Otter Home

Overnatningsstedets klasse: 3
Gæstehus i Zhoushan med konferencecenter

Vælg datoer for at se priser

Fra Otter Home kan du nyde besøget i Zhoushan. Andre faciliteter tæller en børnepool, en terrasse og en have.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Lufthavnstransport
  • Aircondition
  • Faciliteter til tøjvask
  • Børnevenlige oplevelser

Primære faciliteter (12)

  • Morgenmad tilgængelig
  • Gratis afhentningsservice fra togstationen
  • Børnepool
  • Roomservice
  • Konferencecenter
  • Lufthavnstransport
  • Terrasse
  • Aircondition
  • Have
  • Spillehal/spillerum
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Flersproget medarbejderstab

Føl dig hjemme (6)

  • Børnepool
  • Privat badeværelse
  • Have
  • Terrasse
  • Vaskerifaciliteter
  • Kaffe-/temaskine
Den nuværende pris er 507 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. okt. - 26. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Dusk Sea-View Double Bed Room (180° Sea-View + Boutique Sanitary Ware)

  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng

Linyin Sea-View Double Bed Room (180° Sea-View + Boutique Sanitary Ware)

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Entire Building

  • Plads til 24 personer
  • 1 kingsize-seng, 1 queensize-seng og 2 dobbeltsenge

Jinyuan Sea-View Standard Room (80° Sea-View + Boutique Sanitary Ware)

  • Plads til 4 personer
  • 2 dobbeltsenge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
No. 21 Zhangzhou Road, Zhangzhou Village, Zhoushan, Zhejiang, 0

Hvad ligger i nærheden?

  • Stenbugten - 8 min. gang - 0.7 km
  • Wugongshi Havn - 21 min. kørsel - 11.0 km
  • Ten-Mile Golden Sands - 26 min. kørsel - 13.2 km
  • Elskendes Ø - 29 min. kørsel - 13.8 km
  • Shenjiamen Fishing Port - 40 min. kørsel - 20.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Zhoushan (HSN) – 13 min. kørsel, 10 km
  • Gratis transport fra togstationen til hotellet
  • Lufthavnstransport

Restauranter

  • 星巴克
  • Tim Hortons
  • McDonald's (麦当劳)
  • 晨时叁分 • 海鲜面
  • 55·Road Coffee(朱家尖大青山店)

Om overnatningsstedet

Otter Home

  • Fra Otter Home kan du nyde besøget i Zhoushan. Andre faciliteter tæller en børnepool, en terrasse og en have.

I korte træk

INDTJEKNING
14.00
UDTJEKNING
12.00

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning starter kl. 14.00
    • Huritg indtjekning er tilgængelig
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Gæster modtager oplysninger om elektronisk dørlås
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Transport

    • Gratis transport fra togstationen

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmad (tillægsgebyr)
  • Grill
  • Roomservice

Rejser med børn

  • Børnepool

Oplevelser

  • Fiskeri

Forretningsfaciliteter

  • Konferencecenter

Faciliteter og service

  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Vaskerifaciliteter
  • Bagageopbevaring
  • Flersproget medarbejderstab

Faciliteter

  • Have
  • Picnicområde
  • Terrasse
  • Spillerum
  • Opbevaringsskabe til rådighed
  • Havemøbler

Hjælp til personer med et handicap

  • Forstørrelsesglas

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Kaffe-/temaskine
  • Elkedel
  • Hjemmesko
  • Vaskemiddel

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Sengelinned tilbydes

Værelset

  • Balkon
  • Individuelt indrettet

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Elektronisk bidet
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Tandbørste og tandpasta

Hold forbindelsen

  • Skrivebord

Mad og drikke

  • Fælleskøkken
  • Gratis mineralvand
  • Gratis teposer/instantkaffe

Mere

  • Rengøringsmidler

Gebyrer og politikker

Politikker

Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Gæster kan være helt rolige, da der er kuliltealarm, brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm og førstehjælpskasse på stedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt overnatningsstedets afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Overnatningsstedets klasse

Overnatningsstedets klasse, der kommer fra vores bedømmelsessystem, er baseret på overnatningsstedets type, faciliteter og tjenester.

Også kendt som

Otter Home Zhoushan
Otter Home Guesthouse
Lvdao Manshe Guesthouse
Otter Home Guesthouse Zhoushan

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Otter Home?

Ja, der findes en børnepool.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Otter Home?

Du kan tjekke ind fra kl. 14.00. Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for hurtig indtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Otter Home og i nærheden?

I de lunere måneder kan du benytte dig af muligheden for aktiviteter i nærheden som fiskeri. Nyd godt af faciliteter som en spillehal, et picnicområde og en have.

Har Otter Home private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en balkon.

Hvordan er området omkring Otter Home?

Otter Home ligger i Putuo, kun 1 minutters gang fra Stenbugten.