Pousada Pé na Areia Guarujá

Overnatningsstedets klasse: 4
Pousada ved stranden i Guarujá med udendørs pool og restaurant

Vælg datoer for at se priser

Pousada Pé na Areia Guarujá kan prale med en flot udsigt fra tagterrassen. Gæster kan lade sig forkæle med massage og få noget at spise i restauranten. Andre højdepunkter tæller en udendørs pool og en have.

Anmeldelser

9,2 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Spa
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Tæt på stranden
  • Restaurant
  • En udendørs pool
  • Tagterrasse
  • Spafaciliteter
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Aircondition
  • Have
  • Computerstation
  • Mødelokale
  • Flersproget medarbejderstab

Føl dig hjemme (6)

  • Legeplads på stedet
  • Separat spiseområde
  • Separat siddeområde
  • Tv
  • Have
  • Daglig rengøring

Derfor elsker vi dette overnatningssted

Sol- og sandferie
Oplev kystmagien på denne pousada ved stranden. Beliggende lige ved vandet, lover dette drømmende tilflugtssted uforglemmelige øjeblikke ved havet.
Buffet- og spiseperler
Denne pousada tilbyder en restaurant, hvor kulinariske eventyr begynder. Der serveres en gratis morgenmadsbuffet hver dag med lækre muligheder.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 7 ud af 7 værelser

Romantik-dobbeltværelse

  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng

Superior-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Familie-dobbeltværelse

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng

Grand-dobbeltværelse

  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge

Superior-værelse til 4 personer

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 udtræksseng (enkeltseng)

Superior-værelse til 4 personer

  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 1 queensize-seng, 1 udtræksseng (enkeltseng) og 1 enkeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Av. das Amendoeiras, 93, Praia de Pernambuco, Guarujá, SP, 11444-180

Hvad ligger i nærheden?

  • Pernambuco strand - 2 min. gang - 0.2 km
  • Shopping Jequiti - 8 min. gang - 0.7 km
  • Guarujá Golf Club - 13 min. gang - 1.1 km
  • Mar Casado-stranden - 19 min. gang - 1.6 km
  • Enseada strand - 6 min. kørsel - 3.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Pinheiro Machado Station – 29 min. kørsel, 22,3 km
  • Nossa Senhora de Lourdes Station – 29 min. kørsel, 22,5 km
  • Itararé Station – 31 min. kørsel, 23,9 km

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬8 min. kørsel
  • ‪Jeronimo Burger - ‬9 min. kørsel
  • ‪Fabio's Casa Pastel E Restaurante - ‬5 min. kørsel
  • ‪Restaurante Dona Eva - ‬10 min. kørsel
  • ‪Tepisco - ‬8 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Pousada Pé na Areia Guarujá

  • Pousada Pé na Areia Guarujá kan prale med en flot udsigt fra tagterrassen. Gæster kan lade sig forkæle med massage og få noget at spise i restauranten. Andre højdepunkter tæller en udendørs pool og en have.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 7 værelser
    • Overnatningsstedet har 2 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 22.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt til kl. 22.00
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen forud for din ankomst for at arrangere indtjekning
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 22.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Ét barn (i alderen 5 år eller derunder) kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
    • Forældre skal fremvise deres børns fødselsattest samt foto-id*
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Wi-Fi på værelserne*
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen fra kl. 08.30 til kl. 10.30
  • Restaurant
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Grill

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)
  • Legeplads

Oplevelser

  • Tæt på stranden

Forretningsfaciliteter

  • Mødelokale
  • Computerstation

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Flersproget medarbejderstab
  • Liggestole ved poolen

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Tagterrasse
  • Have
  • Picnicområde
  • Tv på fællesarealer
  • En udendørs pool
  • Spabehandlinger
  • Festsal
  • Selskabslokale

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 32-tommers LCD-tv

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Minibar

Få en god nats søvn

  • Lydisolerede værelser
  • Premium-sengetøj
  • Seng med Select Comfort-madras

Værelset

  • Separat spiseområde
  • Separat siddeområde

Frisk dig op

  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Wi-Fi (tillægsgebyr)

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Interessante fakta

Spa

Gæster kan lade sig forkæle med behandlinger i stedets spa. Blandt behandlingerne er massage.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Wi-Fi er til rådighed på værelserne mod et ekstra gebyr

Børn og ekstra senge

  • Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest og billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser fra Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Pousada Pé na Areia Guarujá Guaruja
Pe Na Areia Guaruja Brazil
Pousada Pé na Areia Guarujá Guarujá
Pousada Pé na Areia Guarujá Pousada (Brazil)
Pousada Pé na Areia Guarujá Pousada (Brazil) Guarujá

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Pousada Pé na Areia Guarujá?

Ja, der findes en udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Pousada Pé na Areia Guarujá?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Pousada Pé na Areia Guarujá?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Pousada Pé na Areia Guarujá?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 22.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Pousada Pé na Areia Guarujá og i nærheden?

Pousada Pé na Areia Guarujá tilbyder en udendørs pool og spafaciliteter samt et picnicområde og en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Pousada Pé na Areia Guarujá?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring Pousada Pé na Areia Guarujá?

Pousada Pé na Areia Guarujá ligger i nærheden af Pernambuco strand i Balneário Praia do Pernambuco, kun 11 minutters gang fra Mar Casado og 17 minutters gang fra Mar Casado-stranden.