Lejlighedshotel

Quest Rotorua Central

Overnatningsstedets klasse: 4
Lejligheder i centrum i Rotorua med tekøkkener

Vælg datoer for at se priser

Quest Rotorua Central er en oplagt valgmulighed til et ophold i Rotorua. Gratis Wi-Fi er inkluderet, og gæster, der gerne vil holde sig aktive, kan benytte sig af mulighederne for vandre-/cykelruter, mountainbiking og parasailing i nærheden. Ekstra goder som vaskemaskine/tørretumbler, køleskab og mikrobølgeovn er at finde i alle lejlighederne. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale og beliggenhed.

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Tekøkken
  • Faciliteter til tøjvask
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Ikke-ryger
  • Køleskab

Primære faciliteter (10)

  • 36 lejligheder, røgfri
  • Daglig rengøring
  • Et bibliotek
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeservice
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Concierge-tjenester
  • Bagageopbevaring
  • Reception med begrænset åbningstid
  • Hjælp med udflugter/billetter

Føl dig hjemme (6)

  • Tekøkken
  • Kabel-/satellit-tv
  • Daglig rengøring
  • Vaskemaskine/tørretumbler
  • Mørklægningsgardiner
  • Elevator
Den nuværende pris er 893 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

Værelsesmuligheder

Executive-studiolejlighed - 1 kingsize-seng - boblebad

  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Lejlighed - 1 soveværelse

  • 43 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Studiolejlighed

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 35 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Suite

  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Executive-værelse - 1 soveværelse - boblebad

  • 41 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
1192 Hinemoa Street, Rotorua, 3010

Hvad ligger i nærheden?

  • Rotorua Night Market - 2 min. gang - 0.2 km
  • Rotorua Central Mall - 5 min. gang - 0.5 km
  • Eat Street - 5 min. gang - 0.5 km
  • Tamaki Maori Village - 6 min. gang - 0.6 km
  • Polynesisk spa - 11 min. gang - 1.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Rotorua (ROT-Rotorua Regional) – 13 min. kørsel, 9,1 km

Restauranter

  • ‪Thai Central Restaurant Rotorua - ‬3 min. gang
  • ‪Scope - ‬3 min. gang
  • ‪Chinese Delights - ‬5 min. gang
  • ‪The Early Bird Coffee - ‬3 min. gang
  • ‪Spa City Noodle Bar - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Quest Rotorua Central

  • Quest Rotorua Central er en oplagt valgmulighed til et ophold i Rotorua. Gratis Wi-Fi er inkluderet, og gæster, der gerne vil holde sig aktive, kan benytte sig af mulighederne for vandre-/cykelruter, mountainbiking og parasailing i nærheden. Ekstra goder som vaskemaskine/tørretumbler, køleskab og mikrobølgeovn er at finde i alle lejlighederne. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale og beliggenhed.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • 36 lejligheder
    • Overnatningsstedet har 4 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 19.00
    • Mulighed for kontaktløs indtjekning
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted opkræver 2.5% for betalinger med kreditkort
    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 08.00 til kl. 19.00
    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 7 dage inden ankomst. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Kreditkortet, der blev brugt til reservationen, skal fremvises af kortholderen ved indtjekning sammen med et gyldigt billed-ID. Eventuelle andre arrangementer skal koordineres med overnatningsstedet før ankomst.
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Ingen parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Tekøkken

  • Køleskab
  • Kogeplade
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Køkkentøj/tallerkner/redskaber
  • Elkedel

Soveværelser

  • Sengelinned
  • Ekstra senge: 45.0 NZD pr. nat

Badeværelser

  • Bruser
  • Miljøvenlige toiletartikler
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Opholdsområder

  • Bibliotek

Underholdning

  • 43-tommers LCD-tv med kabel-/satellit-tv-kanaler

Vaskemuligheder

  • Vaskemaskine/tørretumbler
  • Renseri/vaskeservice
  • Vaskeservice

Arbejdsfaciliteter

  • Kontorområde til laptop

Klimakontrolanlæg

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter til personer med handicap

  • Hvis du vil anmode om faciliteter til personer med handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet gennem kontaktoplysningerne på din reservationsbekræftelse, efter du har booket.
  • Elevator
  • Lydisolerede værelser
  • Oplyst sti til indgangen
  • Kørestolsadgang (begrænset)
  • Registreringsskranke med adgang for kørestole
  • Elevator med adgang for kørestole
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Dagligt
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon
  • Bagageopbevaring
  • Mørklægningsgardiner
  • Et pengeskab i receptionen
  • Reception med begrænsede åbningstider

Områdets højdepunkter

  • Tæt på lufthavnen
  • I forretningskvarteret
  • I centrum
  • I nærheden af en skønhedssalon
  • I nærheden af et hospital

Oplevelser og aktiviteter

  • Rafting i nærheden
  • Klatring i nærheden
  • Bådsejlads i nærheden
  • Vandski i nærheden
  • Golf i nærheden
  • Sejlads i nærheden
  • Mountainbiking i nærheden
  • Windsurfing i nærheden
  • Cykeludlejning i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Røgalarm installeret (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • 36 værelser
  • 4 etager
  • 1 bygning
  • Affaldssortering
  • Forsatsvinduer

Interessante fakta

Priser og udmærkelser

Miljøcertificeret overnatningssted
Dette overnatningssted er certificeret af følgende uafhængige bæredygtighedsordninger: Qualmark Sustainable Tourism Business Award. Du kan læse mere om certificeringskravene på de enkelte hjemmesider.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Ved anvendelse af kreditkort pålægges et ekstra gebyr på 2.5%

Børn og ekstra senge

  • Vugger/barnesenge er til rådighed for 25 NZD pr. dag
  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 45.0 NZD pr. nat

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Dette overnatningssted forbeholder sig retten til at reservere et beløb på gæstens kreditkort inden ankomst.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Overnatningsstedets klasse

Bedømmelse leveret af Qualmark®, som er kilde til officielle stjerneklassifikationer for overnatningssteder i New Zealand.

Også kendt som

Quest Apartment Rotorua Central
Quest Rotorua Central
Quest Rotorua Central Apartment
Quest Central Apartment
Quest Rotorua Central Rotorua
Quest Rotorua Central Aparthotel
Quest Rotorua Central Aparthotel Rotorua

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Quest Rotorua Central gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Quest Rotorua Central har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Quest Rotorua Central?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Quest Rotorua Central?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Quest Rotorua Central.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Quest Rotorua Central?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 19.00. Udtjekning er kl. 10.00. Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Quest Rotorua Central og i nærheden?

Benyt dig af muligheden for aktiviteter som cykling, bådsejlads og vandreture, og spil golf på den nærliggende golfbane.

Har Quest Rotorua Central et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et tekøkken med kogeplade, køleskab og opvaskemaskine.

Hvordan er området omkring Quest Rotorua Central?

Quest Rotorua Central ligger i Inner City, kun 5 minutters gang fra Rotorua Central Mall og 8 minutters gang fra Polynesisk spa. Rejsende er vilde med området omkring dette lejlighedshotel.

Anmeldelser

Anmeldelser af Quest Rotorua Central

9,4

Enestående

9,6

Rengøring

9,4

Området

9,6

Service og personale

9,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Todo perfecto y el restaurante del lugar súper bien Gourmet
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Staff were friendly, lovely room, great location.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Modern apartment in the center of town with ultra clean rooms and comfy beds.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Convenient central location in walking distance to dining, supermarkets and shops. Great serviced apartment and secure undercover parking
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Ideale Lage, geräumiges Zimmer, viele Restaurants in Gehdistanz
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Good central location, ideal place to stay
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very clean room and great service.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

It’s a beautiful hotel it’s warm cozy fresh and new as a single woman business traveller it’s safe and you sleep well it has a dryer and a washing machine in your room
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great location
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Incredible help at checkin time about parking, what to do in Rotorua, etc!
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Clean and comfortable room. Would recommend. Location is very good and walkable to just about everything!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The unit were clean, in good condition, and the beds were comfortable. Instant coffee, teabags, sweeteners, and milk were available in the room along with an electric kettle. Check in and out was simple and quick. We would stay here again.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Good clean room, good location, great to have washing machine and drier in room!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great location, large room, spotlessly clean. Washer/Dryer in the room was great when on a long trip. The lady on reception was very helpful, with good recommendations on what to see etc. I would definitely recommend
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Good location.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Good area for dining options.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Our room with spacious and very clean.The staff was pleasant and helpful.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was comfortable, spotless and spacious and the staff were friendly and helpful- great stay
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Centrally located so close to shops and restaurants and park. Spacious 1 bedroom apartment. Very quiet.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great view with super amenities. Didnt try hot tub but a nice extra. Great kitchen and even laundry wash and dry in room! The Kebab takeout next door was fantastic food!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A nice quiet and comfortable spot for us for explore the area. Extra plus to the laundry in the unit.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Great location. Easy late check in. Well appointed suites. Very clean.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Lovely welcoming staff, very clean and comfortable
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The welcome sulphur smell came through the aircon so would recommend turning off and plugging drains. It may have been just unlikely timing but it was not pleasant. The team all of them were very helpful and went above to be sure it wasn’t anything else. Would recommend
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great stay