Lemon Suites & Restaurant

Pensionat i Sinop med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

Lemon Suites & Restaurant er en oplagt valgmulighed, når du besøger Sinop. Efter en dukkert i den sæsonåbne udendørs pool kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen.

Anmeldelser

7,8 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition

Primære faciliteter (7)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Sæsonbestemt udendørs pool
  • Døgnåben reception
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Have
  • Concierge-tjenester

Føl dig hjemme (6)

  • Tekøkken
  • Privat badeværelse
  • Have
  • Daglig rengøring
  • Elevator
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
Den nuværende pris er 707 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. sep. - 27. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Exclusive-suite - havudsigt

  • Havudsigt
  • 55 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (stor enkeltseng)

Exclusive-suite - delvis havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Delvis havudsigt
  • 55 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (stor enkeltseng)

Comfort-suite

8,8 ud af 10
Fremragende
(3 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • 50 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (stor enkeltseng)

Værelse - 1 dobbeltseng - havudsigt

  • Havudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Værelse - havudsigt

  • Havudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 stor enkeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Korucuk Mah. 1113. Sokak No 13, Sinop, Sinop, 57000

Hvad ligger i nærheden?

  • Sinop-fæstningsfængslet - 4 min. kørsel - 4.3 km
  • Diogenes den Kyniske Statue - 4 min. kørsel - 4.3 km
  • Pervane Medresesi - 4 min. kørsel - 4.7 km
  • Alaadin Camii - 5 min. kørsel - 5.0 km
  • Sinop-slottet - 5 min. kørsel - 5.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Sinop (NOP) – 12 min. kørsel, 7,3 km

Restauranter

  • ‪Sinop Kiraztepe - ‬2 min. kørsel
  • ‪Beyaz Ev Otel & Restaurant - ‬15 min. gang
  • ‪Günbatımı Cafe&Fast Food - ‬4 min. kørsel
  • ‪Mobil Aile Çay Bahçesi - ‬2 min. kørsel
  • ‪Cafe Nehir - ‬5 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Lemon Suites & Restaurant

  • Lemon Suites & Restaurant er en oplagt valgmulighed, når du besøger Sinop. Efter en dukkert i den sæsonåbne udendørs pool kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 18 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 06.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))

Parkering

    • Gratis sikret og utildækket parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder (bøde ved overtrædelse)

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen fra kl. 08.30 til kl. 11.00
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Gratis reception dagligt

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester

Faciliteter

  • Have
  • Sæsonåben udendørs pool

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 90
  • Håndtag i trappeopgange
  • Højde på håndtag i trappeopgange (cm): 100
  • Rute til indgangen uden trapper

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Klimastyret aircondition og varme
  • Hjemmesko

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))

Mad og drikke

  • Minikøleskab
  • Tekøkken

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Børn og ekstra senge

  • Vugger/barnesenge er til rådighed for 500.0 TRY pr. dag
  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 1000.0 TRY pr. dag

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Den sæsonåbne pool er åben fra den 01. juni til den 30. september

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Overnatningsstedets registreringsnummer 25018
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Lemon Suites & Restaurant?

Ja, der findes en sæsonbestemt udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Lemon Suites & Restaurant?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Lemon Suites & Restaurant?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Lemon Suites & Restaurant?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 06.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Lemon Suites & Restaurant og i nærheden?

Lemon Suites & Restaurant tilbyder en sæsonåben udendørs pool og en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Lemon Suites & Restaurant?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Har Lemon Suites & Restaurant tekøkkener eller køkkener på værelserne?

Ja, der er et tekøkken på hvert værelse.

Anmeldelser

Anmeldelser af Lemon Suites & Restaurant

7,8

Godt

8,2

Rengøring

7,8

Faciliteter

8,4

Service og personale

8,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Çok temiz ve huzurlu bir ortam, deniz manzarası ise harika...
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Gayet geniş ve ferah odalar. Havuz da güzeldi. Kahvaltı da yeterliydi. Sinop'ta tekrar konaklama imkanım olsa yine tercih ederim .
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Her şey çok güzeldi özellikle kahvaltı çeşitli taze ve lezzetliydi
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Odalar temiz, konaklama konusunda bir eksiğimiz olmadı. Restoran deneyimimiz harikaydı. Bunu sağlayan yemeklerin yanında personelin ilgi ve alakasına ayrıyeten teşekkür ederiz.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Temiz ve ferah odalar, personel ilgili yemekler lezzetli
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Odalar temiz çalışanlar güler yüzlü kahvaltı güzel
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Yeni bir otel, havuz restoran ve oda gayet temizdi. Havuzu çok beğendim, büyük bir havuz kahvaltisi iyi. Tekrar ziyaret etmek isterim.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Herşey çok güzeldi, manzara da ayrı güzel..
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Güler yüzlü personeller hepsine çok teşekkür ederiz.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Otel biraz eskimiş ve bakımsız şeyler var. Kahvaltı da çok kötü değil ama vasat bir kahvaltıydı. Personel çok sıcak kanlı ve yardımsever.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Otel fotoğraflarda görüldüğü gibiydi. Odamız temizdi havuzda iyiydi.. kahvaltı vs memnun kaldık fiyatına göre bir müessese tavsiye ederim
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Manzara muhteşem, kahvaltı harika. İmkanları güzel, şehre yakın sayılır.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Güler yüzlü personeller hepsine çok teşekkür ederiz.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Biz çok beğendik hatta bir gün daha uzattık çok güzel bir otel. Yeni temiz ve kahvaltı dahil olması bir artı idi sahile yürüme mesafesinde Sinop cennet gibi bir şehir
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

GAYET TEMİZ BAKIMLI BİR OTEL VE ODALARI BİR AİLE İÇİN ÇOK KULLANIŞLI HAVUZ ÇOK TEMİZ AÇIK BÜFE KAHVALTI GAYET GÜZEL ÇALIŞANLAR GÜLER YÜZLÜ VE İLGİLİLER TEŞEKKÜRLER
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Çok geniş ferah temiz oda. Güler yüzlü samimi personel. Güzel bir havuz , denize çok yakın. Çok iyi kahvaltı. Çok sevdik, çocuklu aileler için mükemmel...
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Otel temiz ferah .kahvaltısı gayet bol çesit temiz ve dorucuydu ,havuzu deneyimlenedik ama görüntü olarak gayet güzel görünüyordu .1 gece konakladık beğendik
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Her şey çok güzeldi. Tavsiye ediyorum.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nişanım için tanıdıklarımla beraber yaklaşık 15 kişi konakladık. Güler yüzlü çalışanlar sağolsunlar çok yardımcı oldular.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Oda rahat ve ferahtı. Temizlik gayet güzeldi. İlgi alaka her şey mükemmeldi. Havuz bakımı ve temizliği gayet iyiydi. Kahvaltı olanağı çok güzeldi. Manzara müthişti.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Havuz saatleri daha geniş olabilir di
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Havuz kirliydi odalar sahaneydi.kahvalti cok iyiydi ama asiri sicakdi.ve 2de giris denildi cok bekletildim
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

temiz ve yeni yapılmış odalar. odaların aydınlatması beyaz ce çok göz yorucu sarı dinlendirici bir aydınlatma seçeneği yok. her şey genel olarak yeni ve temizdi.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Oda temizdi ancak havlular çok temiz değildi içinden saç çıktı. Havuz güzel ama kalabalık olunca havuz da kirliydi tedirgin girdik. Onun dışında otel iyi kahvaltısı da iyi.