Elite Sea Sky Beach Resort

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel ved stranden i Hurghada med 5 udendørs pools og restaurant

Vælg datoer for at se priser

Elite Sea Sky Beach Resort tilbyder en fantastisk beliggenhed, kun få skridt fra Det Røde Hav. Efter et dyp i en af de 5 udendørs pools, kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i strandbaren. Andre højdepunkter tæller en bar ved poolen, en børnepool og en have.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Privat strand
  • Restaurant og strandbar
  • 5 udendørs pools
  • Morgenmad tilgængelig
  • Strandparasoller
  • Badehåndklæder
  • Børnepool
  • Poolbar
  • Døgnåben reception
  • Have
  • Selvbetjeningsvaskeri

For familier (6)

  • Børnepool
  • Legeplads på stedet
  • Privat badeværelse
  • Have
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
Den nuværende pris er 394 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. okt. - 3. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Standardværelse med 2 enkeltsenge - udsigt til have

  • Haveudsigt
  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Standardværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - udsigt til pool

  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Superior-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - havudsigt

  • Havudsigt
  • 38 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Village Road inside Cecelia Resort, Hurghada, Red Sea Governorate, 1962212

Hvad ligger i nærheden?

  • strand nær Kite and Surf - 2 min. gang - 0.2 km
  • strand nær Sea World Resort - 14 min. gang - 1.2 km
  • Hurghada Akvarium - 4 min. kørsel - 2.7 km
  • strand nær Beach Albatros Garden - 4 min. kørsel - 2.3 km
  • strand nær Primasol Titanic aqua park - 5 min. kørsel - 1.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Hurghada (HRG-Hurghada Intl.) – 25 min. kørsel, 11,2 km

Restauranter

  • ‪Beach at Dana Beach Resort - ‬7 min. kørsel
  • ‪Pyramid Lobby Bar - ‬20 min. gang
  • ‪Marhaba Restaurant at Hostmark Grand Seas Resort - ‬3 min. gang
  • ‪Lounge at Beach Albatros Resort Hurghada - ‬2 min. kørsel
  • ‪Breakfast at Sunrise Select Garden Beach Resort & Spa - ‬4 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Elite Sea Sky Beach Resort

  • Elite Sea Sky Beach Resort tilbyder en fantastisk beliggenhed, kun få skridt fra Det Røde Hav. Efter et dyp i en af de 5 udendørs pools, kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i strandbaren. Andre højdepunkter tæller en bar ved poolen, en børnepool og en have.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 84 værelser
    • Overnatningsstedet har 2 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 00.00
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 08.00 til kl. 10.00
  • Restaurant
  • Strandbar
  • Poolbar
  • Gratis reception dagligt

Rejser med børn

  • Børnepool
  • Legeplads
  • Livredder på stedet

Oplevelser

  • På en privat strand
  • Beachvolley
  • Racquetball/squash
  • Aftenunderholdning

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Vaskerifaciliteter
  • Bagageopbevaring
  • Badehåndklæder
  • Strandparasoller
  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller

Faciliteter

  • Have
  • Picnicområde
  • 5 udendørs pools
  • Shoppingcenter på stedet

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 90
  • Flisegulv i fællesområder

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Minibar

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 3 USD for voksne og 3 USD for børn

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Elite Sea Sky Beach Resort?

Ja, der er 5 udendørs pools og en børnepool.

Er kæledyr tilladt på Elite Sea Sky Beach Resort?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Elite Sea Sky Beach Resort?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Elite Sea Sky Beach Resort?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Elite Sea Sky Beach Resort og i nærheden?

I de lunere måneder kan du benytte dig af aktiviteter som volleyball. Yderligere rekreative muligheder på stedet inkluderer racquetball/squash og volleyball. Nyd en svømmetur i en af de 5 udendørs swimmingpools, eller benyt dig af de andre faciliteter, som dette hotel tilbyder, blandt andet en privat strand og et picnicområde. Elite Sea Sky Beach Resort har også en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Elite Sea Sky Beach Resort?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring Elite Sea Sky Beach Resort?

Elite Sea Sky Beach Resort ligger i Village Road, kun 1 minutters gang fra Det Røde Hav.

Anmeldelser

Anmeldelser af Elite Sea Sky Beach Resort

10

Enestående

10

Rengøring

10

Faciliteter

10

Service og personale

8,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Personal var extrem trevliga och hjälpsamma. Fick hjälp med olika aktiviteter som finns, vad är värt att se och mer om själva kulturen i Egypten. Dessutom var dom kunniga och ärliga på vad man ska och inte ska göra. Hotellet var i en tyst område vilket är perfekt för oss som behöver ha det tyst för att sova Helt okej internetanslutning, ac var en livräddare, och 1 minut från havet.