Hele lejligheden

Sonic House

Overnatningsstedets klasse: 3.5
Lejlighed i centrum i kort afstand fra Bùi Viện Gågade

Vælg datoer for at se priser

Sonic House har en fantastisk beliggenhed, mindre end 10 minutters gang fra Pham Ngu Lao Street og Bùi Viện Gågade. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Der er bekvemmeligheder som tekøkken i alle lejlighederne samt balkoner eller terrasser og hjemmesko.

Anmeldelser

2,0 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Tekøkken
  • Faciliteter til tøjvask
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Primære faciliteter (3)

  • 3 lejligheder
  • Aircondition
  • Vaskeservice

Føl dig hjemme (6)

  • Tekøkken
  • Privat badeværelse
  • Mørklægningsgardiner
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Gratis selvstændig parkering
  • Lydisolerede værelser
Den nuværende pris er 206 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. okt. - 3. okt.

Værelsesmuligheder

Standard-studiolejlighed - byudsigt

  • Byudsigt
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-studiolejlighed - byudsigt

  • Byudsigt
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Classic-værelse - byudsigt

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
131A/4D Nguyen Thi Minh Khai, Ben Thanh, Ho Chi Minh City, Ho Chi Minh, 70000

Hvad ligger i nærheden?

  • Tao Dan Park - 5 min. gang - 0.5 km
  • Pham Ngu Lao Street - 5 min. gang - 0.5 km
  • Bùi Viện Gågade - 8 min. gang - 0.8 km
  • Ben Thanh Marked - 15 min. gang - 1.3 km
  • Saigon-pladsen - 19 min. gang - 1.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Tan Binh - Tan Son Nhat internationale lufthavn (SGN) – 23 min. kørsel, 7,1 km
  • Saigon Station – 25 min. gang, 2,1 km
  • Ben Thanh Station – 19 min. gang, 1,6 km
  • Opera House Metrostation – 24 min. gang, 2 km

Restauranter

  • ‪kocha matcha spot - ‬2 min. gang
  • ‪Sushi Wagao - ‬1 min. gang
  • ‪Bánh cuốn Thiên Hương - ‬2 min. gang
  • ‪Cơm Minh Đức - ‬2 min. gang
  • ‪Vi Que Kitchen - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Sonic House

  • Sonic House har en fantastisk beliggenhed, mindre end 10 minutters gang fra Pham Ngu Lao Street og Bùi Viện Gågade. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Der er bekvemmeligheder som tekøkken i alle lejlighederne samt balkoner eller terrasser og hjemmesko.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • 3 lejligheder

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 15 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og en adgangskode inden for 24 timer inden ankomst. Din vært byder dig velkommen
    • Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit statsudstedet billede-ID efter reservation
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 15

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 250+ Mbit/s (godt til 3-5 personer eller op til 10 enheder))

Parkering

    • Gratis sikret og overdækket parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Gratis Wi-Fi med en hastighed på 250+ Mbit/s (godt til 3-5 personer eller op til 10 enheder)

Parkering og transport

  • Gratis sikret og overdækket parkering på stedet

Tekøkken

  • Køkkentøj/tallerkner/redskaber

Badeværelser

  • Shampoo
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Sæbe
  • Håndklæder
  • Toiletpapir
  • Hjemmesko

Udendørsområder

  • Balkon eller terrasse

Vaskemuligheder

  • Renseri/vaskeservice
  • Vaskemiddel

Arbejdsfaciliteter

  • Kontorområde til laptop

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter til personer med handicap

  • Ingen elevatorer
  • Lydisolerede værelser

Service og tjenester

  • Insektnet
  • Strygejern/strygebræt
  • Mørklægningsgardiner
  • Aftenopredning

Områdets højdepunkter

  • I forretningskvarteret
  • I centrum

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 3 værelser

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Sonic House?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Sonic House?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Sonic House?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00.

Har Sonic House et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et tekøkken med køkkentøj.

Har Sonic House private udendørs områder?

Ja, denne lejlighed har en balkon eller gårdhave.

Hvordan er området omkring Sonic House?

Sonic House ligger i Hồ Chí Minh City Centrum, kun 18 minutters gang fra Ben Thanh Marked og 9 minutters gang fra Pham Ngu Lao Street.

Anmeldelser

Anmeldelser af Sonic House

2,0

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe