Hele lejligheden
Chalet in Paradiski With Spa and Mountain Views
Lejlighed i Peisey-Nancroix med balkon
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Chalet in Paradiski With Spa and Mountain Views





Denne lejlighed ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Les Arcs.
Hele lejligheden
6 soveværelser6 badeværelserPlads til 14 personer
Populære faciliteter
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
Primære faciliteter (1)
Primære faciliteter (1)
- Sauna
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Chalet in Paradiski With Spa & Stunning Views
Peisey-Nancroix
Chalet in Paradiski With Spa & Stunning Views
Peisey-Nancroix
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger

Chalet in Paradiski With Stunning Mountain Views
Peisey-Nancroix
Chalet in Paradiski With Stunning Mountain Views
Peisey-Nancroix
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger

Résidence Chalet Les Amis
Peisey-Nancroix
Résidence Chalet Les Amis
Peisey-Nancroix
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi

Chalet in Paradiski With Spa & Stunning Views
Peisey-Nancroix
Chalet in Paradiski With Spa & Stunning Views
Peisey-Nancroix
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger

Chalet in Paradiski With Spa & Valley Views
Peisey-Nancroix
Chalet in Paradiski With Spa & Valley Views
Peisey-Nancroix
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger

Chalet in Vanoise With Spa and Stunning Views
Peisey-Nancroix
Chalet in Vanoise With Spa and Stunning Views
Peisey-Nancroix
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området
Peisey-Nancroix, Auvergne-Rhône-Alpes
Hvad ligger i nærheden?
- Peisey-Vallandry Skisportssted - 1 min. gang - 0.0 km
- Peisey-Vallandry Skifelt - 12 min. gang - 1.1 km
- Les Arcs - 19 min. gang - 1.6 km
- Lonzagne Skilift - 3 min. kørsel - 2.1 km
- Aime 2000 Ski Resort - 14 min. kørsel - 10.7 km
Sådan kommer du rundt
- Lyon (LYS-Saint-Exupéry) – 130 min. kørsel, 190,8 km
- Grenoble (GNB-Grenoble - Isere) – 131 min. kørsel, 180,9 km
- Landry Station – 14 min. kørsel, 8,3 km
- Bourg-Saint-Maurice (QBM-Bourg-Saint-Maurice Banegård) – 23 min. kørsel, 15,1 km
- Bourg Saint Maurice Station – 23 min. kørsel, 15,1 km
Restauranter
- Aux enfants terribles - 23 min. kørsel
- Pierre Blanche - 35 min. kørsel
- l'Adress - 3 min. kørsel
- Le Poste - 41 min. kørsel
- Bar du Mont Blanc - 4 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Chalet in Paradiski With Spa and Mountain Views
- Denne lejlighed ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Les Arcs.
I korte træk
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 17.00 til kl. 20.00
- Minimumsalder for indtjekning: 18 år
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 18
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
Parkering
- Gratis parkering på stedet
Andre oplysninger
- Røgfrit overnatningssted
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool/Spa
- Sauna
Internet
- Gratis Wi-Fi
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
Soveværelser
- 6 soveværelser
Badeværelser
- 6 badeværelser
Udendørsområder
- Balkon
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
- Røgfrit overnatningssted
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Gebyrer og politikker
Obligatoriske gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: 5.28 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på denne lejlighed?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne lejlighed?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne lejlighed?
Indtjekning fra kl. 17.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvad kan jeg opleve hos Chalet in Paradiski With Spa and Mountain Views og i nærheden?
Chalet in Paradiski With Spa and Mountain Views tilbyder en sauna.
Har Chalet in Paradiski With Spa and Mountain Views private udendørs områder?
Ja, denne lejlighed har en balkon.
Hvordan er området omkring Chalet in Paradiski With Spa and Mountain Views?
Chalet in Paradiski With Spa and Mountain Views ligger kun 18 minutters gang fra Les Arcs og 15 minutters gang fra Peisey-Vallandry Skifelt.