Hele lejligheden·Privat vært
Golden Dolphin
Overnatningsstedets klasse: 2
Lejlighed i Porto Seguro med udendørs pool
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Golden Dolphin





Fra Golden Dolphin er der mindre end et kvarters kørsel til Muta Strand. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet.
Anmeldelser
7,07,0 ud af 10.
Godt
Populære faciliteter
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
Primære faciliteter (3)
Primære faciliteter (3)
- 2 lejligheder
- En udendørs pool
- Døgnåben reception
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Indlæs alle billeder af Lejlighed

Lejlighed
- 2 soveværelser
- Plads til 6 personer
- 2 dobbeltsenge og 2 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Basic-lejlighed

Basic-lejlighed
- 2 soveværelser
- Plads til 6 personer
- 2 dobbeltsenge og 2 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

Condominium With Pool 950m From the Beach - PDM
Taperapua Beach
Condominium With Pool 950m From the Beach - PDM
Taperapua Beach
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger

Full Stay With Pool Just 350m From the Beach in Porto Seguro PRY
Taperapua Beach
Full Stay With Pool Just 350m From the Beach in Porto Seguro PRY
Taperapua Beach
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
10.0 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
10
Enestående
3 anmeldelser
Prisen er 619 kr.
619 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

BLV - Condo w/ Pool in Porto Seguro
Porto Seguro
BLV - Condo w/ Pool in Porto Seguro
Porto Seguro
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse

Bimba Hostel
Taperapua Beach
Bimba Hostel
Taperapua Beach
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
4.0 ud af 10, 1 anmeldelse
4,0
1 anmeldelse

Residencial Saint Loius
Taperapua Beach
Residencial Saint Loius
Taperapua Beach
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi

House 2 Bedrooms in Porto-ba Rlr0008
Porto Seguro
House 2 Bedrooms in Porto-ba Rlr0008
Porto Seguro
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
Prisen er 626 kr.
626 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Apt Near Beach in Condo w/ Pool Pdm0002
Taperapua Beach
Apt Near Beach in Condo w/ Pool Pdm0002
Taperapua Beach
- Pool
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger

Apartment in Condominium With Pool Vdv0014
Porto Seguro
Apartment in Condominium With Pool Vdv0014
Porto Seguro
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Prisen er 418 kr.
418 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Condomínio com Piscina á 500m da Praia
Taperapua Beach
Condomínio com Piscina á 500m da Praia
Taperapua Beach
- Pool
- Køkken
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
Prisen er 557 kr.
557 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
8. sep. - 9. sep.

Condomínio Aldeia da Praia Casa 103B
Taperapua Beach
Condomínio Aldeia da Praia Casa 103B
Taperapua Beach
- Pool
- Køkken
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Av. do Coqueiral, 420, Porto Seguro, BA, 45810-000
Hvad ligger i nærheden?
- Axe Moi Underholdningskompleks - 5 min. gang - 0.5 km
- Itacimirim Strand - 15 min. gang - 1.3 km
- Toa-Toa Beach - 2 min. kørsel - 1.5 km
- Mundai Strand - 2 min. kørsel - 1.9 km
- Complexo de Lazer Toa Toa - 3 min. kørsel - 2.3 km
Sådan kommer du rundt
- Porto Seguro (BPS) – 17 min. kørsel, 9 km
Restauranter
- Complexo de Lazer Tôa Tôa - 2 min. kørsel
- Acarajé D'or - 7 min. gang
- Restaurante Tia Nenzinha - 10 min. kørsel
- Macuco Ecológico - 10 min. kørsel
- Gino - 8 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Golden Dolphin
- Fra Golden Dolphin er der mindre end et kvarters kørsel til Muta Strand. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- 2 lejligheder
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 14.30
- Minimumsalder for indtjekning: 18 år
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 18
Børn
- Forældre skal fremvise deres børns fødselsattest samt foto-id*
Kæledyr
- Kæledyr overnatter gratis
- Servicedyr er tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 250+ Mbit/s (godt til 3-5 personer eller op til 10 enheder))
Parkering
- Gratis parkering på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool/Spa
- Udendørs pool
Internet
- Gratis Wi-Fi med en hastighed på 250+ Mbit/s (godt til 3-5 personer eller op til 10 enheder)
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
Kæledyr
- Servicedyr er fritaget fra gebyrer
- Kæledyrsvenligt
- Kæledyr overnatter gratis
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
Service og tjenester
- Strygejern/strygebræt
- Døgnåben reception
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Generelt
- 2 værelser
Gebyrer og politikker
Børn og ekstra senge
- Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest og billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser fra Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.
Kæledyr
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
Politikker
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kun kontanter.
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på Golden Dolphin?
Ja, der findes en udendørs pool.
Er kæledyr tilladt på Golden Dolphin?
Ja, kæledyr er gratis.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Golden Dolphin?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvad kan jeg opleve hos Golden Dolphin og i nærheden?
Golden Dolphin tilbyder en udendørs pool.
Hvordan er området omkring Golden Dolphin?
Golden Dolphin ligger kun 6 minutters gang fra Axe Moi Underholdningskompleks og 19 minutters gang fra Mundai Strand.