Hele lejligheden
Superior Chalet With Finnish Sauna
Overnatningsstedets klasse: 2
Lejlighed i Hermagor-Pressegger See med balkon
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Superior Chalet With Finnish Sauna





Fra denne lejlighed kan du nyde besøget i Hermagor-Pressegger See.
Hele lejligheden
4 soveværelser3 badeværelserPlads til 12 personer
Populære faciliteter
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Ikke-ryger
Primære faciliteter (1)
Primære faciliteter (1)
- Sauna
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Alpine Hut Hannah Comfortable Vacation Home
Hermagor-Pressegger See
Alpine Hut Hannah Comfortable Vacation Home
Hermagor-Pressegger See
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Ikke-ryger
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området
Hermagor-Pressegger See, Carinthia
Hvad ligger i nærheden?
- Nassfeld Pressegger See Skigebiet - 1 min. gang - 0.0 km
- Madritschen Kabelbane - 9 min. gang - 0.8 km
- Pramollo-søen - 16 min. gang - 1.4 km
- Babylift I-skilift - 16 min. gang - 1.4 km
- Gartnerkofel Kabelbane - 1 min. kørsel - 1.4 km
Sådan kommer du rundt
- Klagenfurt (KLU-Wörthersee) – 95 min. kørsel, 106 km
- Hermagor-Pressegger Station – 23 min. kørsel, 19,8 km
- Pontebba Station – 25 min. kørsel, 14,8 km
- Pontebba Lagliese San Leopoldo Station – 25 min. kørsel, 15,3 km
Restauranter
- Kofelalm - 19 min. kørsel
- Pizzeria Pontafel - 13 min. kørsel
- Garnitzenalm - 21 min. kørsel
- Tressdorfer Alm - 17 min. kørsel
- Kapas River - 17 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Superior Chalet With Finnish Sauna
- Fra denne lejlighed kan du nyde besøget i Hermagor-Pressegger See.
I korte træk
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 18.00
- Minimumsalder for indtjekning: 18 år
- Udtjekning er kl. 09.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 18
Kæledyr
- Kæledyr er tilladt
Parkering
- Gratis parkering på stedet
Andre oplysninger
- Røgfrit overnatningssted
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool/Spa
- Sauna
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
Soveværelser
- 4 soveværelser
Badeværelser
- 3 badeværelser
Udendørsområder
- Balkon
Kæledyr
- Kæledyrsvenligt
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
- Røgfrit overnatningssted
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Gebyrer og politikker
Refunderbart depositum
- Depositum for beskadigelse: EUR 200.0 pr. ophold
Obligatoriske gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
- Der pålægges en byskat: Fra den 1. december til den 29. februar, 2.70 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.
- Der pålægges en byskat: Fra den 1. marts til den 31. maj, 0.00 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.
- Der pålægges en byskat: Fra den 1. juni til den 31. august, 2.70 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.
- Gebyr for elektricitet: 0.38 EUR pr. kilowatt-time, pr. ophold
- Turistgebyr: 0.70 EUR pr. person pr. nat
Valgfrie tjenester
- Sengelinned er til rådighed mod et ekstra gebyr på 21.27 EUR pr. seng pr. ophold (alternativt kan gæster medbringe eget sengelinned)
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Almresort Gartnerkofel
Superior With Finnish Sauna
Superior Chalet With Finnish Sauna Apartment
Superior Chalet With Finnish Sauna Hermagor-Pressegger See
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på denne lejlighed?
Ja, kæledyr er tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne lejlighed?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne lejlighed?
Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00. Udtjekning er kl. 09.00.
Hvad kan jeg opleve hos Superior Chalet With Finnish Sauna og i nærheden?
Superior Chalet With Finnish Sauna tilbyder en sauna.
Har Superior Chalet With Finnish Sauna private udendørs områder?
Ja, denne lejlighed har en balkon.
Hvordan er området omkring Superior Chalet With Finnish Sauna?
Superior Chalet With Finnish Sauna ligger kun 17 minutters gang fra Pramollo-søen og 17 minutters gang fra Gartnerkofel Kabelbane.