New Gitanjali

Overnatningsstedets klasse: 2
Hotel i centrum i Kanthi med udendørs pool

Vælg datoer for at se priser

New Gitanjali er en oplagt valgmulighed, når du besøger Kanthi. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet.

Anmeldelser

7,0 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi

Primære faciliteter (4)

  • Daglig rengøring
  • Tæt på stranden
  • En udendørs pool
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (4)

  • Daglig rengøring
  • Gratis selvstændig parkering
  • Udendørs swimmingpools
  • Gratis toiletartikler
Den nuværende pris er 364 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. okt. - 3. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

Classic-dobbeltværelse

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Comfort-værelse

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Deluxe-værelse

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Familieværelse

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 dobbeltseng

Elite-værelse

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 dobbeltseng

Romantik-værelse

  • Havudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Executive-værelse

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Premium-værelse

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 dobbeltseng

Luksus-værelse

  • Havudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Plot No-10 New Digha, Kanthi, WB, 721428

Hvad ligger i nærheden?

  • Amarabati-parken - 5 min. gang - 0.5 km
  • Digha Videnskabscenter - 17 min. gang - 1.4 km
  • Digha Strand - 7 min. kørsel - 3.4 km
  • Digha Mohana Fiskemarked - 12 min. kørsel - 4.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Digha Station – 7 min. gang, 0,6 km
  • Ramnagar Station – 20 min. kørsel, 9,7 km

Restauranter

  • ‪Baskin Robbins - ‬6 min. gang
  • ‪WOW Chicken - ‬3 min. kørsel
  • ‪WOW China - ‬5 min. gang
  • ‪Barista - ‬3 min. kørsel
  • ‪WOW Chicken - ‬3 min. kørsel

Om overnatningsstedet

New Gitanjali

  • New Gitanjali er en oplagt valgmulighed, når du besøger Kanthi. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 66 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 11.00 til kl. 12.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 09.30

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 08.00 til kl. 23.30
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 48 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 50+ Mbit/s)

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Oplevelser

  • Tæt på stranden

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)

Faciliteter

  • En udendørs pool

Værelsesfaciliteter

Frisk dig op

  • Gratis toiletartikler
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 50+ Mbit/s)

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

New Gitanjali Hotel
New Gitanjali Kanthi
New Gitanjali Hotel Kanthi

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på New Gitanjali?

Ja, der findes en udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på New Gitanjali?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved New Gitanjali?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på New Gitanjali?

Indtjekning fra kl. 11.00 til kl. 12.00. Udtjekning er kl. 09.30.

Hvad kan jeg opleve hos New Gitanjali og i nærheden?

New Gitanjali tilbyder en udendørs pool.

Hvordan er området omkring New Gitanjali?

New Gitanjali ligger i New Digha, kun 7 minutters gang fra Digha Station og 6 minutters gang fra Amarabati-parken.

Anmeldelser

Anmeldelser af New Gitanjali

7,0

Godt

8,0

Rengøring

8,0

Faciliteter

8,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Room was in good condition . Staff was courteous and good. Food was excellent. But there was a smell both inside and outside the hotel that was very disturbing …
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt