Tree Plus
Overnatningsstedets klasse: 2.5
Hotel i Sigiriya med restaurant
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Tree Plus





Fra Tree Plus kan du nyde besøget i Sigiriya. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering.
Populære faciliteter
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Døgnåben reception
Primære faciliteter (3)
Primære faciliteter (3)
- Restaurant
- Morgenmad tilgængelig
- Døgnåben reception
Den nuværende pris er 68 kr.
68 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Indlæs alle billeder af Dobbeltværelse - balkon - udsigt til have

Dobbeltværelse - balkon - udsigt til have
- Haveudsigt
- 28 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 3 personer
- 1 kingsize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Familie-dobbeltværelse - udsigt til have

Familie-dobbeltværelse - udsigt til have
- Haveudsigt
- 13 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 kingsize-seng
- Gratis Wi-Fi
Dobbeltværelse - udsigt til have
- Haveudsigt
- 21 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 kingsize-seng
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

Hotel Sigiriya
Sigiriya
Hotel Sigiriya
Sigiriya
- Pool
- Spa
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
8.8 ud af 10, Fantastisk, 576 anmeldelser
8,8
Fantastisk
576 anmeldelser
Prisen er 824 kr.
824 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. sep. - 3. sep.

Sigiriya Rock Hide
Sigiriya
Sigiriya Rock Hide
Sigiriya
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Faciliteter til tøjvask
8.8 ud af 10, Fantastisk, 16 anmeldelser
8,8
Fantastisk
16 anmeldelser
Prisen er 390 kr.
390 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Flower Garden Eco Village
Sigiriya
Flower Garden Eco Village
Sigiriya
- Pool
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
8.2 ud af 10, Alletiders, 119 anmeldelser
8,2
Alletiders
119 anmeldelser
Prisen er 293 kr.
293 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Sunshine Resort and Spa
Sigiriya
Sunshine Resort and Spa
Sigiriya
- Gratis morgenmad
- Spa
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
8.6 ud af 10, Fantastisk, 52 anmeldelser
8,6
Fantastisk
52 anmeldelser
Prisen er 312 kr.
312 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
16. sep. - 17. sep.

Hungry Lion Sigiriya
Sigiriya
Hungry Lion Sigiriya
Sigiriya
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.2 ud af 10, Fremragende, 44 anmeldelser
9,2
Fremragende
44 anmeldelser
Prisen er 156 kr.
156 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
3. sep. - 4. sep.

Sinhagiri Villa
Sigiriya
Sinhagiri Villa
Sigiriya
- Pool
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
8.8 ud af 10, Fantastisk, 72 anmeldelser
8,8
Fantastisk
72 anmeldelser
Prisen er 301 kr.
301 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. sep. - 27. sep.

Kassapa Lion Rock
Sigiriya
Kassapa Lion Rock
Sigiriya
- Pool
- Gratis morgenmad
- Spa
- Lufthavnstransport
9.8 ud af 10, Enestående, 14 anmeldelser
9,8
Enestående
14 anmeldelser
Prisen er 459 kr.
459 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. aug. - 30. aug.

Sigiriya Jungles
Avudangawa
Sigiriya Jungles
Avudangawa
- Pool
- Spa
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
8.8 ud af 10, Fantastisk, 121 anmeldelser
8,8
Fantastisk
121 anmeldelser
Prisen er 771 kr.
771 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Sigiriya Village
Sigiriya
Sigiriya Village
Sigiriya
- Pool
- Spa
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
8.4 ud af 10, Alletiders, 209 anmeldelser
8,4
Alletiders
209 anmeldelser
Prisen er 608 kr.
608 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
5. sep. - 6. sep.

Ayugiri Ayurveda Wellness Resort
Sigiriya
Ayugiri Ayurveda Wellness Resort
Sigiriya
- Pool
- Spa
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
10.0 ud af 10, Enestående, 4 anmeldelser
10
Enestående
4 anmeldelser
Prisen er 1.194 kr.
1.194 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Palutawa Rd, Kimbissa, Sigiriya, Central Province, 91000
Hvad ligger i nærheden?
- Den Gamle By Sigiriya - 5 min. kørsel - 4.0 km
- Sigiriya Museum - 7 min. kørsel - 4.4 km
- Sigiriya Løveklippe - 12 min. kørsel - 5.4 km
- Minneriya Nationalpark - 17 min. kørsel - 12.7 km
- Pidurangala Sten - 18 min. kørsel - 9.4 km
Sådan kommer du rundt
- Colombo (CMB-Bandaranaike Intl.) – 125,6 km
Restauranter
- Barista - 5 min. kørsel
- Sigiriya Village Hotel - 6 min. kørsel
- RastaRant - 5 min. kørsel
- Little Hut Restaurant - 6 min. kørsel
- Soul Food - 6 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Tree Plus
- Fra Tree Plus kan du nyde besøget i Sigiriya. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 4 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 13.00 til kl. 12.00
- Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
- Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
- Minimumsalder for indtjekning: 18 år
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 18
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)
Parkering
- Gratis sikret parkering på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Mad og drikke
- Engelsk morgenmad (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 07.30 til kl. 10.30
- Restaurant
Faciliteter og service
- Døgnåben reception
Værelsesfaciliteter
Hold forbindelsen
- Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)
Gebyrer og politikker
Valgfrie tjenester
- Engelsk morgenmad tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 5 LKR for voksne og 3 LKR for børn
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kun kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Tree Plus Hotel
Tree Plus Sigiriya
Tree Plus Hotel Sigiriya
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på Tree Plus?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder p å stedet ved Tree Plus?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Tree Plus?
Indtjekning fra kl. 13.00 til kl. 12.00. Udtjekning er kl. 10.00.
Er der restauranter på eller i nærheden af Tree Plus?
Ja, der er en restaurant på stedet.