Lejlighedshotel

Lift House Lodge

Overnatningsstedets klasse: 4
Lejlighedshotel med udlejning af ski og adgang til skiterræn lige uden for døren i nærheden af Vail Skisportssted

Vælg datoer for at se priser

Med en beliggenhed få skridt fra Vail Skisportssted er der fra Lift House Lodge mere tid til at stå på ski, eftersom der er adgang til skiterræn lige uden for døren. Gæster, der gerne vil have lidt at spise, kan besøge Bart and Yeti's, en af 2 restauranter, som serverer amerikanske retter og er åben til frokost og aftensmad. En bar/lounge og en terrasse er andre højdepunkter, og lejlighederne har pejse og tekøkken. Skiløbere vil værdsætte adgangen til udlejning af skiudstyr.

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (12)

  • 45 lejligheder, røgfri
  • Rengøring (efter andmodning)
  • Adgang til skiterræn lige uden for døren
  • 2 restauranter og bar/lounge
  • Gratis områdetransport
  • Udlejning af ski
  • Terrasse
  • Pengeskab i receptionen
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Concierge-tjenester
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (6)

  • Ekstrasenge
  • Tekøkken
  • Privat badeværelse
  • Separat siddeområde
  • Premium-tv-kanaler
  • Terrasse

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
555 E Lionshead Circle, Vail, CO, 81657

Hvad ligger i nærheden?

  • Vail Skisportssted - 2 min. gang - 0.2 km
  • The Arrabelle at Vail Square - 2 min. gang - 0.2 km
  • Vail - 2 min. gang - 0.2 km
  • Adventure Ridge - 2 min. gang - 0.2 km
  • John A. Dobson Ice Arena - 3 min. gang - 0.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Vail, CO (EGE-Eagle County Regional) – 40 min. kørsel, 57,5 km
  • Broomfield, CO (BJC-Rocky Mountain Metropolitan) – 125 min. kørsel, 173,4 km
  • Denver Internationale Lufthavn (DEN) – 131 min. kørsel, 194,6 km
  • Gratis transport i området

Restauranter

  • ‪La Cantina - ‬18 min. gang
  • ‪McDonald's - ‬5 min. kørsel
  • ‪Red Lion - ‬19 min. gang
  • ‪Avanti F&B Vail - ‬4 min. kørsel
  • ‪Westside Cafe & Market - ‬5 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Lift House Lodge

  • Med en beliggenhed få skridt fra Vail Skisportssted er der fra Lift House Lodge mere tid til at stå på ski, eftersom der er adgang til skiterræn lige uden for døren. Gæster, der gerne vil have lidt at spise, kan besøge Bart and Yeti's, en af 2 restauranter, som serverer amerikanske retter og er åben til frokost og aftensmad. En bar/lounge og en terrasse er andre højdepunkter, og lejlighederne har pejse og tekøkken. Skiløbere vil værdsætte adgangen til udlejning af skiudstyr.

I korte træk

DONE

Overnatningsstedets størrelse

    • 45 lejligheder
    • Overnatningsstedet har 4 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til når som helst
    • Mulighed for kontaktløs indtjekning
    • Minimumsalder for indtjekning: 21 år
    • Udtjekning er kl. 10.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 09.00 til kl. 17.00
    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og oplysninger om nøgleboks inden for 5 dage inden ankomst. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 48 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 21
DONE

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde, maks. 2 kæledyr i alt)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Kun specifikke værelser. Du kan anmode om et kæledyrsvenligt værelse ved at kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret i reservationsbekræftelsen – begrænsninger gælder*
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Der er parkering på stedet
    • Parkering i området indenfor 200 meter (50 USD pr. nat)
DONE

Udenfor overnatningsstedet

    • Gratis transportservice i området inden for 0.01 mil
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • 2 restauranter
  • Bar/lounge

Rejser med børn

  • Gratis transport i området
  • Børnemenu

Oplevelser

  • Adgang til skiterræn lige uden for døren
  • Vandre-/cykelruter
  • Mountainbiking

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Concierge-tjenester
  • Vaskerifaciliteter
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Cykeludlejning
  • Udlejning af skiudstyr

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Bygget i 1973
  • Pengeskab i receptionen
  • Terrasse
  • Tv på fællesarealer

Hjælp til personer med et handicap

  • Rute til kørestolsbrugere
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Øvre etager er kun tilgængelige via trapper
  • Oplyst rute til indgangen

Ski

  • Adgang til skiterræn lige uden for døren
  • Udlejning af skiudstyr
  • Tæt på skilifter
  • Tæt på pister
  • Tæt på muligheder for alpint skiløb
  • Tæt på muligheder for snowtubing
  • Tæt på muligheder for snowboarding
  • Tæt på muligheder for snescooterkørsel
  • Tæt på muligheder for sneskovandring

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 32-tommers fladskærms-tv
  • Satellitkanaler (premium)

Hjemlig komfort

  • Varme
  • Kaffe-/temaskine
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Ekstra senge (tillægsgebyr)

Værelset

  • Møbleret balkon
  • Pejs
  • Separat siddeområde

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer

Hold forbindelsen

  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Gratis Wi-Fi
  • Gratis lokalopkald

Mad og drikke

  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Tekøkken
  • Kogeplade
  • Køkkentøj/tallerkener/redskaber

Mere

  • Rengøring efter anmodning
  • Rejsebøger/anbefalinger
  • Kort over lokalområdet
  • Restaurantguide

Interessante fakta

Spisning

Bart and Yeti's - restaurant, som specialiserer sig i amerikanske retter. Her serveres frokost og middag. En børnemenu udleveres efter anmodning. Åben hver dag.
Montauk Seafood Grill - restaurant, som specialiserer sig i retter med fisk og skaldyr. Her serveres frokost og middag. En børnemenu udleveres efter anmodning. Åben hver dag.

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: USD 1.00 pr. ophold

Børn og ekstra senge

  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 30.0 USD pr. dag

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på USD 30.00 pr. kæledyr, pr. nat

Parkering

  • Parkering er til rådighed i nærheden og koster 50 USD pr. nat (200 meter væk)

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover
Dette overnatningssted rengøres professionelt.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Lifthouse
Lifthouse Condominiums
Lifthouse Condominiums Aparthotel
Lifthouse Condominiums Aparthotel Vail
Lifthouse Condominiums Vail
Lifthouse Condominiums Hotel Vail
Lift House Lodge Vail
Lift House Lodge
Lift House Vail
Lift House
Lift House Lodge Vail
Lift House Lodge Aparthotel
Lift House Lodge Aparthotel Vail

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Lift House Lodge?

Ja, hunde er tilladt med en begrænsning på 2 i alt. Der opkræves et gebyr på 30.00 USD pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Lift House Lodge?

Indtjekning fra kl. 16.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 10.00. Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Lift House Lodge og i nærheden?

Benyt dig af mulighederne for vinteraktiviteter på stedet, herunder skiløb.

Er der restauranter på eller i nærheden af Lift House Lodge?

Ja, der er 2 restauranter på stedet med amerikanske retter.

Har Lift House Lodge et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et tekøkken med kogeplade, køleskab og mikrobølgeovn.

Har Lift House Lodge private udendørs områder?

Ja, dette lejlighedshotel har en møbleret balkon.

Hvordan er området omkring Lift House Lodge?

Lift House Lodge ligger i Lionshead, kun 2 minutters gang fra Vail Skisportssted og 3 minutters gang fra Vail.