Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg

2.5-stjernet overnatningssted
Hotel i Madison med indendørs pool og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

Fra Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg er der mindre end et kvarters kørsel til University of Wisconsin-Madison og Camp Randall Stadium. Efter en dukkert i den indendørs pool kan du slappe af med en drink i baren/loungen. Alliant Energy Center og Kohl Center ligger desuden en kort køretur derfra.

Anmeldelser

9,2 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Forbundne værelser tilbydes

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • En indendørs pool
  • Bar/lounge
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Computerstation
  • Pengeskab i receptionen
  • En dagligvarebutik
  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Mikrobølgeovn på fællesareal
  • Vandbeholder
  • Selvbetjeningsvaskeri

Føl dig hjemme (6)

  • Sovesofa
  • Forbundne/tilstødende værelser
  • Premium-tv-kanaler
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Elevator
Den nuværende pris er 1.000 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. aug. - 3. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 12 ud af 12 værelser

Deluxe-suite - 1 kingsize-seng

  • 41 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-suite - 2 queensize-senge

  • 46 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng

  • 34 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 2 queensize-senge

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 41 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 2 queensize-senge - ikke-ryger (Hearing Accessible)

  • 41 m²
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng - ikke-ryger (Hearing Accessible)

  • 34 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 2 queensize-senge - ikke-ryger (Mobility/Hearing Accessible, Tub)

  • 47 m²
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng - ikke-ryger (Mobility/Hearing Accessible, Tub)

  • 46 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 2 queensize-senge - ikke-ryger (Mobility/Hearing Access, Roll-in Shwr)

  • 47 m²
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng - ikke-ryger (Mobility/Hearing Access, Roll-in Shwr)

  • 46 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng - ikke-ryger (Mobility Accessible, Tub)

  • 47 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-suite - 2 queensize-senge - ikke-ryger (Hearing Accessible)

  • 41 m²
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
6245 Limestone Lane, Madison, WI, 53719

Hvad ligger i nærheden?

  • Ten Pin Alley - 6 min. gang - 0.6 km
  • Alliant Energy Center - 11 min. kørsel - 12.1 km
  • University of Wisconsin-Madison - 14 min. kørsel - 9.4 km
  • Camp Randall Stadium - 16 min. kørsel - 10.5 km
  • Capitol Square - 17 min. kørsel - 15.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Dane County Regional Airport (MSN) – 31 min. kørsel, 29,1 km
  • Madison Station – 20 min. kørsel, 10,2 km

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬4 min. kørsel
  • ‪Hop Haus Brewing Company - ‬4 min. kørsel
  • ‪Taco Bell - ‬7 min. gang
  • ‪The Seminole Tap - ‬3 min. kørsel
  • ‪Buffalo Wild Wings - ‬7 min. gang

Om overnatningsstedet

Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg

  • Fra Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg er der mindre end et kvarters kørsel til University of Wisconsin-Madison og Camp Randall Stadium. Efter en dukkert i den indendørs pool kan du slappe af med en drink i baren/loungen. Alliant Energy Center og Kohl Center ligger desuden en kort køretur derfra.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 100 værelser
    • Overnatningsstedet har 5 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 21 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 21
DONE

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi (hastighed: 25+ Mbit/s) og internetforbindelse via kabel på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis overdækket parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet
    • Der er parkeringsmuligheder på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis kontinental morgenmad hver morgen
  • Bar/lounge
  • Fælles mikrobølgeovn
  • Vandbeholder

Rejser med børn

  • Dagligvarebutik

Forretningsfaciliteter

  • Computerstation

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Vaskerifaciliteter
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Bygget i 2026
  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Pengeskab i receptionen
  • En indendørs pool

Hjælp til personer med et handicap

  • Blindeskrift
  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 178
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • 3 parkering med kørestolsadgang på stedet
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Højde på registreringskranke med adgang for kørestole (cm): 81
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere
  • Visuel brandalarm på gangene
  • Håndtag i trappeopgange
  • Højde på håndtag i trappeopgange (cm): 94
  • Rute til indgangen uden trapper
  • Lift til pool på stedet
  • Tyndt gulvtæppe på væreslet
  • Flisegulv i fællesområder
  • Flisegulv på værelset

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • LED-tv
  • Digitale kanaler (premium)
  • Netflix
  • Streamingtjenester

Hjemlig komfort

  • Aircondition og varme

Få en god nats søvn

  • Enkeltseng sovesofa
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Delt badeværelse (håndvask på værelset)
  • Badekar eller bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s) og gratis internetforbindelse via kabel
  • Gratis langdistanceopkald og lokalopkald
  • Kontorstol

Mere

  • Daglig rengøring
  • Forbundne værelser tilbydes

Interessante fakta

Spisning

The Bar - bar på stedet. Åben på udvalgte dage.

Gebyrer og politikker

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Der er adgang til poolen fra kl. 05.30 til kl. 23.00

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Dette overnatningssted har bekræftet, at det følger retningslinjerne for rengøring og desinfektion i henhold til Commitment to Clean (Marriott).
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg?

Ja, der findes en indendørs pool. Gæster har adgang til poolen fra kl. 05.30 til kl. 23.00.

Er kæledyr tilladt på Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00.

Er der et kasino på Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Ho-Chunk Gaming Madison (18 min. kørsel) ligger i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg og i nærheden?

Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg tilbyder en indendørs pool.

Hvordan er området omkring Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg?

Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg ligger i hjertet af Madison. En populær attraktion i området er University of Wisconsin-Madison, som ligger 11 minutters kørsel væk.

Anmeldelser

Anmeldelser af Springhill Suites By Marriott Madison Fitchburg

9,2

Fantastisk

10

Rengøring

9,0

Faciliteter

9,6

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

6/10 Godt

Comfortable bed and convenient location. However, not the usual Marriott quality breakfast or staff experience.
Anna, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

The hotel opened 3 days before we checked in. So I thought there might be some issues with personnel working out the operational kinks. But everything went smoothly and every employee I dealt with was cheerful and helpful. The hotel was spotless. Breakfast was quite good with three different hot choices each day. It seems to me that those options can be depleted pretty easily however, depending on the size of the breakfast crowd. If it is busy, its difficult for the staff to keep the food stocked. Sunday morning the coffee dispenser was empty for 10 minutes or so (and that's a no-no!). The room we stayed in was spacious, with two queen beds and a sofa. We stayed as a family of four and appreciated the extra space. Even the desk area was helpful - and separated the couch from the beds. The bathroom was large with a big sliding door that doesn't lock. Shower was clean, shampoo, soap, etc were in dispensers attached to the wall. The room closet contained a new iron and full ironing board, so that was nice. All in All, a great choice if you have a car and want to be in a quiet area close to Madison with easy (free) parking. Its a suburban feel, but only 6-7 miles or so from UW campus - about 17-20 minutes depending on traffic.
Charles, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Clean room, friendly staff and delicious breakfast.
Ben, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Elizabeth, rejse på 2 nætter