Lejlighedshotel

StudioRes by Marriott Denver Tech Center

Overnatningsstedets klasse: 4
Lejlighedshotel i Centennial med døgnåbne fitnessfaciliteter

Vælg datoer for at se priser

StudioRes by Marriott Denver Tech Center ligger mindre end et kvarters kørsel fra Park Meadows Mall og University of Denver. Gæster kan lægge vejen forbi det døgnåbne fitnesscenter for at træne, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet. Lejlighederne har køkken, smart-tv'er og Netflix.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Faciliteter til tøjvask
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Primære faciliteter (8)

  • 124 lejligheder, røgfri
  • Ugentlig rengøring
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • Døgnåben reception
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Automat
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Bagageopbevaring

Føl dig hjemme (6)

  • Køkken
  • Forbundne/tilstødende værelser
  • Privat badeværelse
  • Premium-tv-kanaler
  • Vaskerifaciliteter
  • Mørklægningsgardiner
Den nuværende pris er 561 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. okt. - 5. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Studio-suite - 1 queensize-seng (no view)

  • 29 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Studio-suite - 2 queensize-senge

  • 32 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Studio-suite - 1 queensize-seng (Mobility Accessible, Tub)

  • 29 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Studio-suite - 1 queensize-seng (Hearing Accessible)

  • 29 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Studio-suite - 1 queensize-seng (Mobility Accessible, Roll-In Shower)

  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Studio-suite - 1 queensize-seng (Mobility/Hearing Access, Roll-in Shwr)

  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Studio-suite - 2 queensize-senge (Mobility Accessible, Tub)

  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Studio-suite - 2 queensize-senge (Hearing Accessible)

  • 32 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
7150 S Havana St, Centennial, CO, 80112

Hvad ligger i nærheden?

  • Topgolf - 3 min. gang - 0.3 km
  • Inverness Business Park - 3 min. gang - 0.3 km
  • Family Sports Center - 2 min. kørsel - 2.6 km
  • Broncos Stadium at Mile High - 23 min. kørsel - 29.4 km
  • Union Station - 27 min. kørsel - 31.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Denver Internationale Lufthavn (DEN) – 37 min. kørsel, 48,9 km
  • Broomfield, CO (BJC-Rocky Mountain Metropolitan) – 47 min. kørsel, 52,2 km
  • Denver Union Station – 20 min. kørsel, 26,5 km
  • 48th & Brighton at National Western Center Station – 25 min. kørsel, 32,4 km
  • 61st & Peña Station – 26 min. kørsel, 36,3 km
  • Dry Creek Station – 23 min. gang, 1,9 km

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬15 min. gang
  • ‪Sonic Drive-In - ‬19 min. gang
  • ‪Culver's - ‬16 min. gang
  • ‪ViewHouse - ‬3 min. kørsel
  • ‪Circle K - ‬15 min. gang

Om overnatningsstedet

StudioRes by Marriott Denver Tech Center

  • StudioRes by Marriott Denver Tech Center ligger mindre end et kvarters kørsel fra Park Meadows Mall og University of Denver. Gæster kan lægge vejen forbi det døgnåbne fitnesscenter for at træne, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet. Lejlighederne har køkken, smart-tv'er og Netflix.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • 124 lejligheder
    • Overnatningsstedet har 4 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning starter kl. 16.00
    • Mulighed for kontaktløs indtjekning
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 21 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 23.00
    • Kreditkortet, der blev brugt til reservationen, skal fremvises af kortholderen ved indtjekning sammen med et gyldigt billed-ID. Eventuelle andre arrangementer skal koordineres med overnatningsstedet før ankomst.
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 21

Børn

    • Op til 2 børn (i alderen 18 år eller derunder) kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde, maks. 2 kæledyr i alt, op til 16 kg pr. kæledyr)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Begrænsninger gælder*

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)

Parkering

    • Gratis utildækket parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Gratis Wi-Fi med en hastighed på 25+ Mbit/s

Parkering og transport

  • Gratis utildækket parkering på stedet
  • Der er parkering på stedet
  • Bil er ikke påkrævet

Familievenligt

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Køkken

  • Køleskab i fuld størrelse
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Køkkentøj/tallerkner/redskaber
  • Fryser

Middag

  • Kaffe/te på fællesarealer

Soveværelser

  • Sengelinned

Badeværelser

  • Badekar eller bruser
  • Håndklæder

Underholdning

  • 65-tommers smart-tv med kabelkanaler
  • Netflix
  • Streamingtjenester

Vaskemuligheder

  • Vaskeri

Arbejdsfaciliteter

  • Kontorområde til laptop

Klimakontrolanlæg

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Servicedyr er fritaget fra gebyrer
  • Kæledyrsvenligt
  • 100 USD pr. enhed pr. ophold
  • 2 kæledyr i alt (op til 16 kg pr. kæledyr)
  • Kun hunde er velkomne

