Privat vært

C. Santos Degollado 34

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel i Colima med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

C. Santos Degollado 34 kan prale med en flot udsigt fra tagterrassen. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge kaffebaren/caféen, baren/loungen er et oplagt sted til en drink, når dagen går på hæld.

Anmeldelser

7,8 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (9)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Tagterrasse
  • Roomservice
  • Kaffebar
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Aircondition
  • Have
  • Vaskeservice

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Have
  • Daglig rengøring
  • Digitalt tv
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Gratis parkering i nærheden
Den nuværende pris er 321 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
23. sep. - 24. sep.

Værelsesmuligheder

Classic Room, 1 Double Bed

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Comfort-værelse - 1 dobbeltseng

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 17 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Deluxe Room, Balcony, City View

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Basic-værelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
34 C. Santos Degollado Centro, Colima, COL, 28000

Hvad ligger i nærheden?

  • Colima Katedral - 2 min. gang - 0.2 km
  • Frihedspladsen - 2 min. gang - 0.2 km
  • Colima Regionale Historiske Museum - 2 min. gang - 0.2 km
  • Regeringspaladset - 2 min. gang - 0.2 km
  • Nunez-haven - 7 min. gang - 0.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Colima, Colima (CLQ-Licenciado Miguel de la Madrid) – 26 min. kørsel, 22 km

Restauranter

  • ‪DMT Bar - ‬1 min. gang
  • ‪Casa Colima - ‬2 min. gang
  • ‪Café de la plaza - ‬1 min. gang
  • ‪Hidalgos - ‬1 min. gang
  • ‪Dulcería La Esmeralda - ‬3 min. gang

Om overnatningsstedet

C. Santos Degollado 34

  • C. Santos Degollado 34 kan prale med en flot udsigt fra tagterrassen. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge kaffebaren/caféen, baren/loungen er et oplagt sted til en drink, når dagen går på hæld.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 7 værelser
    • Overnatningsstedet har 2 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 18.30
    • Hurtig udtjekning er tilgængelig
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben fra mandag til lørdag (fra kl. 09.30 til kl. 20.00)
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit statsudstedet billede-ID efter reservation
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Ingen kæledyr eller servicedyr tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Garage på stedet
    • Gratis parkering i området indenfor 150 meter fra 8:00 til 21:00

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffebar
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Gratis reception dagligt
  • Roomservice (i et begrænset antal timer)

Oplevelser

  • Aftenunderholdning

Faciliteter og service

  • Renseri- og vaskeriservice

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Bygget i 1930
  • Tagterrasse
  • Have
  • Kolonial stil

Hjælp til personer med et handicap

  • Øvre etager er kun tilgængelige via trapper
  • Oplyst rute til indgangen
  • 20 trapper til indgangen på overnatningsstedet
  • Gulvtæpper på værelset
  • Flisegulv i fællesområder
  • Flisegulv på værelset

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 25-tommers smart-tv
  • Digitale tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)
  • Insektnet for vinduer

Få en god nats søvn

  • Lydisolerede værelser
  • Sengelinned tilbydes

Værelset

  • Individuelt møbleret og indrettet

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi

Mad og drikke

  • Lokal måltidslevering
  • Gratis mineralvand

Mere

  • Daglig rengøring
  • Rejsebøger/anbefalinger
  • Kort over lokalområdet
  • Restaurantguide

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.

Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.

Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.

Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.

Dette overnatningssted har ingen elevator.

Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.

Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).

Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.

Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express

Også kendt som

C. Santos Degollado 34 Hotel

C. Santos Degollado 34 Colima

C. Santos Degollado 34 Hotel Colima

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder C. Santos Degollado 34 gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, C. Santos Degollado 34 har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på C. Santos Degollado 34?

Kæledyr og servicedyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved C. Santos Degollado 34?

Desværre ikke, men der er gratis parkering i nærheden.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på C. Santos Degollado 34?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 18.30. Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for hurtig udtjekning.

Er der et kasino på C. Santos Degollado 34?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Casino Central (4 min. kørsel) ligger i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos C. Santos Degollado 34 og i nærheden?

C. Santos Degollado 34 tilbyder en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af C. Santos Degollado 34?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring C. Santos Degollado 34?

C. Santos Degollado 34 ligger i Centro, kun 2 minutters gang fra Colima Katedral og 7 minutters gang fra Nunez-haven.

Anmeldelser

Anmeldelser af C. Santos Degollado 34

7,8

Godt

9,4

Rengøring

9,0

Faciliteter

9,2

Service og personale

8,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

La habitación es chiquita, pero tiene lo necesario para pasar la noche, la cama muy cómoda, lo único es que tienen un bar, y pues se alcanza a escuchar la música, pero duermes bien
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Me gusta el lugar, muchos restaurantes y bares cerca, definitivamente vuelvo a quedarme.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excelente propiedad sin duda me hospedaria nuevamente
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Pase una excelente estancia
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

La habitación un poco chiquita, pero muy cómoda, con todo lo necesario para pasar la noche, la cama es muy cómoda, el aire acondicionado en muy buen estado, lo único que tienen un bar, y se alcanza a escuchar la música, pero duermes bien.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

2da vez que me quedo, y esta muy bien el lugar
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Property is clean, has nice ambience, and walkable access to restaurants, bars, and souvenir shops.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Recomendado. Justo en el centro.

Excelente recepción y servicio, muy bonitas instalaciones con terraza en el techo.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Es muy céntrico, las instalaciones están muy bien.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Muy ruidoso hay un bar arriba
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excelente
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Todo. Muy bien
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Yes
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Buena.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Muy bonito y bien ubicado , lástima del ruidazo que no dejó dormir
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

El hotel está muy bonito, los cuartos están más chiquitos de lo que dice la publicación, no pasa de 10 m2. Está muy escondido, no hay letrero o algo que diga que hay un hotel. En el mismo edificio tienen un bar, un karaoke y un restaurante, por lo que se escucha la música hasta la madrugada, ya que los cuartos no están bien aislados.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Habitación impecable y el personal amable. El internet deficiente
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Todo súper bien
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Hay antros a lado del hotel y no dejan descansr
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

La habitación y todo bien solo que a la hora de ducharse...el agua fluyo hacia adentro del cuarto No tenia puerta o tope la regadera
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Dificultad de estacionarse
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

There for horse parade. Love the location but the loud music in the square went on until 4am. So if you want to sleep bring sound machine or earplugs.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Mucho ruido, el día que me hospedé tuvieron evento en la azotea de hotel y literal no descansamos nada… la gente subía y bajaba, mala elección…
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Muy mal ubicado. Se encuentra justo arriba de bares y por la noche es imposible dormir. Mala experiencia!
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

El hotel limpio, muy agradable, vista al jardin muy bonita, gente del hotel muy amable. Pero el ruido, demasiado. Hay bares abajo y las risas y ruidos entran por la ventanadel balconcito y el ruido de la musica del bar o discoteca entra por el tragaluz del bano a todo volumen. A las 4:30 AM limpian el parque con una sopladora de aire que hace tanto ruido como si cortaran arboles, terminan como 5:30 AM. A las 6:00 AM empiezan a sonar las campanas de la Catedral. Resultado si no vas a los bares y a la disco, no duermes