Privat vært

Amako Beach House

Overnatningsstedets klasse: 3
Gæstehus ved stranden i Nosy Be med udendørs pool

Vælg datoer for at se priser

Fra Amako Beach House kan du nyde besøget i Nosy Be. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, gratis fordele som Wi-Fi, parkeringsservice og selvstændig parkering er inkluderet.

Anmeldelser

2,0 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (4)

  • Daglig rengøring
  • På stranden
  • En udendørs pool
  • Terrasse

Føl dig hjemme (5)

  • Tv
  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Gratis selvstændig parkering
  • Udendørs swimmingpools
Den nuværende pris er 696 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
5. sep. - 6. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Deluxe-lejlighed - 2 soveværelser - havudsigt

  • Havudsigt
  • 131 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge og 1 sovesofa (stor enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-studiolejlighed - havudsigt

  • Havudsigt
  • 62 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 stor enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-studiolejlighed - havudsigt

  • Havudsigt
  • 71 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (stor enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Ambaro, Nosy Be, MADAGASCAR, 207

Hvad ligger i nærheden?

  • strand nær Ambaro - 6 min. gang - 0.6 km
  • strand nær Ankibanivato - 13 min. gang - 1.1 km
  • Madirokely Strand - 12 min. kørsel - 10.4 km
  • strand nær Andilana - 13 min. kørsel - 12.8 km
  • Lokobe Nationalpark - 31 min. kørsel - 25.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Nossi-Be (NOS-Fascene) – 54 min. kørsel, 30,6 km

Restauranter

  • ‪Cocoon - ‬11 min. kørsel
  • ‪Ze Burger - ‬12 min. kørsel
  • ‪Papa Bebetto - ‬12 min. kørsel
  • ‪Maison Ylang - ‬12 min. kørsel
  • ‪Sambatra Beach - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Amako Beach House

  • Fra Amako Beach House kan du nyde besøget i Nosy Be. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, gratis fordele som Wi-Fi, parkeringsservice og selvstændig parkering er inkluderet.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 3 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 13.00 til kl. 18.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 24 timer inden ankomst. Din vært byder dig velkommen
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 18.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 250+ Mbit/s (godt til 3-5 personer eller op til 10 enheder))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Gratis sikret parkeringsservice på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Oplevelser

  • På stranden

Faciliteter

  • Terrasse
  • En udendørs pool

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 250+ Mbit/s (godt til 3-5 personer eller op til 10 enheder))

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der pålægges en byskat: 1.01 EUR pr. enhed pr. nat.
  • Turistgebyr: 1.01 EUR pr. person pr. nat

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kun kontanter.

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Amako Beach House?

Ja, der findes en udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Amako Beach House?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Amako Beach House?

Ja, der er gratis selvstændig parkering og parkeringsservice.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Amako Beach House?

Indtjekning fra kl. 13.00 til kl. 18.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Amako Beach House og i nærheden?

Amako Beach House tilbyder en udendørs pool.