The Breeze Beachfront Resort

Overnatningsstedets klasse: 2
Hotel ved stranden i Surfside Beach med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

The Breeze Beachfront Resort ligger ved bugten og er et godt valg til et ophold i Surfside Beach. Stedets cocktailbar er et godt sted at nyde en drink, og gæster, der gerne vil have lidt at spise, kan besøge Restaurant, der serverer amerikanske retter og er åben til morgenmad, frokost og aftensmad. Der tilbydes en snackbar/deli og en terrasse, og bekvemmeligheder på værelset tæller køleskab og mikrobølgeovn.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar
  • Ladestander til elbil

Primære faciliteter (12)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • På stranden
  • Restaurant og bar/lounge
  • Morgenmad tilgængelig
  • Gratis strandklub på stedet
  • Strandparasoller
  • Liggestole ved stranden
  • Badehåndklæder
  • Roomservice
  • Kaffebar
  • Terrasse
  • Kaffe/te på fællesarealer

Føl dig hjemme (6)

  • Tekøkken
  • Privat badeværelse
  • Separat siddeområde
  • Terrasse
  • Kaffe-/temaskine
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
Den nuværende pris er 2.626 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Design-suite - 1 soveværelse - havudsigt (#4 - Upper Level)

10,0 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Design-suite - 1 soveværelse - havudsigt (1)

  • Havudsigt
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Design-suite - tilpasset personer med nedsat mobilitet - havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (enkeltseng)

Design-suite - 1 soveværelse - havudsigt (5 - Upper Level)

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Design-suite - 1 soveværelse - havudsigt (2)

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Design-suite - 1 soveværelse - havudsigt (#6 - Upper Level)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Havudsigt
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
2218 Bluewater Hwy, Surfside Beach, TX, 77541

Hvad ligger i nærheden?

  • Surfside Beach - 1 min. gang - 0.1 km
  • Swan Lake - 10 min. gang - 0.9 km
  • Surfside Jetty Park - 8 min. kørsel - 5.9 km
  • San Luis Beach - 18 min. kørsel - 24.8 km
  • Jamaica Beach - 44 min. kørsel - 45.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Houston, Texas (EFD-Ellington Field) – 83 min. kørsel, 109,2 km
  • Houston William Hobby Lufthavn (HOU) – 82 min. kørsel, 104,3 km
  • George Bush Intercontinental Airport (IAH) – 98 min. kørsel, 139,4 km

Restauranter

  • ‪On The River - ‬13 min. kørsel
  • ‪Beachfront Deck Bar & Grill - ‬3 min. kørsel
  • ‪Seahorse Bar & Grill - ‬4 min. kørsel
  • ‪Belly’s On The Brazos - ‬12 min. kørsel
  • ‪Salty Pelican - ‬4 min. kørsel

Om overnatningsstedet

The Breeze Beachfront Resort

  • The Breeze Beachfront Resort ligger ved bugten og er et godt valg til et ophold i Surfside Beach. Stedets cocktailbar er et godt sted at nyde en drink, og gæster, der gerne vil have lidt at spise, kan besøge Restaurant, der serverer amerikanske retter og er åben til morgenmad, frokost og aftensmad. Der tilbydes en snackbar/deli og en terrasse, og bekvemmeligheder på værelset tæller køleskab og mikrobølgeovn.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 9 værelser
    • Overnatningsstedet har 3 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 18.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 09.00 til kl. 18.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 18.00
    • Kreditkortet, der blev brugt til reservationen, skal fremvises af kortholderen ved indtjekning sammen med et gyldigt billed-ID. Eventuelle andre arrangementer skal koordineres med overnatningsstedet før ankomst.
    • Gæster skal være opmærksomme på, at der bor hunde på overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Op til 3 børn (i alderen 18 år eller derunder) kan overnatte gratis pr. registreret voksen på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde og katte)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Der tilbydes et område til hundeluftning uden snor

Parkering

    • Gratis utildækket parkering på stedet
    • Autocamper-, bus- og lastbilsparkering på stedet (mod gebyr)
    • Der er parkering og parkering til minibus/varevogn på stedet
    • Begrænset parkering på stedet
    • Ladestation til elbiler på stedet
    • Der er parkeringsmuligheder på stedet

