Chameleon Hill Forest Lodge
Overnatningsstedets klasse: 3
Hytte i bjergene i Rubuguri
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Chameleon Hill Forest Lodge





Fra Chameleon Hill Forest Lodge kan du nyde besøget i Rubuguri.
Anmeldelser
1010 ud af 10.
Enestående
Populære faciliteter
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Faciliteter til tøjvask
Primære faciliteter (5)
Primære faciliteter (5)
- Daglig rengøring
- Vaskeservice
- Bagageopbevaring
- Reception med begrænset åbningstid
- Opbevaringsskab er tilgængeligt
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- Daglig rengøring
- Privat badeværelse (ikke på værelset)
- Renseri- og vaskeriservice
- Gratis selvstændig parkering
- Lydisolerede værelser
- Gratis toiletartikler
Den nuværende pris er 1.496 kr.
1.496 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
3. sep. - 4. sep.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser
Indlæs alle billeder af Deluxe-alpehytte - søudsigt

Deluxe-alpehytte - søudsigt
- Søudsigt
- 1 soveværelse
- Plads til 3 personer
- 1 stor enkeltseng og 1 queensize-seng
Indlæs alle billeder af Classic-alpehytte - søudsigt

Classic-alpehytte - søudsigt
- Søudsigt
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
Indlæs alle billeder af Premium-villa - søudsigt

Premium-villa - søudsigt
- Søudsigt
- 2 soveværelser
- Plads til 6 personer
- 1 enkeltseng, 2 queensize-senge og 1 stor enkeltseng
Indlæs alle billeder af Premium-villa - søudsigt

Premium-villa - søudsigt
- Søudsigt
- 2 soveværelser
- Plads til 6 personer
- 2 store enkeltsenge og 2 queensize-senge
Indlæs alle billeder af Traditionel mobile home - søudsigt

Traditionel mobile home - søudsigt
- Søudsigt
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 dobbeltseng
Lignende overnatningssteder

Lake Bunyonyi Rock Resort
Kabale
Lake Bunyonyi Rock Resort
Kabale
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.6 ud af 10, Enestående, 11 anmeldelser
9,6
Enestående
11 anmeldelser
Prisen er 914 kr.
914 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
7. sep. - 8. sep.

Enganzi Game Lodge
Kichwamba
Enganzi Game Lodge
Kichwamba
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Bar
8.8 ud af 10, Fantastisk, 5 anmeldelser
8,8
Fantastisk
5 anmeldelser

Aardvark Safari Lodge
Kasese
Aardvark Safari Lodge
Kasese
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 2.074 kr.
2.074 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Rushaga Gorilla Lodge
Bugambira
Rushaga Gorilla Lodge
Bugambira
- Spa
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
9.4 ud af 10, Enestående, 21 anmeldelser
9,4
Enestående
21 anmeldelser
Prisen er 161 kr.
161 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. sep. - 3. sep.

NDERE ECHIFUUHA RESORT
Kisoro
NDERE ECHIFUUHA RESORT
Kisoro
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
Prisen er 1.970 kr.
1.970 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Kazinga Wilderness Safari Camp
Kasese
Kazinga Wilderness Safari Camp
Kasese
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Bar
9.4 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
9,4
Enestående
3 anmeldelser
Prisen er 1.383 kr.
1.383 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Las Vegas Hotel Mbarara
Mbarara
Las Vegas Hotel Mbarara
Mbarara
- Pool
- Gratis morgenmad
- Spa
- Gratis parkering
8.4 ud af 10, Alletiders, 18 anmeldelser
8,4
Alletiders
18 anmeldelser
Prisen er 461 kr.
461 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Bomah Hotel Limited
Gulu
Bomah Hotel Limited
Gulu
- Pool
- Gratis morgenmad
- Spa
- Kæledyrsvenligt
8.0 ud af 10, Alletiders, 15 anmeldelser
8,0
Alletiders
15 anmeldelser
Prisen er 593 kr.
593 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Katurum Lodge Kidepo
Loitanit
Katurum Lodge Kidepo
Loitanit
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
Prisen er 1.225 kr.
1.225 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. sep. - 27. sep.

Kisoro Comfort Inn
Kisoro
Kisoro Comfort Inn
Kisoro
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 230 kr.
230 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
5. sep. - 6. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Kasharara, Kisoro, Rubuguri, Western Region
Hvad ligger i nærheden?
- Mutanda Sø - 1 min. kørsel - 0.8 km
- Bwindis uigennemtrængelige nationalpark - 23 min. kørsel - 11.5 km
- Nkuringo besøgscenter - 33 min. kørsel - 16.7 km
- Lake Bunyonyi - 60 min. kørsel - 32.7 km
- Mgahinga-gorillanationalparken - 60 min. kørsel - 30.8 km
Om overnatningsstedet
Chameleon Hill Forest Lodge
- Fra Chameleon Hill Forest Lodge kan du nyde besøget i Rubuguri.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 13 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 12.00 til når som helst
- Minimumsalder for indtjekning: 15 år
- Udtjekning er kl. 11.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Receptionen er åben dagligt fra kl. 06.00 til kl. 22.00
- Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 15
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
Parkering
- Gratis sikret og utildækket parkering på stedet
Andre oplysninger
- Særlige rygeområder
Faciliteter på overnatningsstedet
Faciliteter og service
- Reception (begrænsede åbningstider)
- Renseri- og vaskeriservice
- Bagageopbevaring
Faciliteter
- Opbevaringsskabe til rådighed
Værelsesfaciliteter
Få en god nats søvn
- Lydisolerede værelser
Værelset
- Veranda eller hawaiiansk terrasse
Frisk dig op
- Privat badeværelse (ikke på værelset)
- Kun bruser
- Gratis toiletartikler
- Håndklæder
- Toiletpapir
Mere
- Daglig rengøring
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Chameleon Hill Forest
Chameleon Hill Forest Lodge Lodge
Chameleon Hill Forest Lodge Kisoro
Chameleon Hill Forest Lodge Lodge Kisoro
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på Chameleon Hill Forest Lodge?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Chameleon Hill Forest Lodge?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Chameleon Hill Forest Lodge?
Indtjekning fra kl. 12.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00.
Har Chameleon Hill Forest Lodge private udendørs områder?
Ja, hvert værelse har en veranda eller hawaiiansk terrasse.
Hvordan er området omkring Chameleon Hill Forest Lodge?
Chameleon Hill Forest Lodge ligger kun 7 minutters gang fra Mutanda Sø.