Hele lejligheden
Green House Hotels and Apartments
Overnatningsstedets klasse: 4.5
Disse lejligheder med luksusfaciliteter i Abuja tilbyder private pools
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Green House Hotels and Apartments





Green House Hotels and Apartments er en oplagt valgmulighed til et ophold i Abuja. Gæster tilbydes gratis faciliteter som Wi-Fi, parkeringsservice og selvstændig parkering. Lejlighederne har elegante faciliteter som private pools og private boblebade samt køkkener og vaskemaskiner/tørretumblere.
Hele lejligheden
2 soveværelser1 badeværelsePlads til 9 personer
Populære faciliteter
- Pool
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
Primære faciliteter (6)
Primære faciliteter (6)
- 50 lejligheder, røgfri
- Døgnåben reception
- Vaskeservice
- Selvbetjeningsvaskeri
- Bagageopbevaring
- Opbevaringsskab er tilgængeligt
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- 2 soveværelser
- Køkken
- Privat badeværelse
- Privat pool
- Privat boblebad
- Separat spiseområde
Den nuværende pris er 1.224 kr.
1.224 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Smart 3 bed Apartment With Fast Wi-fi & 24hr Light
Abuja
Smart 3 bed Apartment With Fast Wi-fi & 24hr Light
Abuja
- Køkken
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Køleskab
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Oladunmi Ayandipo street, Abuja, Federal Capital Territory, 900110
Hvad ligger i nærheden?
- Abuja International Conference Centre - 8 min. kørsel - 7.5 km
- Area 1 Shopping Centre - 8 min. kørsel - 8.5 km
- Aso Villa - 9 min. kørsel - 10.4 km
- Ecowas Secretariat - 9 min. kørsel - 10.2 km
- Federal Secretariat - 9 min. kørsel - 10.6 km
Sådan kommer du rundt
- Abuja (ABV-Nnamdi Azikiwe International) – 45 min. kørsel, 47 km
Restauranter
- Chicken Republic - 12 min. kørsel
- Mai Shayi Coffee Roasters - 10 min. kørsel
- Strobrié Cafe - 8 min. kørsel
- Mai Shayi Coffee - 8 min. kørsel
- Truck Central - 10 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Green House Hotels and Apartments
- Green House Hotels and Apartments er en oplagt valgmulighed til et ophold i Abuja. Gæster tilbydes gratis faciliteter som Wi-Fi, parkeringsservice og selvstændig parkering. Lejlighederne har elegante faciliteter som private pools og private boblebade samt køkkener og vaskemaskiner/tørretumblere.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- 50 lejligheder
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 12.00 til kl. 20.00
- Minimumsalder for indtjekning: 15 år
- Udtjekning er kl. 12.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 48 timer inden ankomst. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
- Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Du skal gennemføre registrering online via et sikkert link inden ankomst
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 15
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))
Parkering
- Gratis parkering på stedet
- Gratis parkeringsservice på stedet
Andre oplysninger
- Røgfrit overnatningssted
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool/Spa
- Privat pool
- Privat boblebad
Internet
- Gratis Wi-Fi med en hastighed på 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder)
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
- Gratis parkeringsservice på stedet
Køkken
- Køleskab
- Kogeplade
- Mikrobølgeovn
- Ovn
- Opvaskemaskine
- Køkkentøj/tallerkner/redskaber
Badeværelser
- Badekar eller bruser
- Gratis toiletartikler
- Toiletpapir
- Sæbe
- Shampoo
- Hårtørrer
- Håndklæder
Opholdsområder
- Spisestue
- Siddeområde
Udendørsområder
- Balkon
Vaskemuligheder
- Vaskemaskine/tørretumbler
- Renseri/vaskeservice
- Vaskeri
Arbejdsfaciliteter
- Kontorområde til laptop
Klimakontrolanlæg
- Aircondition
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
- Lydisolerede værelser
- Røgfrit overnatningssted
Service og tjenester
- Kort over lokalområdet
- Insektnet
- Adaptere/opladere
- Strygejern/strygebræt
- Bagageopbevaring
- Mørklægningsgardiner
- Gratis aviser
- Døgnåben reception
- Adgang med mobilnøgle
- Opbevaringsskabe til rådighed
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Generelt
- 50 værelser
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Støjfrie værelser kan ikke garanteres.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Green House Hotels Apartments
Green House Hotels and Apartments Abuja
Green House Hotels and Apartments Apartment
Green House Hotels and Apartments Apartment Abuja
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på Green House Hotels and Apartments?
Ja, der er en privat pool.
Er kæledyr tilladt på Green House Hotels and Apartments?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Green House Hotels and Apartments?
Ja, der er gratis selvstændig parkering og parkeringsservice.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Green House Hotels and Apartments?
Indtjekning fra kl. 12.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 12.00.
Hvad kan jeg opleve hos Green House Hotels and Apartments og i nærheden?
Green House Hotels and Apartments tilbyder private pools.
Har Green House Hotels and Apartments private boblebade?
Ja, denne lejlighed har et privat boblebad.
Har Green House Hotels and Apartments et køkken eller tekøkken?
Ja, der er et køkken med køkkentøj, køleskab og mikrobølgeovn.
Har Green House Hotels and Apartments private udendørs områder?
Ja, denne lejlighed har en privat pool og en balkon.