Windhoek Gardens Boutique Hotel cc

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel i Windhoek med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

Windhoek Gardens Boutique Hotel cc er en oplagt valgmulighed til et ophold i Windhoek. Efter et dyp i en af de 2 udendørs pools, kan du få lidt at spise i kaffebaren/caféen eller slappe af med en drink i baren/loungen.

Anmeldelser

7,6 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Bar

Primære faciliteter (10)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • 2 udendørs pools
  • Kaffebar
  • Forretningscenter
  • Have
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Concierge-tjenester
  • Reception med begrænset åbningstid
  • Hjælp med udflugter/billetter

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Separat siddeområde
  • Have
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Gratis selvstændig parkering
Den nuværende pris er 567 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. sep. - 27. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Luksus-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - udsigt til have

  • Haveudsigt
  • 35 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Familieværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - udsigt til have

  • Haveudsigt
  • 50 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Standard-dobbeltværelse

  • 35 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Standard-dobbeltværelse

  • 35 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Luksus-værelse med 2 enkeltsenge

  • 35 m²
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
33 Pasteur Street, Windhoek, Khomas, 9000

Hvad ligger i nærheden?

  • Namibia Universitet for Videnskab og Teknologi Hotel Skole - 7 min. gang - 0.6 km
  • Owambo Kampagne Mindesmærke - 8 min. gang - 0.7 km
  • Namibias nationale kunstmuseum - 15 min. gang - 1.3 km
  • Zoologisk park - 17 min. gang - 1.4 km
  • Christ Church - 2 min. kørsel - 1.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Windhoek (ERS-Eros) – 11 min. kørsel, 5,7 km
  • Windhoek (WDH-Hosea Kutako) – 43 min. kørsel, 45,8 km
  • Windhoek Station – 10 min. gang, 0,8 km

Restauranter

  • ‪KFC - ‬2 min. kørsel
  • ‪Slowtown Coffee Roasters - Windhoek CBD - ‬2 min. kørsel
  • ‪The Roadhouse - ‬2 min. kørsel
  • ‪Stratos At Avani - ‬2 min. kørsel
  • ‪Fresh 'n Wild - ‬2 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Windhoek Gardens Boutique Hotel cc

  • Windhoek Gardens Boutique Hotel cc er en oplagt valgmulighed til et ophold i Windhoek. Efter et dyp i en af de 2 udendørs pools, kan du få lidt at spise i kaffebaren/caféen eller slappe af med en drink i baren/loungen.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 27 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 00.00
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 06.00 til kl. 22.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen fra kl. 07.00 til kl. 10.00
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffebar

Forretningsfaciliteter

  • Forretningscenter

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Vaskerifaciliteter

Faciliteter

  • Have
  • 2 udendørs pools

Værelsesfaciliteter

Værelset

  • Balkon eller terrasse
  • Separat siddeområde

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))

Mad og drikke

  • Minikøleskab

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab med plads til bærbar computer

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, Discover
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Windhoek Gardens Cc Windhoek
Windhoek Gardens Boutique Hotel cc Hotel
Windhoek Gardens Boutique Hotel cc Windhoek
Windhoek Gardens Boutique Hotel cc Hotel Windhoek

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Windhoek Gardens Boutique Hotel cc?

Ja, der er 2 udendørs pools.

Er kæledyr tilladt på Windhoek Gardens Boutique Hotel cc?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Windhoek Gardens Boutique Hotel cc?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Windhoek Gardens Boutique Hotel cc?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Er der et kasino på Windhoek Gardens Boutique Hotel cc?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Avani Windhoek Hotel & Casino (2 min. kørsel) og Plaza Casino (2 min. kørsel) ligger begge i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Windhoek Gardens Boutique Hotel cc og i nærheden?

Windhoek Gardens Boutique Hotel cc tilbyder 2 udendørs pools og en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Windhoek Gardens Boutique Hotel cc?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Har Windhoek Gardens Boutique Hotel cc private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en balkon eller gårdhave.

Hvordan er området omkring Windhoek Gardens Boutique Hotel cc?

Windhoek Gardens Boutique Hotel cc ligger kun 10 minutters gang fra Windhoek Station og 7 minutters gang fra Namibia Universitet for Videnskab og Teknologi Hotel Skole.

Anmeldelser

Anmeldelser af Windhoek Gardens Boutique Hotel cc

7,6

Godt

10

Rengøring

6,0

Faciliteter

10

Service og personale

8,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående