Hele lejligheden
Apartment in Serre Chevalier With Spa Access
Lejlighed i La Salle-les-Alpes med udendørs pool
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Apartment in Serre Chevalier With Spa Access



Apartment in Serre Chevalier With Spa Access er en oplagt valgmulighed, når du besøger La Salle-les-Alpes. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og saunaen er et godt bud, hvis du vil helt ned i gear. Lejlighederne har ekstra goder som køleskab og mikrobølgeovn.
Populære faciliteter
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Ikke-ryger
Primære faciliteter (2)
Primære faciliteter (2)
- En udendørs pool
- Sauna
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- Køkken
- Kaffe-/temaskine
- Digitalt tv
- Gratis selvstændig parkering
- Udendørs swimmingpools
- Hårtørrer
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området
La Salle-les-Alpes, Provence-Alpes-Côte d'Azur
Hvad ligger i nærheden?
- Buissonnière Skiskole - 1 min. gang - 0.0 km
- Pontillas Sø - 6 min. gang - 0.6 km
- Villeneuve Skøjtebane - 8 min. gang - 0.7 km
- Pontillas Kabinelift - 9 min. gang - 0.8 km
- Serre Chevalier Villeneuve - 14 min. gang - 1.2 km
Sådan kommer du rundt
- Grenoble (GNB-Grenoble - Isere) – 105,8 km
- Nice (NCE-Côte d'Azur) – 152,3 km
- Briancon (XBC-Briancon Banegård) – 20 min. kørsel, 10,5 km
- Briançon Station – 20 min. kørsel, 10,4 km
- Briançon Prelles Station – 21 min. kørsel, 15,4 km
Restauranter
- Le Bivouac - 30 min. kørsel
- Pizza Mozza - 5 min. kørsel
- L'aravet - 19 min. kørsel
- Café Soleil - 25 min. kørsel
- La Grotte - 20 min. gang
Om overnatningsstedet
Apartment in Serre Chevalier With Spa Access
- Apartment in Serre Chevalier With Spa Access er en oplagt valgmulighed, når du besøger La Salle-les-Alpes. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og saunaen er et godt bud, hvis du vil helt ned i gear. Lejlighederne har ekstra goder som køleskab og mikrobølgeovn.
I korte træk
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 20.00
- Minimumsalder for indtjekning: 18 år
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 18
Kæledyr
- Kæledyr er tilladt
- Servicedyr er tilladt
Parkering
- Gratis parkering på stedet
- Gratis langtidsparkering på stedet
Andre oplysninger
- Røgfrit overnatningssted
Faciliteter på overnatningsstedet
Faciliteter
- En udendørs pool
- Opvarmet pool
- Sauna
Værelsesfaciliteter
Underholdning
- Digitale tv-kanaler
Hjemlig komfort
- Kaffe-/temaskine
Få en god nats søvn
- Sengelinned tilbydes
Frisk dig op
- Hårtørrer
- Håndklæder
Mad og drikke
- Køleskab
- Mikrobølgeovn
- Køkken
- Ovn
- Brødrister
Gebyrer og politikker
Obligatoriske gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: 5.28 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.
Kæledyr
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på Apartment in Serre Chevalier With Spa Access?
Ja, der findes en udendørs pool.
Er kæledyr tilladt på Apartment in Serre Chevalier With Spa Access?
Ja, kæledyr er tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Apartment in Serre Chevalier With Spa Access?
Ja, der er gratis selvstændig parkering og langtidsparkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Apartment in Serre Chevalier With Spa Access?
Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvad kan jeg opleve hos Apartment in Serre Chevalier With Spa Access og i nærheden?
Apartment in Serre Chevalier With Spa Access tilbyder en udendørs pool og en sauna.
Har Apartment in Serre Chevalier With Spa Access et køkken eller tekøkken?
Ja, der er et køkken med kaffemaskine, brødrister og køleskab.
Hvordan er området omkring Apartment in Serre Chevalier With Spa Access?
Apartment in Serre Chevalier With Spa Access ligger kun 7 minutters gang fra Pontillas Kabinelift og 8 minutters gang fra Villeneuve Skøjtebane.