Soho Boutique Urban

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel med 4 strandbarer i nærheden af Málaga Havn

Vælg datoer for at se priser

Soho Boutique Urban tilbyder en fantastisk beliggenhed, kun fem minutters gang fra Málaga Havn og Calle Larios. Dette hotel i middelhavsstil ligger desuden kun 15 minutters gang fra Málaga Katedral og Picasso-museet i Málaga. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: La Marina Station ligger 4 minutter væk og Guadalmedina Station ligger 9 minutter derfra.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (10)

  • Daglig rengøring
  • Tæt på stranden
  • 4 strandbarer
  • Morgenmad tilgængelig
  • Strandtransport
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Vaskeservice
  • Flersproget medarbejderstab
  • Hjælp med udflugter/billetter

For familier (6)

  • Gratis vugger/barnesenge
  • Privat badeværelse
  • Daglig rengøring
  • Mørklægningsgardiner
  • Elevator
  • Badekar eller bruser

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(6 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer

  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Calle Casas de Campos, 8, Málaga, Málaga, 29001

Hvad ligger i nærheden?

  • Soho - 1 min. gang - 0.0 km
  • Calle Larios - 3 min. gang - 0.3 km
  • Atarazanas Centrale Marked - 3 min. gang - 0.3 km
  • Málaga Havn - 5 min. gang - 0.4 km
  • Málaga Katedral - 7 min. gang - 0.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Málaga Lufthavn (AGP) – 27 min. kørsel, 10,6 km
  • Málaga María Zambrano Station – 13 min. gang, 1,1 km
  • Malaga (YJM-Malaga Jernbanestation) – 14 min. gang, 1,2 km
  • Los Prados Station – 18 min. kørsel, 6,8 km
  • La Marina Station – 4 min. gang, 0,3 km
  • Guadalmedina Station – 9 min. gang, 0,7 km
  • El Perchel Station – 15 min. gang, 1,2 km
  • Strandtransport (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Antigua Casa de Guardia - ‬3 min. gang
  • ‪La Canasta - ‬5 min. gang
  • ‪Concept 30 - ‬6 min. gang
  • ‪Casa Aranda - ‬5 min. gang
  • ‪Starbucks - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Soho Boutique Urban

  • Soho Boutique Urban tilbyder en fantastisk beliggenhed, kun fem minutters gang fra Málaga Havn og Calle Larios. Dette hotel i middelhavsstil ligger desuden kun 15 minutters gang fra Málaga Katedral og Picasso-museet i Málaga. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: La Marina Station ligger 4 minutter væk og Guadalmedina Station ligger 9 minutter derfra.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 44 værelser
    • Overnatningsstedet har 5 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Børn kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde, maks. 1 kæledyr i alt, op til 10 kg pr. kæledyr)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Kæledyr skal være under opsyn
    • Der tilbydes mad- og vandskåle
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering i området indenfor 200 meter (17 EUR pr. dag). rabat er tilgængelig
DONE

Udenfor overnatningsstedet

    • Transport til/fra strand*
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 07.30 til kl. 10.30
  • 4 strandbarer

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Oplevelser

  • Strandtransport (tillægsgebyr)
  • Tæt på stranden

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Flersproget medarbejderstab
  • Strandtransport (tillægsgebyr)

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Bygget i 2021
  • Middelhavsstil

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 70
  • Adgang for kørestolsbrugere
  • Concierge-reception adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Sænket dørlås
  • Oplyst rute til indgangen

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Fladskærms-tv

Hjemlig komfort

  • Aircondition og varme

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser
  • Premium-sengetøj
  • Gratis vugge/barneseng

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Badekar eller bruser
  • Shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab med plads til bærbar computer

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 17 EUR for voksne og 17 EUR for børn
  • Strandtransport tilbydes mod et ekstra gebyr

Børn og ekstra senge

  • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at reservere vugger/barnesenge

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på EUR 12 pr. kæledyr, pr. nat, plus et engangsbeløb for rengøring på EUR 25

Parkering

  • Parkering er til rådighed i nærheden og koster 17 EUR pr. dag (200 meter væk. Åben døgnet rundt)

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
Gæster kan være helt rolige, da der er røgalarm på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Overnatningsstedets registreringsnummer H/MA/02295
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Soho Boutique Urban Hotel
Soho Boutique Urban Málaga
Soho Boutique Urban Hotel Málaga

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Soho Boutique Urban?

Ja, hunde er tilladt med en begrænsning på 1 i alt med en maksimumvægt på 10 kg pr. kæledyr. Der opkræves et gebyr på 12 EUR pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Der tilbydes mad- og vandskåle.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Soho Boutique Urban?

Desværre ikke, men der er mulighed for parkering til nedsat pris i nærheden.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Soho Boutique Urban?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 12.00.

Er der et kasino på Soho Boutique Urban?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Casino Torrequebrada (21 min. kørsel) ligger i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Soho Boutique Urban og i nærheden?

Soho Boutique Urban tilbyder 4 strandbarer.

Hvordan er området omkring Soho Boutique Urban?

Soho Boutique Urban ligger i Málaga Centrum, kun 4 minutters gang fra La Marina Station og 4 minutters gang fra Málaga Havn.