamais été faite durant notre séjour et c’est pas normale .
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Room was fantastic! Check in a breeze. Nice walk to the sites in Greenwich and transportation.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

La chambre etait nickel, le personnel sympathique. Hôtel moderne avec tout le confort moderne. Évidemment, s'il est moins cher que ses concurrents, cela est dû au fait qu'il soit excentré. Mais avec le DLR et le métro , ça le fait.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Chambre très spacieuse, dommage que personne n’es venu faire notre lit pendant les 4 nuits
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The rooms were nice, but the pillows were the worse I have ever slept on. They were like cardboard. Time for new pillows. The beds were good though
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Didn’t get the room we booked for. Mentioned it and still didn’t get the room we booked for but at least we had seperate beds so we were fine with it. First room also didn’t have a lock on the bathroom
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

bad
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Por dos días no han limpiado la habitación a pesar de haberlo solicitado, el secador funcionaba mal..
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

It was very difficult from the United States to directly get in touch with them. Expedia was the easier way to book them. Convenient to bus stops as well as the DLR train station into London. Room was on small size but accommodated three of us. Hotel restaurant was very nice with breakfast buffet as well as a menu for dinner. Rooms could use upgrade but for the price, I have no complaints. Surrounding area was ok but never felt unsafe. There were easy walkable stores for snacks as well as some small local restaurants. Trains and busses and tube can get you anywhere in London. Satisfactory place for doing London on the cheaper side. Would have no problem rebooking in the future.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Rigtig fint sted og nemt at komme til centrum. Meget hjælpsomt personale :-)
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Good breakfast, friendly staff, nice room!
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Mycket god frukostbuffé.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Todo muy bien sin ninguna pega