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmad tilberedt efter bestilling (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 07.00 til kl. 11.00
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffebar
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Privat spisning
  • Privat picnic
  • Roomservice (i et begrænset antal timer)
  • Snackbar/deli
  • Vandbeholder

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)
  • Bodyboards på stedet

Oplevelser

  • På stranden
  • Gratis strandklub
  • Beachvolley
  • Motoriseret vandfartøj
  • Surfing/bodyboarding
  • Bodyboard på stedet
  • Fiskeri
  • Kajakroning
  • Surfundervisning

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Bagageopbevaring
  • Portier/piccolo
  • Strandliggestole
  • Badehåndklæder
  • Strandparasoller
  • Elektriske ladestationer til cykler
  • Udstyr til vandsport
  • Bodyboards på stedet
  • Romantikpakker er tilgængelige

Faciliteter

  • Picnicområde
  • Terrasse
  • Dok
  • Bålplads
  • Udendørs underholdningsområde
  • Havemøbler
  • Gangsti til vandet

Hjælp til personer med et handicap

  • Rute til kørestolsbrugere
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • 3 parkering med kørestolsadgang på stedet
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestolsbrugere
  • Parkering til minibus for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Håndtag på gangene
  • Højde på håndtag på gangene (cm): 107
  • Håndtag i trappeopgange
  • Højde på håndtag i trappeopgange (cm): 107
  • Indgangsrampe
  • Håndholdt bruser
  • Bruser med højdeindstilling
  • Støttehåndtag ved toilettet
  • Ingen elevator (overnatningssted med én etage)
  • Oplyst rute til indgangen
  • Rute til indgangen uden trapper
  • Gulvtæpper i fællesarealer
  • Glat gulv i fællesarealer

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Klimastyret aircondition og varme
  • Kaffe-/temaskine

Få en god nats søvn

  • Premium-sengetøj
  • Madras af viskoelastisk skum

Værelset

  • Møbleret balkon
  • Separat siddeområde

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Kun bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Arbejdsområde til bærbar computer

Mad og drikke

  • Champagneservice
  • Lokal måltidslevering
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Tekøkken
  • Kogeplade
  • Køkkentøj/tallerkener/redskaber

Mere

  • Rengøring efter anmodning

Interessante fakta

Spisning

Restaurant: steakhouse ved stranden, som specialiserer sig i amerikanske retter. Her serveres morgenmad, frokost, middag og lette måltider. Gæsterne kan bestille drikkevarer i baren og spise udendørs (når vejret tillader det). Der tilbydes happy hour. Åben hver dag.
Bar - cocktailbar ved stranden, som serverer morgenmad, brunch, frokost og middag. Gæster kan nyde udendørs spisning (når vejret tillader det). Der tilbydes happy hour. Åben hver dag.

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum for beskadigelse: USD 300 pr. ophold

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Rengøringsgebyr: USD 50 pr. enhed pr. ophold

Valgfrie tjenester

  • Morgenmad tilberedt efter bestilling tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 5 til 20 USD for voksne og 2 til 21 USD for børn
  • Sen indtjekning mellem kl. 18.00 og kl. 00.00 kan arrangeres mod et ekstra gebyr på 35 USD

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på USD 75 pr. kæledyr, pr. ophold

Parkering

  • Parkering til autocamper/bus/lastvogn er til rådighed mod et ekstra gebyr

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker og røgalarm på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, JCB International
Overnatningsstedets registreringsnummer 100790
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på The Breeze Beachfront Resort?

Ja, hunde og katte er tilladt. Der opkræves et gebyr på 75 USD pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Der tilbydes områder til hundeluftning.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved The Breeze Beachfront Resort?

Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser. Der tilbydes parkering til autocamper/bus/lastbil og ladestander til elbiler.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på The Breeze Beachfront Resort?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 18.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos The Breeze Beachfront Resort og i nærheden?

Benyt dig af de mange muligheder for aktiviteter på stedet, herunder fiskeri, surfing og volleyball. Yderligere rekreative muligheder på stedet inkluderer volleyball. The Breeze Beachfront Resort har også et picnicområde.

Har The Breeze Beachfront Resort tekøkkener eller køkkener på værelserne?

Ja, der er et tekøkken med kogeplade, køleskab og mikrobølgeovn på hvert værelse.

Har The Breeze Beachfront Resort private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en møbleret balkon.

