Hele lejligheden
Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ
Overnatningsstedets klasse: 2
Denne lejlighed ligger nær Recreio dos Bandeirantes Strand
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ





Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ befinder sig mindre end 10 minutters kørsel til RioCentro Convention Center.
Hele lejligheden
3 soveværelser2 badeværelserPlads til 6 personer
Populære faciliteter
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Primære faciliteter (4)
Primære faciliteter (4)
- 6 lejligheder
- Sauna
- Badehåndklæder
- Havegrill
Føl dig hjemme (4)
Føl dig hjemme (4)
- 3 soveværelser
- Privat badeværelse
- Grill
- Gratis selvstændig parkering
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Lagune Barra Hotel
Camorim
Lagune Barra Hotel
Camorim
- Pool
- Gratis morgenmad
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
9.2 ud af 10, Fremragende, 1.020 anmeldelser
9,2
Fremragende
1.020 anmeldelser
Prisen er 536 kr.
536 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Windsor Florida Hotel
Flamengo
Windsor Florida Hotel
Flamengo
- Pool
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.0 ud af 10, Fremragende, 1.083 anmeldelser
9,0
Fremragende
1.083 anmeldelser
Prisen er 620 kr.
620 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Mercure Rio de Janeiro Barra Da Tijuca
Barra da Tijuca
Mercure Rio de Janeiro Barra Da Tijuca
Barra da Tijuca
- Spa
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
8.4 ud af 10, Alletiders, 631 anmeldelser
8,4
Alletiders
631 anmeldelser
Prisen er 600 kr.
600 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

Windsor Marapendi
Barra da Tijuca
Windsor Marapendi
Barra da Tijuca
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
9.2 ud af 10, Fremragende, 1.198 anmeldelser
9,2
Fremragende
1.198 anmeldelser
Prisen er 860 kr.
860 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

Windsor Barra Hotel
Barra da Tijuca
Windsor Barra Hotel
Barra da Tijuca
- Pool
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.2 ud af 10, Fremragende, 1.008 anmeldelser
9,2
Fremragende
1.008 anmeldelser
Prisen er 860 kr.
860 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. aug. - 30. aug.

Hilton Barra Rio De Janeiro
Jacarepagua
Hilton Barra Rio De Janeiro
Jacarepagua
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Internetadgang
9.4 ud af 10, Enestående, 1.019 anmeldelser
9,4
Enestående
1.019 anmeldelser
Prisen er 752 kr.
752 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Rio de Janeiro, Rio de Janeiro State
Hvad ligger i nærheden?
- Parque Ecológico de Marapendi - 13 min. gang - 1.1 km
- Barra World Shopping & Park - 13 min. gang - 1.1 km
- Parque do Marapendi - 19 min. gang - 1.6 km
- Recreio Shoppingcenter - 4 min. kørsel - 4.3 km
- Recreio dos Bandeirantes Strand - 6 min. kørsel - 3.6 km
Sådan kommer du rundt
- Rio de Janeiro (RRJ-Jacarepaguá-Roberto Marinho) – 54 min. kørsel, 14,7 km
- Rio de Janeiro Internationale Lufthavn (GIG) – 86 min. kørsel, 43,4 km
- Rio de Janeiro (SDU-Santos Dumont) – 101 min. kørsel, 44,3 km
- Rio de Janeiro Engenho de Dentro Station – 24 min. kørsel, 27,1 km
- Rio de Janeiro Piedade Station – 24 min. kørsel, 28,2 km
- Rio de Janeiro Padre Miguel Station – 24 min. kørsel, 25 km
Restauranter
- Padaria Santa Marta Tijuca Saens Pena - 2 min. kørsel
- California Coffee - 17 min. gang
- Posto Ipiranga - 9 min. gang
- Alfa Belle Recreio - 4 min. kørsel
- California Coffee - 19 min. gang
Om overnatningsstedet
Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ
- Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ befinder sig mindre end 10 minutters kørsel til RioCentro Convention Center.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- 6 lejligheder
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 18.00
- Minimumsalder for indtjekning: 25 år
- Udtjekning er kl. 11.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 25
Børn
- Forældre skal fremvise deres børns fødselsattest samt foto-id*
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
Parkering
- Gratis parkering på stedet
- Der er parkering på stedet
- Garage på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Strand
- Badehåndklæder
Pool/Spa
- Fælles pool
- Sauna
Internet
- Gratis Wi-Fi
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
- Der er parkering på stedet
- Muligheder for parkering på stedet inkluderer en garage
Udendørsområder
- Havegrill
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Faciliteter til personer med handicap
- Hvis du vil anmode om faciliteter til personer med handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet gennem kontaktoplysningerne på din reservationsbekræftelse, efter du har booket.
- Ingen elevatorer
- Parkering med kørestolsadgang
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Generelt
- 6 værelser
Gebyrer og politikker
Børn og ekstra senge
- Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest og billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser fra Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International
Dette overnatningssted rengøres professionelt.
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris.
Overnatningsstedets registreringsnummer 35.484.877/0001-80
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ Apartment
Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ Rio de Janeiro
Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ Apartment Rio de Janeiro
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ?
Ja, der er gratis selvstændig parkering. Parkeringsmuligheder på stedet omfatter en garage.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ?
Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 18.00. Udtjekning er kl. 11.00.
Hvad kan jeg opleve hos Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ og i nærheden?
Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ tilbyder en sauna.
Hvordan er området omkring Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ?
Timo Apto 10 min da Praia do Recreio RJ ligger i Recreio dos Bandeirantes, kun 16 minutters gang fra Barra World Shopping & Park.