PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart
Hotel i centrum i Plochingen med døgnåbne fitnessfaciliteter
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart





PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart er en oplagt valgmulighed, når du besøger Plochingen. Andre højdepunkter tæller et døgnåbent fitnesscenter og en have.
Anmeldelser
6,06,0 ud af 10.
Godt
Populære faciliteter
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Motionscenter
Primære faciliteter (8)
Primære faciliteter (8)
- Rengøring (efter andmodning)
- Døgnåbent fitnesscenter
- Selvstændig parkering
- Have
- Computerstation
- Fælles stue
- Automat
- Bagageopbevaring
Føl dig hjemme (5)
Føl dig hjemme (5)
- Tv
- Have
- Elevator
- Selvstændig parkering (tillægsgebyr)
- Legetøj til børn
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser
Indlæs alle billeder af Comfort-dobbeltværelse - byudsigt

Comfort-dobbeltværelse - byudsigt
- Byudsigt
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 kingsize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Economy-enkeltværelse - byudsigt

Economy-enkeltværelse - byudsigt
- Byudsigt
- 1 soveværelse
- Plads til 1 person
- 1 stor enkeltseng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Deluxe-værelse til 3 personer - byudsigt

Deluxe-værelse til 3 personer - byudsigt
- Byudsigt
- 35 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 3 personer
- 1 queensize-seng og 1 kingsize-seng
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

Das Affalterbach, Stuttgart, Autograph Collection
Affalterbach
Das Affalterbach, Stuttgart, Autograph Collection
Affalterbach
- Pool
- Spa
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
9.2 ud af 10, Fremragende, 31 anmeldelser
9,2
Fremragende
31 anmeldelser
Prisen er 934 kr.
934 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Hotel am Schillerplatz
Pleidelsheim
Hotel am Schillerplatz
Pleidelsheim
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
6.4 ud af 10, 7 anmeldelser
6,4
7 anmeldelser
Prisen er 613 kr.
613 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. aug. - 30. aug.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Widdumstraße 3, Plochingen, BW, 73207
Hvad ligger i nærheden?
- F1 motodrom - 7 min. kørsel - 4.4 km
- Mercedes-Benz Museum - 23 min. kørsel - 20.7 km
- Konigstrasse - 33 min. kørsel - 24.2 km
- Porsche-museet - 40 min. kørsel - 30.3 km
- Outletcity Metzingen - 40 min. kørsel - 33.0 km
Sådan kommer du rundt
- Stuttgart (STR) – 24 min. kørsel, 21,2 km
- Plochingen Station – 3 min. gang, 0,3 km
- Lettenäcker Plochingen Busstoppested – 20 min. gang, 1,7 km
- Wernau (Neckar) Station – 5 min. kørsel, 3,2 km
Restauranter
- Schwabenhütte - 14 min. gang
- Stumpenhof Plochingen - 6 min. kørsel
- Schäferhundeverein - 14 min. gang
- Burger King - 5 min. kørsel
- Brauhaus zum Waldhorn - 6 min. gang
Om overnatningsstedet
PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart
- PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart er en oplagt valgmulighed, når du besøger Plochingen. Andre højdepunkter tæller et døgnåbent fitnesscenter og en have.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 42 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 14.00 til når som helst
- Minimumsalder for indtjekning: 18 år
- Udtjekning er kl. 11.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og oplysninger om elektronisk dørlås inden for 24 timer inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
- Du skal gennemføre registrering online via et sikkert link inden ankomst
- Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 18
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))
Parkering
- Overdækket parkering på stedet (12 EUR pr. nat)
- Der er højdebegrænsninger for parkering på stedet
- Garage på stedet
Andre oplysninger
- Særlige rygeområder (bøde ved overtrædelse)
Faciliteter på overnatningsstedet
Rejser med børn
- Legetøj
Forretningsfaciliteter
- Computerstation
- Kontorfællesskab
Faciliteter og service
- Bagageopbevaring
- Virtuel reception
Faciliteter
- Have
- Fælles stue
- Døgnåbent fitnesscenter
Hjælp til personer med et handicap
- Elevator
- Bredde på elevatordør (cm): 89
- Elevator med adgang for kørestolsbrugere
- Oplyst rute til indgangen
- 3 trapper til indgangen på overnatningsstedet
Værelsesfaciliteter
Underholdning
- Tv
- Satellit-tv-kanaler
Hold forbindelsen
- Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))
Mere
- Rengøring efter anmodning
Gebyrer og politikker
Parkering
- Selvstændig parkering (overdækket) koster 12 EUR pr. nat
- Der er begrænset parkeringshøjde
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Union Pay, Carte Blanche
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart?
Ja. Selvstændig parkering koster 12 EUR pr. nat.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart?
Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00.
Er der et kasino på PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart?
Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Magic Play Casino (10 min. kørsel) ligger i nærheden.
Hvad kan jeg opleve hos PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart og i nærheden?
PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart tilbyder et døgnåbent fitnesscenter og en have.
Hvordan er området omkring PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart?
PRINCESS No.3 in Plochingen bei Stuttgart ligger i hjertet af Plochingen, kun 3 minutters gang fra Plochingen Station.