Hele lejligheden
Pelican Isle 117
Overnatningsstedets klasse: 3
Lejlighed ved stranden med køkken i nærheden af Okaloosa Island Beach
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Pelican Isle 117





Denne lejlighed sikrer dig en fantastisk beliggenhed, kun fem minutters gang fra Okaloosa Island Beach og Fort Walton Beaches. Lejlighederne har køkken og balkoner.
Hele lejligheden
1 soveværelse2 badeværelserPlads til 6 personer
Populære faciliteter
- Pool
- Køkken
- Gratis parkering
- Loungeområde
- Ikke-ryger
Primære faciliteter (2)
Primære faciliteter (2)
- På stranden
- En udendørs pool
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- Køkken
- Stue
- Kabel-/satellit-tv
- Elevator
- Gratis selvstændig parkering
- Udendørs swimmingpools
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

The Island Resort at Fort Walton Beach
Okaloosa Island
The Island Resort at Fort Walton Beach
Okaloosa Island
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
8.2 ud af 10, Alletiders, 3.567 anmeldelser
8,2
Alletiders
3.567 anmeldelser
Prisen er 1.268 kr.
1.268 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
3. sep. - 4. sep.

Wyndham Garden Fort Walton Beach Destin
Okaloosa Island
Wyndham Garden Fort Walton Beach Destin
Okaloosa Island
- Pool
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.2 ud af 10, Alletiders, 2.544 anmeldelser
8,2
Alletiders
2.544 anmeldelser
Prisen er 947 kr.
947 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
20. sep. - 21. sep.

Pelican Isle by Southern Vacation Rentals
Okaloosa Island
Pelican Isle by Southern Vacation Rentals
Okaloosa Island
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
9.4 ud af 10, Enestående, 23 anmeldelser
9,4
Enestående
23 anmeldelser

Wavecrest Lodge
Okaloosa Island
Wavecrest Lodge
Okaloosa Island
- Pool
- Gratis morgenmad
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
9.2 ud af 10, Fremragende, 1.073 anmeldelser
9,2
Fremragende
1.073 anmeldelser
Prisen er 1.286 kr.
1.286 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

Sleep Inn & Suites Fort Walton Beach - Destin West
Downtown Fort Walton Beach
Sleep Inn & Suites Fort Walton Beach - Destin West
Downtown Fort Walton Beach
- Pool
- Gratis morgenmad
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
9.0 ud af 10, Fremragende, 595 anmeldelser
9,0
Fremragende
595 anmeldelser
Prisen er 612 kr.
612 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

La Quinta Inn & Suites by Wyndham Fort Walton Beach
Downtown Fort Walton Beach
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Fort Walton Beach
Downtown Fort Walton Beach
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
8.8 ud af 10, Fantastisk, 1.022 anmeldelser
8,8
Fantastisk
1.022 anmeldelser
Prisen er 609 kr.
609 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Hilton Garden Inn Ft. Walton Beach
Okaloosa Island
Hilton Garden Inn Ft. Walton Beach
Okaloosa Island
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
8.8 ud af 10, Fantastisk, 1.000 anmeldelser
8,8
Fantastisk
1.000 anmeldelser
Prisen er 1.237 kr.
1.237 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
13. sep. - 14. sep.

Holiday Inn Resort Fort Walton Beach by IHG
Okaloosa Island
Holiday Inn Resort Fort Walton Beach by IHG
Okaloosa Island
- Pool
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.0 ud af 10, Fremragende, 1.016 anmeldelser
9,0
Fremragende
1.016 anmeldelser
Prisen er 1.593 kr.
1.593 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Four Points by Sheraton Destin-Fort Walton Beach
Okaloosa Island
Four Points by Sheraton Destin-Fort Walton Beach
Okaloosa Island
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.6 ud af 10, Fantastisk, 550 anmeldelser
8,6
Fantastisk
550 anmeldelser
Prisen er 1.122 kr.
1.122 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
7. sep. - 8. sep.

Beal House Fort Walton Beach, Tapestry Collection by Hilton
Okaloosa Island
Beal House Fort Walton Beach, Tapestry Collection by Hilton
Okaloosa Island
- Pool
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.0 ud af 10, Fremragende, 1.000 anmeldelser
9,0
Fremragende
1.000 anmeldelser
Prisen er 1.078 kr.
1.078 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

866 Santa Rosa Blvd, Fort Walton Beach, FL, 32548
Hvad ligger i nærheden?
- Fort Walton Beaches - 1 min. gang - 0.0 km
- Okaloosa Island Beach - 3 min. gang - 0.3 km
- Santa Rosa Sound - 5 min. gang - 0.5 km
- Destin-Fort Walton Beach Convention Center - 4 min. kørsel - 3.8 km
- Boardwalk on Okaloosa Island - 4 min. kørsel - 4.2 km
Sådan kommer du rundt
- Fort Walton Beach, FL (VPS-Northwest Florida Regional) – 24 min. kørsel, 18,5 km
Restauranter
- Starbucks - 8 min. kørsel
- McDonald's - 7 min. kørsel
- McDonald's - 13 min. kørsel
- Bamboo Sushi Bar & Hibachi - 7 min. kørsel
- Aj's Oyster Shanty - 4 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Pelican Isle 117
- Denne lejlighed sikrer dig en fantastisk beliggenhed, kun fem minutters gang fra Okaloosa Island Beach og Fort Walton Beaches. Lejlighederne har køkken og balkoner.
I korte træk
Property size
- 1 condo
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning starter kl. 16.00
- Minimumsalder for indtjekning: 25 år
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 25
Parkering
- Gratis parkering på stedet
- Gratis parkering i nærheden
Andre oplysninger
- Røgfrit overnatningssted
Faciliteter på overnatningsstedet
Strand
- På stranden
Pool/Spa
- Udendørs pool
- Opvarmet pool
Internet
- Wi-Fi
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
- Gratis ekstern parkering
- Parkering på stedet
Køkken
- Ovn
- Brødrister
Soveværelser
- 1 soveværelse
Badeværelser
- 2 badeværelser
- Toiletpapir
- Håndklæder
- Sæbe
Opholdsområder
- Stue
Underholdning
- Tv med kabel-/satellit-tv-kanaler
Udendørsområder
- Balkon
Faciliteter til personer med handicap
- Elevator
- Røgfrit overnatningssted
Områdets højdepunkter
- Nær bugten
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, Discover
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Pelican Isle 117 Condo
Pelican Isle 117 Fort Walton Beach
Pelican Isle 117 Condo Fort Walton Beach
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på denne lejlighed?
Ja, der findes en udendørs pool.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne lejlighed?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne lejlighed?
Du kan tjekke ind fra kl. 16.00. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvad kan jeg opleve hos Pelican Isle 117 og i nærheden?
Pelican Isle 117 tilbyder en udendørs pool.
Har Pelican Isle 117 et køkken eller tekøkken?
Ja, der er et køkken med brødrister.
Har Pelican Isle 117 private udendørs områder?
Ja, denne lejlighed har en balkon.
Hvordan er området omkring Pelican Isle 117?
Pelican Isle 117 ligger ved Fort Walton Beaches i Okaloosa Island, kun 4 minutters gang fra Santa Rosa Sound og 5 minutters gang fra Okaloosa Island Beach.