Hele boligen
Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP
Overnatningsstedets klasse: 2
Feriested i Sorocaba
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP





Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP er en oplagt valgmulighed til et ophold i Sorocaba.
Anmeldelser
8,88,8 ud af 10.
Fremragende
Hele boligen
2 soveværelser2 badeværelserPlads til 6 personer
Populære faciliteter
- Gratis Wi-Fi
Primære faciliteter (4)
Primære faciliteter (4)
- 5 hjem
- Badehåndklæder
- Have
- Havegrill
Føl dig hjemme (4)
Føl dig hjemme (4)
- 2 soveværelser
- Privat badeværelse
- Have
- Grill
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Plaza Inn Trevo Sorocaba
Sorocaba
Plaza Inn Trevo Sorocaba
Sorocaba
- Gratis morgenmad
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.0 ud af 10, Alletiders, 377 anmeldelser
8,0
Alletiders
377 anmeldelser
Prisen er 309 kr.
309 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Bravo City Sorocaba
Sorocaba
Bravo City Sorocaba
Sorocaba
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
8.2 ud af 10, Alletiders, 66 anmeldelser
8,2
Alletiders
66 anmeldelser
Prisen er 258 kr.
258 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

ibis Sorocaba
Sorocaba
ibis Sorocaba
Sorocaba
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.4 ud af 10, Alletiders, 529 anmeldelser
8,4
Alletiders
529 anmeldelser
Prisen er 390 kr.
390 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
11. sep. - 12. sep.

ibis budget Sorocaba
Parque Campolim
ibis budget Sorocaba
Parque Campolim
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
8.4 ud af 10, Alletiders, 516 anmeldelser
8,4
Alletiders
516 anmeldelser
Prisen er 264 kr.
264 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
20. sep. - 21. sep.

Esuites Sorocaba
Sorocaba
Esuites Sorocaba
Sorocaba
- Gratis morgenmad
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.8 ud af 10, Fantastisk, 123 anmeldelser
8,8
Fantastisk
123 anmeldelser
Prisen er 406 kr.
406 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
11. sep. - 12. sep.

Hotel Dan Inn Sorocaba by Nacional Inn
Sorocaba
Hotel Dan Inn Sorocaba by Nacional Inn
Sorocaba
- Pool
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.0 ud af 10, Alletiders, 777 anmeldelser
8,0
Alletiders
777 anmeldelser
Prisen er 344 kr.
344 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
20. sep. - 21. sep.

Hotel Golden Park Sorocaba & Convenções - by Nacional Inn
Sorocaba
Hotel Golden Park Sorocaba & Convenções - by Nacional Inn
Sorocaba
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.4 ud af 10, Alletiders, 651 anmeldelser
8,4
Alletiders
651 anmeldelser
Prisen er 388 kr.
388 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
20. sep. - 21. sep.

Desejo Motel
Araçoiaba da Serra
Desejo Motel
Araçoiaba da Serra
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
6.0 ud af 10, 16 anmeldelser
6,0
16 anmeldelser
Prisen er 143 kr.
143 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Motel Luxury
Votorantim
Motel Luxury
Votorantim
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
8.4 ud af 10, Alletiders, 18 anmeldelser
8,4
Alletiders
18 anmeldelser
Prisen er 206 kr.
206 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
8. sep. - 9. sep.

Unity Hotel Sorocaba
Sorocaba Centrum
Unity Hotel Sorocaba
Sorocaba Centrum
- Gratis morgenmad
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
7.8 ud af 10, Godt, 74 anmeldelser
7,8
Godt
74 anmeldelser
Prisen er 237 kr.
237 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Sorocaba, São Paulo State
Hvad ligger i nærheden?
- Sorocaba Shoppingcenter - 9 min. kørsel - 3.2 km
- Laudelino do Amaral-pladsen - 9 min. kørsel - 3.2 km
- Altina Vaz Tedesco-pladsen - 10 min. kørsel - 3.9 km
- Sorocabas jernbanemuseum - 11 min. kørsel - 4.3 km
- Amizade-pladsen - 13 min. kørsel - 6.1 km
Sådan kommer du rundt
- Campinas (VCP-Viracopos - Campinas International) – 65 min. kørsel, 76,5 km
- Congonhas Lufthavn (CGH), São Paulo – 95 min. kørsel, 102,1 km
- Guarulhos-Governor André Franco Montoro Intl. Lufthavn (GRU), São Paulo – 113 min. kørsel, 124,1 km
Restauranter
- Restaurante Vecchio Cancian Sorocaba - 3 min. kørsel
- A Toca do Heleno - 5 min. kørsel
- Restaurante 14 Bis - 3 min. kørsel
- Jotta's Dog - 2 min. kørsel
- doce sabor - 5 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP
- Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP er en oplagt valgmulighed til et ophold i Sorocaba.
I korte træk
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 18.00
- Minimumsalder for indtjekning: 25 år
- Udtjekning er kl. 11.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 25
Børn
- Forældre skal fremvise deres børns fødselsattest samt foto-id*
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
- Servicedyr er tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
Parkering
- Mulighed for parkering på gaden
Faciliteter på overnatningsstedet
Strand
- Badehåndklæder
Internet
- Gratis Wi-Fi
Parkering og transport
- Mulighed for parkering på gaden
Udendørsområder
- Havegrill
- Have
Kæledyr
- Kun servicedyr (kæledyr er ikke tilladt)
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Generelt
- 5 værelser
Gebyrer og politikker
Børn og ekstra senge
- Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest og billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser fra Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.
Kæledyr
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International
Dette overnatningssted rengøres professionelt.
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP Sorocaba
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP?
Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP?
Desværre ikke, men der er parkering på gaden.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP?
Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 18.00. Udtjekning er kl. 11.00.
Hvad kan jeg opleve hos Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP og i nærheden?
Tima Casa de Campo com Churrasq em Sorocaba SP tilbyder en have.