Garment District Suites

Dette hotel ligger i gåafstand fra Syntagma-pladsen

Vælg datoer for at se priser

Garment District Suites tilbyder en fantastisk beliggenhed, mindre end 10 minutters gang fra Ermou Street og Syntagma-pladsen. Derudover ligger Monastiraki Loppemarked og Akropolis Museum blot 15 minutters gang væk. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: Monastiraki Metrostation ligger 7 minutter væk og Syntagma Sporvognsstation ligger 7 minutter derfra.
VIP Access

Anmeldelser

9,8 ud af 10, Gæstefavoritter
Bedst bedømt af rejsende

Populære faciliteter

  • Lufthavnstransport
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (4)

  • Daglig rengøring
  • Lufthavnstransport
  • Aircondition
  • Bagageopbevaring

Føl dig hjemme (6)

  • Tekøkken
  • Premium-tv-kanaler
  • Daglig rengøring
  • Kaffe-/temaskine
  • Mørklægningsgardiner
  • Premium-sengetøj
Den nuværende pris er 882 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Deluxe-studiolejlighed - byudsigt

9,2 ud af 10
Fantastisk
(12 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-studiolejlighed - byudsigt

9,6 ud af 10
Enestående
(5 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Familiesuite - byudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(8 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-suite - balkon - byudsigt

9,6 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 45 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
1 Chavriou, Athens, 105 62

Hvad ligger i nærheden?

  • Ermou Street - 2 min. gang - 0.2 km
  • Syntagma-pladsen - 5 min. gang - 0.5 km
  • Monastiraki Loppemarked - 5 min. gang - 0.5 km
  • Athens gamle agora - 7 min. gang - 0.6 km
  • Acropolis - 8 min. gang - 0.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Athen (ATH-Eleftherios Venizelos) – 45 min. kørsel, 33,8 km
  • Athen Hovedbanegård – 29 min. gang, 2,4 km
  • Moschato-Tavros Rouf Station – 4 min. kørsel, 3,4 km
  • Agioi Anargyroi Station – 8 min. kørsel, 6,8 km
  • Monastiraki Metrostation – 7 min. gang, 0,5 km
  • Syntagma Sporvognsstation – 7 min. gang, 0,6 km
  • Panepistimio Metrostation – 7 min. gang, 0,6 km
  • Lufthavnstransport (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Tailor Made Coffee Roasters - ‬2 min. gang
  • ‪TGI Fridays - ‬4 min. gang
  • ‪The Clumsies - ‬2 min. gang
  • ‪Barley Cargo - ‬1 min. gang
  • ‪Noel - ‬2 min. gang

Om overnatningsstedet

Garment District Suites

  • Garment District Suites tilbyder en fantastisk beliggenhed, mindre end 10 minutters gang fra Ermou Street og Syntagma-pladsen. Derudover ligger Monastiraki Loppemarked og Akropolis Museum blot 15 minutters gang væk. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: Monastiraki Metrostation ligger 7 minutter væk og Syntagma Sporvognsstation ligger 7 minutter derfra.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 8 værelser
    • Overnatningsstedet har 2 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (kan medføre tillægsgebyr). Gæster, som vil arrangere transport, skal kontakte overnatningsstedet 48 timer før ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen
    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og en adgangskode inden for 24 timer inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 48 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Du skal gennemføre registrering online via et sikkert link inden ankomst
    • Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
    • Gæster anbefales at downloade overnatningsstedets mobilapp, Radify, før indtjekning
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på stedet
DONE

Transport

    • Lufthavnstransport efter anmodning (døgnet rundt)*
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Faciliteter og service

  • Bagageopbevaring
  • Virtuel reception

Hjælp til personer med et handicap

  • Håndtag i trappeopgange
  • Øvre etager er kun tilgængelige via trapper
  • Oplyst rute til indgangen
  • Rute til indgangen uden trapper
  • Glat gulv i fællesarealer

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 45-tommers fladskærms-tv
  • Kabelkanaler (premium)
  • Netflix
  • Streamingtjenester

Hjemlig komfort

  • Aircondition og varme
  • Espressomaskine
  • Elkedel
  • Strygejern/strygebræt

Få en god nats søvn

  • Dundyne
  • Mørklægningsgardiner
  • Premium-sengetøj
  • Madras af viskoelastisk skum

Frisk dig op

  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Kun bruser
  • Designertoiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)
  • Adaptere/opladere

Mad og drikke

  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Tekøkken
  • Gratis mineralvand
  • Køkkentøj/tallerkener/redskaber
  • Køkkenrulle

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab med plads til bærbar computer
  • Adgang med mobilnøgle
  • Rengøringsmidler

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 0.50 EUR pr. enhed pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 2.00 EUR pr. enhed pr. nat.

Valgfrie tjenester

  • Lufthavnstransport tilbydes mod et ekstra gebyr på 50 EUR pr. køretøj (enkelt, maks. antal personer: 4)

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 500 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Overnatningsstedets registreringsnummer 1208658
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Garment District Suites?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Garment District Suites?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Garment District Suites.

Tilbyder Garment District Suites lufthavnstransport?

Ja, der tilbydes lufthavnstransport. Der opkræves et gebyr på 50 EUR pr. køretøj for en enkeltbillet.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Garment District Suites?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00.

Har Garment District Suites tekøkkener eller køkkener på værelserne?

Ja, der er et tekøkken med køleskab, mikrobølgeovn og espressomaskine på hvert værelse.

Hvordan er området omkring Garment District Suites?

Garment District Suites ligger kun 7 minutters gang fra Monastiraki Metrostation og 5 minutters gang fra Syntagma-pladsen.