Hvordan er området omkring The Breeze Beachfront Resort?

The Breeze Beachfront Resort ligger ved vandet, kun 8 minutters gang fra Swan Lake og 2 minutters gang fra Surfside Beach.

Anmeldelser

Anmeldelser af The Breeze Beachfront Resort

10

Enestående

10

Rengøring

10

Faciliteter

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

No closet needed! It’s the beach folks, enjoy every minute of it!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very nice and clean room, great staff!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I love it . The place was very nice and there were very friendly . Well book again definitely.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Amazing place to stay and the owners were very accommodating. View was really nice from our room.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

It was very clean. Amazing atmosphere! Will definitely be coming back. The staff was very welcoming and friendly.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean room, excellent staff, safe and easy parking, also pet-friendly.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was spotless very peaceful stay....We loved an appreciated the valetines touches, and we will be back.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great switch from the normal impersonal hotel chains! Family owned and run property who do everything they can to make your stay an amazing experience. We would absolutely come back here again!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Wonderful hidden gem!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Only issue was the 75$ pet fee they charge. We have a small 13 yr old dog that is well trained. This fee to me is way to much. Other than that. .10 stars, staff was awesome and owner came and introduced himself which in my mind is awesome.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We had a wonderful quiet stay. The golf cart availability was a great amenity. Staff was helpful. Very nice place.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

This family owned business went above and beyond! We felt like family! The food was exceptional! The owners and staff were kind and so accommodating! Will definitely stay again!!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

WOW! There's simply not enough amazing feedback that we could say about this place that would even do justice to the beautiful experience we had here! We were stunned, but in the most wonderful way! Everything is very newly renovated, and all furnishings are highend comfort. The bed was so luxurious and even the pillows were SO much better than other more expensive rooms we've had. The private balcony overlooking the ocean and private beach path, the live music entertainment each night, the delicious, home cooked food and drinks at the restaurant / bar downstairs, the friendly owners and staff - it was a dream vacation spot!!! Highly recommended!!! If you're lucky enough to find an open suite, BOOK IT!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

This place is incredible from the moment you arrive. The offices are spotless and the service is superb; they explain everything in detail, and your pets love them. Our dog was very welcome. All the facilities are meticulously maintained, including the awnings and chairs on the beach. Now, let me tell you about the room: it's incredible, spotless, the king-size bed is super comfortable, and the sofa bed is just as comfortable. The kitchen utensils, a small stove, a refrigerator—everything, absolutely everything, was amazing. Make this decision, and you'll never regret it. We'll be coming back again and again...
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Exceptional spot! New, clean & great ambiance in the decor of the suites. Wonderful views & beach access. The staff is super friendly & went above & beyond for my weekend stay.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room and owners were amazing. The view was exactly what we wanted and it is actually on the beach!!! Highly recommend!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very nice people! Ralph and Amy were the best. The beach view is amazing. Very home felt and welcoming people. My family will be back to visit.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We stayed in an oceanfront suite with a large balcony and a large deck at the front door. We were able to observe both the sunrise and the sunset. We had an ADA accommodation which was well thoiught of and well designed. Bed was very comfortable. Hosts are very nice and friendly people.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Pet friendly/ocean view/very clean
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We stayed 3 nights. Upon arrival we felt welcome. Amy and Ralph are very friendly and helpful. Our room was very clean and cozy; and close to the beach. We had an excellent stay and look forward to coming back again! Gerald and Wanda
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Absolutely wonderful stay! Owners Amy and Ralph were phenomenal and truly went above and beyond. The suite was so nice-- spacious and plush with everything we needed to relax. The bed was extremely comfortable! Great location and stunning beach view and beach access. We will definitely return!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Everything was perfect. Thank you
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

This place was absolutely gorgeous. All new and updated. Very quiet area. Beach front view and access.The owners were very nice as well. They offered to cook steaks for us for dinner. Would definitely stay here again. Thank you!!!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very quaint hotel, perfect view of the Gulf, easy walk to the beach, great mini kitchen, and utensils. Walls a little thin in living area, can hear talking, noone was too loud. Large balcony with seats plus a gorgeous Gulf view and a spacious front porch with great seating for evening sun. Truly a lovely place and newly decorated, upgrades very stylish.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room is newly furnished. Very comfortable. The views are gorgeous.