Sylvan Park Boarding House

2.0-stjernet overnatningssted
Hotel med restaurant i nærheden af Tennessee State University

Vælg datoer for at se priser

Fra Sylvan Park Boarding House er der kun fem minutters kørsel til Vanderbilt University og Tennessee State University. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge restauranten, baren/loungen er et oplagt sted til en drink, når dagen går på hæld. Broadway og Bridgestone Arena ligger desuden en kort køretur derfra.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Gratis morgenmad
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar

Primære faciliteter (4)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Have
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Have
  • Daglig rengøring
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
  • Premium-sengetøj
  • Badekåber
Den nuværende pris er 887 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
7. jul. - 8. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Luksus-dobbeltværelse - 1 kingsize-seng

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Luksus-dobbeltværelse - balkon

  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Luksus-dobbeltværelse - balkon

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Luksus-dobbeltværelse

  • 23 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Luksus-værelse til 4 personer

  • 42 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Luksus-dobbeltværelse

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Luksus-dobbeltværelse

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Luksus-dobbeltværelse

  • 30 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
4511 Elkins AVE, Nashville, TN, 37209

Hvad ligger i nærheden?

  • Climb Nashville - 18 min. gang - 1.6 km
  • Cumberland River - 3 min. kørsel - 2.1 km
  • The Nashville Ballet - 3 min. kørsel - 1.8 km
  • Tennessee State University - 3 min. kørsel - 4.5 km
  • Broadway - 7 min. kørsel - 9.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Nashville International Airport (BNA) – 19 min. kørsel, 19,9 km
  • Smyrna, Tennessee (MQY) – 38 min. kørsel, 43,6 km
  • Nashville Riverfront Station – 14 min. kørsel, 10,9 km
  • Hermitage Station – 20 min. kørsel, 26,6 km
  • Nashville Donelson Station – 22 min. kørsel, 22 km

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬6 min. gang
  • ‪Living Waters Brewing - The Garden - ‬14 min. gang
  • ‪Hattie B's Hot Chicken - ‬13 min. gang
  • ‪Otto's - ‬8 min. gang
  • ‪Fat Bottom Brewing Co. - ‬13 min. gang

Om overnatningsstedet

Sylvan Park Boarding House

  • Fra Sylvan Park Boarding House er der kun fem minutters kørsel til Vanderbilt University og Tennessee State University. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge restauranten, baren/loungen er et oplagt sted til en drink, når dagen går på hæld. Broadway og Bridgestone Arena ligger desuden en kort køretur derfra.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 8 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 00.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 08.00 til kl. 17.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 21.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis kontinental morgenmad hver morgen fra kl. 07.00 til kl. 10.00
  • Restaurant
  • Bar/lounge

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)

Faciliteter

  • Have

Hjælp til personer med et handicap

  • Rute til kørestolsbrugere
  • Gulvtæpper på værelset
  • Flisegulv på værelset
  • Trægulv på værelset

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Klimastyret aircondition og varme
  • Badekåber og hjemmesko
  • Badekåber til børn
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Allergivenligt sengetøj
  • Dundyne
  • Premium-sengetøj
  • Topmadras

Værelset

  • Have
  • Individuelt møbleret og indrettet

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Designertoiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Tandbørste og tandpasta (efter anmodning)
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))

Mere

  • Daglig rengøring
  • Rejsebøger/anbefalinger
  • Restaurantguide

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Mastercard, Discover
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Sylvan Park Boarding House ?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Sylvan Park Boarding House ?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Sylvan Park Boarding House ?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Sylvan Park Boarding House og i nærheden?

Sylvan Park Boarding House tilbyder en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Sylvan Park Boarding House ?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Har Sylvan Park Boarding House private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en gårdhave.

Hvordan er området omkring Sylvan Park Boarding House ?

Sylvan Park Boarding House ligger i Sylvan Park, kun 19 minutters gang fra Climb Nashville.

Anmeldelser

Anmeldelser af Sylvan Park Boarding House

10

Enestående

10

Rengøring

10

Faciliteter

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

10/10 Enestående

We absolutely loved our stay! The staff were so kind and helpful. There was the cutest coffee bar and stocked mini fridge! Most importantly, the beds were super comfy! The only thing was there was no tv, which would have been fine, but we had a change in our plans so we thought we’d just order food and watch a movie without realizing. But we still had so much fun!
Amanda, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Everything we wanted to do in Nashville was a 10 min car share ride away from this location. Stunning care to details to pay tribute its roots of being a boarding house in its day. Lisa, the boarding house manager truly cares about making sure you stay is the best possible! There is a fantastic restaurant next door with authentic Latin American food that was amazing. Loved everything about our stay. If ever the Nashville opportunity comes my way again… will definitely pick this place again!!
Lisa, rejse på 3 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Very nice, will stay again!
Waitsel, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Melissa, rejse på 1 nat