Hôtel de Paris

Hotel i Narbonne

Vælg datoer for at se priser

Hôtel de Paris er en oplagt valgmulighed, når du besøger Narbonne.

Anmeldelser

8,2 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (4)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • Morgenmad tilgængelig
  • Bagageopbevaring
  • Reception med begrænset åbningstid
Den nuværende pris er 459 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Dobbeltværelse

9,0 ud af 10
Fantastisk
(8 anmeldelser)
  • 12 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Enkeltværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 9 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 stor enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 4 personer

9,4 ud af 10
Enestående
(6 anmeldelser)
  • 17 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
2 Rue du Lion d'Or, Narbonne, Aude, 11100

Hvad ligger i nærheden?

  • Narbonne Turistkontor - 1 min. gang - 0.1 km
  • Narbonne Hotel de Ville - 2 min. gang - 0.2 km
  • Narbonne-katedralen - 2 min. gang - 0.2 km
  • Canal de la Robine - 3 min. gang - 0.3 km
  • Les Halles de Narbonne Marked - 5 min. gang - 0.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Cap d'Agde Lufthavn (BZR), Béziers – 47 min. kørsel, 48,3 km
  • Perpignan (PGF-Perpignan - Rivesaltes Intl.) – 52 min. kørsel, 62,6 km
  • Narbonne Station – 10 min. gang, 0,9 km
  • Coursan Station – 18 min. kørsel, 8 km
  • Lézignan-Corbières Station – 25 min. kørsel, 21 km

Restauranter

  • ‪La Cave À Manger - ‬4 min. kørsel
  • ‪Palais des Archevêques - ‬3 min. gang
  • ‪McDonald's - ‬3 min. kørsel
  • ‪Hotel Le Mosaïque - ‬8 min. gang
  • ‪Cortado - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Hôtel de Paris

  • Hôtel de Paris er en oplagt valgmulighed, når du besøger Narbonne.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 20 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 13.00 til kl. 21.30
    • Minimumsalder for indtjekning: 20 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 08.00 til kl. 22.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 20
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde og katte)*
    • Servicedyr er tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Kontinental morgenmad (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 08.00 til kl. 10.00

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Bagageopbevaring

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Varme
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Frisk dig op

  • Sæbe og shampoo
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Rengøring efter anmodning

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der vil blive opkrævet en gældende byskat/lokal skat på 7.20 procent

Valgfrie tjenester

  • Kontinental morgenmad tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 3.30 til 8.00 EUR pr. person

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på EUR 5 pr. kæledyr, pr. nat

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker og røgalarm på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Hôtel de Paris Hotel
Hôtel de Paris Narbonne
Hôtel de Paris Hotel Narbonne

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Hôtel de Paris?

Ja, hunde og katte er tilladt. Der opkræves et gebyr på 5 EUR pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Hôtel de Paris?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Hôtel de Paris.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Hôtel de Paris?

Indtjekning fra kl. 13.00 til kl. 21.30. Udtjekning er kl. 11.00.

Er der et kasino på Hôtel de Paris?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Casino de Port-la-Nouvelle (25 min. kørsel) ligger i nærheden.

Hvordan er området omkring Hôtel de Paris?

Hôtel de Paris ligger kun 2 minutters gang fra Narbonne-katedralen og 3 minutters gang fra Narbonne Hotel de Ville.