Faciliteter til personer med handicap

  • Hvis du vil anmode om faciliteter til personer med handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet gennem kontaktoplysningerne på din reservationsbekræftelse, efter du har booket.
  • Hjælpemidler (audio) tilgængelige
  • Blindeskrift
  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 107
  • Håndtag i trappeopgange
  • Højde på håndtag i trappeopgange (cm) 99
  • Trægulv på værelset
  • Dørhåndtag med greb
  • Adgang til indgangen uden trapper
  • Flisegulv i fællesområder
  • Visuel brandalarm på gangene
  • Oplyst sti til indgangen
  • Kørestolsadgang (begrænset)
  • Parkering med kørestolsadgang
  • 4 Parkering med kørestolsadgang på stedet
  • Registreringsskranke med adgang for kørestole
  • Højde på registreringsskranke med adgang for kørestole (cm): 114
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestole
  • Fitnesscenter med adgang for kørestole
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • I begrænset omfang
  • Telefon
  • Bagageopbevaring
  • Mørklægningsgardiner
  • Pengeskab med plads til bærbar computer
  • Automat
  • Adgang med mobilnøgle
  • Døgnåben reception
  • Gratis lokalopkald

Områdets højdepunkter

  • Tæt på lufthavnen

Oplevelser og aktiviteter

  • Døgnåbent fitnesscenter
  • Naturreservat

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltealarm installeret (værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet)
  • Røgalarm installeret (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker
  • Udendørsbelysning

Generelt

  • 124 værelser
  • 4 etager
  • 1 bygning
  • Bygget i 2026
  • I traditionel stil

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: USD 100 pr. enhed, pr. ophold

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på USD 100 pr. enhed, pr. ophold

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Gæster under 18 år har ikke adgang til stedets fitnessfaciliteter

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet.
Langvarige ophold godtages.
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker og udendørsbelysning på stedet.
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Mastercard, American Express, Discover, Diners Club
Dette overnatningssted forbeholder sig retten til at reservere et beløb på gæstens kreditkort inden ankomst.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på StudioRes by Marriott Denver Tech Center?

Ja, hunde er tilladt med en begrænsning på 2 i alt med en maksimumvægt på 16 kg pr. kæledyr. Der opkræves et gebyr på 100 USD pr. enhed pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved StudioRes by Marriott Denver Tech Center?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på StudioRes by Marriott Denver Tech Center?

Du kan tjekke ind fra kl. 16.00. Udtjekning er kl. 11.00. Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos StudioRes by Marriott Denver Tech Center og i nærheden?

Hold din daglige træningsrutine ved lige i stedets døgnåbne fitnesscenter.

Har StudioRes by Marriott Denver Tech Center et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et køkken med køkkentøj, køleskab og mikrobølgeovn.

Hvordan er området omkring StudioRes by Marriott Denver Tech Center?

StudioRes by Marriott Denver Tech Center ligger kun 5 minutters gang fra Inverness Business Park og 7 minutters gang fra Topgolf.

Anmeldelser

Anmeldelser af StudioRes by Marriott Denver Tech Center

8,6

Fremragende

9,2

Rengøring

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excelentes instaciones y buena ubicación
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Super clean and new and nice - excellent value!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Amazing staff and management definitely recommend this hotel well worth the value
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

They were so sweet in check in, made us feel super welcome. We loved the fact that we could cook breakfast and lunches there and had lots of space to spread out for the 3 of us
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Check in and out was simple, quick, and easy.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nice, clean property to stay in quiet area definitely will stay again for the right price
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great stay and great staff
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean and fair price! There is a laundry room on main floor. Lots of restaurants within 3 miles! No breakfast!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent staff
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great location, room is extremely cozy and well maintained
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great for longer term stays; great value for a new, clean hotel with kitchenettes and in a quiet neighborhood.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Confortable para estadías largas
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The staff were wonderful, the location perfect. Will definitely book again! Wonderful !
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Exceptional staff! Most helpful and most efficient!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great experience
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great space, clean and very attentive front desk! Had an issue with the charges but received a response and solution immediately. Would book here again!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean room, friendly staff
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Amazing hotel! Super high quality room and at a great price. Staff are super friendly and helpful. Would highly recommend!
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Nice staff, clean rooms, new building
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Definitely smooth and easy! The staff 10 out of 10. They even asked us about our stay when we left. Best place for a business trip, or anything to just hone in and work. I’d stay again
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent all the way
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

I cannot rate it because when I got there, there were no rooms left. They paid for me to stay at another property.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Room suited our needs very well. The route into the property was less than ideal.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was immaculate, the regional manager, JJ was so kind and accommodating and the low price did not represent the high quality of the entire stay. It was conveniently located to all the events we came to see. I was truly impressed. But it is a Marriott and I have come to expect this from them.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Staff was friendly and room was clean. Price was very reasonable and only about a 20 min drive to Denver city center. The only down side no hair dryer in the room, you have to ask for at the front desk and hope they have one available. Also no safe in the room. But kitchenette is awesome.