The Grand

Overnatningsstedets klasse: 2.5
Hotel i Thekkady med udendørs pool og restaurant

Vælg datoer for at se priser

Nyd dit ophold i Thekkady, når du overnatter hos The Grand. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool eller få lidt at spise i restauranten.

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (5)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant
  • En udendørs pool
  • Børnepool
  • Døgnåben reception

Føl dig hjemme (6)

  • Børnepool
  • Daglig rengøring
  • Mørklægningsgardiner
  • Elevator
  • Gratis selvstændig parkering
  • Udendørs swimmingpools
Den nuværende pris er 276 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

Værelsesmuligheder

Signatur-dobbeltværelse - aircondition

  • 33 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Luksus-dobbeltværelse

  • 35 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Grand-suite

  • 56 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Lake Road Thekkady, Kumily, Thekkady, Kerala, 685509

Hvad ligger i nærheden?

  • Vestlige Ghats - 5 min. gang - 0.4 km
  • Mudra-kulturcentret - 8 min. gang - 0.7 km
  • Kadathanadan Kalari-centret - 8 min. gang - 0.7 km
  • Elephant Junction - 10 min. gang - 0.8 km
  • Periyar Nationalpark - 10 min. gang - 0.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Madurai (IXM) – 104,4 km
  • Cochin Internationale Lufthavn (COK) – 105,1 km

Restauranter

  • ‪Moose & Malt - ‬11 min. gang
  • ‪Bodhi Vihar - ‬6 min. gang
  • ‪Thekkady Cafe - ‬7 min. gang
  • ‪Sora Grill & Gossip - ‬2 min. kørsel
  • ‪Hotel Sithara International - ‬13 min. gang

Om overnatningsstedet

The Grand

  • Nyd dit ophold i Thekkady, når du overnatter hos The Grand. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool eller få lidt at spise i restauranten.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 25 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning starter kl. 14.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 15 år
    • Udtjekning er kl. 11.30

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 15

Kæledyr

    • Ingen kæledyr eller servicedyr tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 50+ Mbit/s)

Parkering

    • Gratis sikret parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen fra kl. 07.00 til kl. 10.00
  • Restaurant
  • Gratis reception dagligt

Rejser med børn

  • Børnepool
  • Indhegnet pool

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception

Faciliteter

  • En udendørs pool

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 102
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • 3 trapper til indgangen på overnatningsstedet

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Hjemmesko
  • Hjemmesko til børn

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser

Frisk dig op

  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 50+ Mbit/s)
  • Gratis lokalopkald

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Gebyrer og politikker

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Der er adgang til poolen fra kl. 18.00 til kl. 22.00

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Union Pay
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på The Grand?

Ja, der findes en udendørs pool og en børnepool. Gæster har adgang til poolen fra kl. 18.00 til kl. 22.00.

Er kæledyr tilladt på The Grand?

Kæledyr og servicedyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved The Grand?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på The Grand?

Du kan tjekke ind fra kl. 14.00. Udtjekning er kl. 11.30.

Hvad kan jeg opleve hos The Grand og i nærheden?

The Grand tilbyder en udendørs pool.

Er der restauranter på eller i nærheden af The Grand?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring The Grand?

The Grand ligger kun 7 minutters gang fra Vestlige Ghats og 11 minutters gang fra Periyar Nationalpark.

Anmeldelser

Anmeldelser af The Grand

8,8

Fremragende

9,4

Rengøring

9,0

Faciliteter

9,4

Service og personale

9,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Brand new hotel with modern amenities and close to activities. We stayed at grand suite and it was awesome
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nice hotel in a good location. Receptionist is extremely helpful.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

All good but there was a confusion about breakfast. Hotel staff told me that breakfast was not included but when I booked it clearly says breakfast included. Someone the hotel.com communication with Grand hotel did not mention about free breakfast. This caused confusion and time. When sending communication to the hotel please mention about breakfast is included. This will help the process. Please clarify why this confusion.