Azcarraga Hotel

Overnatningsstedets klasse: 2
Hotel i centrum i kort afstand fra Zócalo de Puebla

Vælg datoer for at se priser

Azcarraga Hotel ligger mindre end et kvarters kørsel fra Zócalo de Puebla og Den Store Cholula-pyramide.

Anmeldelser

6,6 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Lufthavnstransport
  • Gratis Wi-Fi
  • Døgnåben reception
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (4)

  • Rengøring én gang pr. ophold
  • Lufthavnstransport
  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 2 ud af 2 værelser

Basic-værelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Familie-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 store enkeltsenge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
3 Poniente 724 Centro histórico, 16, Puebla, PUE, 72000

Hvad ligger i nærheden?

  • Zócalo de Puebla - 10 min. gang - 0.9 km
  • Puebla-katedralen - 12 min. gang - 1.0 km
  • Santo Domingo Kirke - 13 min. gang - 1.2 km
  • El Parian Marked - 17 min. gang - 1.5 km
  • Puebla Kongrescenter - 14 min. kørsel - 4.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Puebla, Puebla (PBC-Hermanos Serdan International) – 41 min. kørsel, 33,3 km
  • Puebla–Cholula Turisttogterminal – 15 min. gang, 1,2 km
  • Lufthavnstransport (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Fonda de Santa Clara - ‬2 min. gang
  • ‪OCHO30.4 - ‬3 min. gang
  • ‪Fonda Margarita - ‬6 min. gang
  • ‪Antojitos mexicanos - ‬6 min. gang
  • ‪Restaurant Puebla - ‬2 min. gang

Om overnatningsstedet

Azcarraga Hotel

  • Azcarraga Hotel ligger mindre end et kvarters kørsel fra Zócalo de Puebla og Den Store Cholula-pyramide.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 16 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 15 år
    • Udtjekning er kl. 13.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 15
DONE

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge
DONE

Kæledyr

    • Ingen kæledyr eller servicedyr tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på stedet
DONE

Transport

    • Lufthavnstransport efter anmodning (døgnet rundt)*
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring

Hjælp til personer med et handicap

  • Oplyst rute til indgangen
  • Flisegulv på værelset

Værelsesfaciliteter

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Sæbe
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Mere

  • Rengøring én gang pr. ophold

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Lufthavnstransport tilbydes mod et ekstra gebyr på 1500 MXN pr. køretøj (retur, maks. antal personer: 4)

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Azcarraga Hotel Hotel
Azcarraga Hotel Puebla
Azcarraga Hotel Hotel Puebla

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Azcarraga Hotel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Azcarraga Hotel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Azcarraga Hotel?

Kæledyr og servicedyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Azcarraga Hotel?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Azcarraga Hotel.

Tilbyder Azcarraga Hotel lufthavnstransport?

Ja, der tilbydes lufthavnstransport. Der opkræves et gebyr på 1500 MXN pr. køretøj for en returbillet.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Azcarraga Hotel?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 13.00.

Hvordan er området omkring Azcarraga Hotel?

Azcarraga Hotel ligger i Puebla Gamle Bydel, kun 8 minutters gang fra Zócalo de Puebla og 11 minutters gang fra Puebla-katedralen.