Hele boligen
NEW The Wentworth Luxe Retreat Pool Spa
Overnatningsstedets klasse: 2
Feriested i Scottsdale
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for NEW The Wentworth Luxe Retreat Pool Spa





Denne feriebolig befinder sig kun fem minutters kørsel fra Scottsdale Fashion Square og Tempe Town Lake. Arizona State University og Talking Stick Resort Casino ligger desuden en kort køretur derfra.
Hele boligen
4 soveværelser2 badeværelserPlads til 10 personer
Populære faciliteter
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Primære faciliteter (3)
Primære faciliteter (3)
- 6 hjem
- Have
- Havegrill
Føl dig hjemme (5)
Føl dig hjemme (5)
- 4 soveværelser
- Privat badeværelse
- Have
- Grill
- Gratis selvstændig parkering
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Comfort Suites Scottsdale Talking Stick Entertainment District
Scottsdale
Comfort Suites Scottsdale Talking Stick Entertainment District
Scottsdale
- Pool
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
9.2 ud af 10, Fremragende, 1.994 anmeldelser
9,2
Fremragende
1.994 anmeldelser
Prisen er 539 kr.
539 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Hilton Vacation Club Scottsdale Villa Mirage
Scottsdale
Hilton Vacation Club Scottsdale Villa Mirage
Scottsdale
- Pool
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.8 ud af 10, Fantastisk, 1.025 anmeldelser
8,8
Fantastisk
1.025 anmeldelser
Prisen er 632 kr.
632 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

Inn at Eagle Mountain
Eagle Mountain
Inn at Eagle Mountain
Eagle Mountain
- Pool
- Spa
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
9.0 ud af 10, Fremragende, 1.008 anmeldelser
9,0
Fremragende
1.008 anmeldelser
Prisen er 646 kr.
646 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

DoubleTree Resort by Hilton Paradise Valley - Scottsdale
Scottsdale
DoubleTree Resort by Hilton Paradise Valley - Scottsdale
Scottsdale
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
8.6 ud af 10, Fantastisk, 1.750 anmeldelser
8,6
Fantastisk
1.750 anmeldelser
Prisen er 769 kr.
769 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Hilton Vacation Club Scottsdale Links Resort
Scottsdale Links
Hilton Vacation Club Scottsdale Links Resort
Scottsdale Links
- Pool
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
9.2 ud af 10, Fremragende, 1.106 anmeldelser
9,2
Fremragende
1.106 anmeldelser
Prisen er 840 kr.
840 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Fountain Park Hotel, BW Signature Collection
Downtown
Fountain Park Hotel, BW Signature Collection
Downtown
- Pool
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
9.0 ud af 10, Fremragende, 1.006 anmeldelser
9,0
Fremragende
1.006 anmeldelser
Prisen er 552 kr.
552 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Sonesta Suites Scottsdale Gainey Ranch
Scottsdale
Sonesta Suites Scottsdale Gainey Ranch
Scottsdale
- Pool
- Gratis morgenmad
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
9.0 ud af 10, Fremragende, 1.075 anmeldelser
9,0
Fremragende
1.075 anmeldelser
Prisen er 905 kr.
905 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

Hilton Scottsdale Resort & Villas
Scottsdale
Hilton Scottsdale Resort & Villas
Scottsdale
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
8.2 ud af 10, Alletiders, 1.005 anmeldelser
8,2
Alletiders
1.005 anmeldelser
Prisen er 931 kr.
931 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Home2 Suites by Hilton Scottsdale North
Scottsdale
Home2 Suites by Hilton Scottsdale North
Scottsdale
- Pool
- Gratis morgenmad
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
9.0 ud af 10, Fremragende, 789 anmeldelser
9,0
Fremragende
789 anmeldelser
Prisen er 592 kr.
592 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
3. sep. - 4. sep.

Kimpton Miralina Resort & Villas by IHG
Paradise Valley
Kimpton Miralina Resort & Villas by IHG
Paradise Valley
- Pool
- Spa
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
8.8 ud af 10, Fantastisk, 2.163 anmeldelser
8,8
Fantastisk
2.163 anmeldelser
Prisen er 1.243 kr.
1.243 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Scottsdale, AZ
Hvad ligger i nærheden?
- Continental Golf Course - 15 min. gang - 1.3 km
- Coronado Golf Course - 2 min. kørsel - 1.2 km
- Scottsdale Stadium - 3 min. kørsel - 1.9 km
- Vista Del Camino Park - 3 min. kørsel - 2.3 km
- Bowlero Old Town - 4 min. kørsel - 1.9 km
Sådan kommer du rundt
- Sky Harbor International Airport (PHX) – 14 min. kørsel, 13,8 km
- Mesa, AZ (MSC-Falcon Field Municipal) – 19 min. kørsel, 19,6 km
- Chandler, Arizona (CHD-Chandler Kommunale Lufthavn) – 23 min. kørsel, 31,7 km
- Phoenix, AZ (DVT-Phoenix Deer Valley) – 27 min. kørsel, 40,8 km
- Mesa, AZ (AZA-Phoenix - Mesa Gateway) – 35 min. kørsel, 48,4 km
Restauranter
- Circle K - 2 min. kørsel
- McDonald's - 2 min. kørsel
- McDonald's - 2 min. kørsel
- Starbucks - 4 min. kørsel
- Circle K - 2 min. kørsel
Om overnatningsstedet
NEW The Wentworth Luxe Retreat Pool Spa
- Denne feriebolig befinder sig kun fem minutters kørsel fra Scottsdale Fashion Square og Tempe Town Lake. Arizona State University og Talking Stick Resort Casino ligger desuden en kort køretur derfra.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- Privat feriebolig
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 18.00
- Minimumsalder for indtjekning: 25 år
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 25
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
Parkering
- Gratis parkering på stedet
- Der er parkering på stedet
- Garage på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Internet
- Gratis Wi-Fi
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
- Der er parkering på stedet
- Muligheder for parkering på stedet inkluderer en garage
Soveværelser
- 4 soveværelser
Badeværelser
- 2 badeværelser
Udendørsområder
- Havegrill
- Have
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Faciliteter til personer med handicap
- Hvis du vil anmode om faciliteter til personer med handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet gennem kontaktoplysningerne på din reservationsbekræftelse, efter du har booket.
- Ingen elevatorer
- Parkering med kørestolsadgang
- Handicapvenlige faciliteter på stedet
Sikkerhedsforanstaltninger
- Kuliltealarm installeret (værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet)
- Røgalarm installeret (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
- Brandslukker
- Førstehjælpskasse
Generelt
- 6 værelser
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet.
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker og førstehjælpskasse på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International
Dette overnatningssted rengøres professionelt.
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris.
Overnatningsstedets registreringsnummer 21590878
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
NEW The Wentworth Luxe Retreat Pool Spa Scottsdale
NEW The Wentworth Luxe Retreat Pool Spa Private vacation home
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på denne feriebolig?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne feriebolig?
Ja, der er gratis selvstændig parkering. Parkeringsmuligheder på stedet omfatter en garage.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne feriebolig?
Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvad kan jeg opleve hos NEW The Wentworth Luxe Retreat Pool Spa og i nærheden?
NEW The Wentworth Luxe Retreat Pool Spa tilbyder en have.