Grand View Resort

Overnatningsstedets klasse: 2.5
Dette hotel ligger få trin fra Kellerhaus

Vælg datoer for at se priser

Grand View Resort ligger mindre end et kvarters gang fra Kellerhaus og Funspot Family Fun Center. Gæster kan hoppe i den sæsonåbne udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet. Andre højdepunkter tæller en terrasse og en have.

Anmeldelser

9,6 ud af 10, Gæstefavoritter
Bedst bedømt af rejsende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (11)

  • Daglig rengøring
  • Tæt på stranden
  • Sæsonbestemt udendørs pool
  • Terrasse
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Have
  • Automat
  • Flersproget medarbejderstab
  • Et picnicområde
  • Havegrill

Føl dig hjemme (6)

  • Mikrobølgeovn
  • Tv
  • Have
  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Kaffe-/temaskine
Den nuværende pris er 1.603 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

Basic-dobbeltværelse

9,0 ud af 10
Fantastisk
(11 anmeldelser)
  • Søudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse til 4 personer

9,0 ud af 10
Fantastisk
(2 anmeldelser)
  • Søudsigt
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Premier-studiosuite

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Søudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse til 4 personer

10,0 ud af 10
Enestående
(6 anmeldelser)
  • Søudsigt
  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Søudsigt
  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-værelse til 4 personer

9,4 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-dobbeltværelse

9,6 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse - 2 queensize-senge

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • Søudsigt
  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Premium-hytte - søudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Søudsigt
  • 50 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 6 personer
  • 1 kingsize-seng, 1 queensize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
291 Endicott Street North, Laconia, NH, 03246

Hvad ligger i nærheden?

  • Kellerhaus - 2 min. gang - 0.2 km
  • Winnipesaukee Pier - 11 min. gang - 1.0 km
  • Paugus Bay - 13 min. gang - 1.1 km
  • Funspot Family Fun Center - 13 min. gang - 1.1 km
  • Weirs Beach - 13 min. gang - 1.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Laconia, New Hampshire (LCI-Laconia Municipal) – 9 min. kørsel, 7,5 km
  • Concord, New Hampshire (CON-Concord Municipal) – 49 min. kørsel, 71 km
  • Lebanon, New Hampshire (LEB-Lebanon Municipal) – 80 min. kørsel, 93,6 km
  • Manchester, New Hampshire (MHT-Manchester-Boston Regional) – 70 min. kørsel, 106,9 km
  • Tilton Station – 27 min. kørsel, 23,1 km

Restauranter

  • ‪Cumberland Farms - ‬6 min. gang
  • ‪McDonald's - ‬7 min. kørsel
  • ‪Boardwalk Bar & Grill - ‬13 min. gang
  • ‪Tavern 27 - ‬8 min. kørsel
  • ‪High Octane Saloon - ‬2 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Grand View Resort

  • Grand View Resort ligger mindre end et kvarters gang fra Kellerhaus og Funspot Family Fun Center. Gæster kan hoppe i den sæsonåbne udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet. Andre højdepunkter tæller en terrasse og en have.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 22 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 22.00
    • Hurtig udtjekning er tilgængelig
    • Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00
    • Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 22.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Børn (i alderen 13 år eller derunder) kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde, maks. 2 kæledyr i alt)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Kun specifikke værelser. Du kan anmode om et kæledyrsvenligt værelse ved at kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret i reservationsbekræftelsen*
    • Kæledyr skal være under opsyn
    • Der tilbydes mad- og vandskåle og et område til hundeluftning uden snor
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Begrænset parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Grill

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Oplevelser

  • Tæt på stranden

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Flersproget medarbejderstab
  • Liggestole ved poolen

Faciliteter

  • Have
  • Picnicområde
  • Terrasse
  • Sæsonåben udendørs pool
  • Bålplads
  • Havemøbler

Hjælp til personer med et handicap

  • Hævet toiletsæde

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Kaffe-/temaskine
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Lydisolerede værelser
  • Sengelinned tilbydes

Værelset

  • Balkon eller terrasse
  • Individuelt møbleret

Frisk dig op

  • Badekar eller bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi

Mad og drikke

  • Mikrobølgeovn

Mere

  • Daglig rengøring
  • Kort over lokalområdet
  • Restaurantguide

Gebyrer og politikker

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på USD 65 pr. kæledyr, pr. ophold

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Den sæsonåbne pool er åben fra maj til oktober

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker og førstehjælpskasse på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Grand View Motel Cottages Laconia
Grand View Motel Cottages
Grand View Motel Cottages
Motel Grand View Motel & Cottages Laconia
Motel Grand View Motel & Cottages
Grand View Motel Cottages Laconia
Grand View Cottages Laconia
Laconia Grand View Motel & Cottages Motel
Grand View Motel & Cottages Laconia
Grand View Cottages
Grand View Resort Hotel
Grand View Resort Laconia
Grand View Resort Hotel Laconia

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Grand View Resort?

Ja, der findes en sæsonbestemt udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Grand View Resort?

Ja, hunde er tilladt med en begrænsning på 2 i alt. Der opkræves et gebyr på 65 USD pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Der tilbydes områder til hundeluftning.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Grand View Resort?

Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Grand View Resort?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 22.00. Udtjekning er kl. 10.00. Der er mulighed for hurtig udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Grand View Resort og i nærheden?

Grand View Resort tilbyder en sæsonåben udendørs pool og et picnicområde samt en have.

Har Grand View Resort private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en balkon eller gårdhave.

Hvordan er området omkring Grand View Resort?

Grand View Resort ligger kun 17 minutters gang fra Lake Winnipesaukee og 11 minutters gang fra Winnipesaukee Pier.