Regency Inn

Overnatningsstedets klasse: 2
Motel i Jewett

Vælg datoer for at se priser

Fra Regency Inn kan du nyde besøget i Jewett. Du tilbydes gratis faciliteter som Wi-Fi og selvstændig parkering.

Anmeldelser

7,8 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (3)

  • Rengøring én gang pr. ophold
  • Døgnåben reception
  • Automat

Føl dig hjemme (6)

  • Mikrobølgeovn
  • Privat badeværelse
  • Badekar eller bruser
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
  • Begrænset rengøring
  • Gratis selvstændig parkering
Den nuværende pris er 404 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
3. okt. - 4. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Economy-dobbeltværelse

  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 dobbeltsenge

Deluxe-dobbeltværelse

  • 24 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Classic-enkeltværelse

  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
413 Highway 79 and 39, Jewett, TX, 75846

Hvad ligger i nærheden?

  • Jewett Flea Market - 1 min. kørsel - 1.9 km
  • Eagle Scout Park - 2 min. kørsel - 2.3 km
  • Lake Limestone - 21 min. kørsel - 19.3 km
  • Lake Leon - 48 min. kørsel - 58.6 km
  • Franklin Ranch Community Park - 51 min. kørsel - 65.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Waco, TX (ACT-Waco Regional) – 92 min. kørsel, 117,8 km

Restauranter

  • ‪Susanita’s - ‬2 min. kørsel
  • ‪Dona Chuy Mexican Restaurant - ‬2 min. kørsel
  • ‪Hometown Pizza - ‬2 min. kørsel
  • ‪CJ's Kountry Cookin' - ‬3 min. kørsel
  • ‪Valero - ‬14 min. gang

Om overnatningsstedet

Regency Inn

  • Fra Regency Inn kan du nyde besøget i Jewett. Du tilbydes gratis faciliteter som Wi-Fi og selvstændig parkering.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 23 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 11.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Gratis autocamper-, bus- og lastbilparkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Klimastyret aircondition og varme

Få en god nats søvn

  • Lydisolerede værelser

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Badekar eller bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)

Mad og drikke

  • Minikøleskab
  • Mikrobølgeovn

Mere

  • Rengøring én gang pr. ophold

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Union Pay
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Regency Inn Motel
Regency Inn Jewett
Regency Inn Motel Jewett

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Regency Inn?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Regency Inn?

Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der tilbydes gratis parkering til autocamper/bus/lastbil.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Regency Inn?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 11.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Anmeldelser

Anmeldelser af Regency Inn

7,8

Godt

8,2

Rengøring

7,6

Faciliteter

8,4

Service og personale

7,8

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Room was cleaned daily, staff very friendly and helpful
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Room was perfect, had everything we needed!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

This place was Perfect for what I needed. Rooms Cleaned everyday. Ice machine working Great. Was close to where I was working at.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Rooms clean staff was helpful
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very friendly staff
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Staff was great.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean and affordable
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Staff members were excellent. My room was clean every day and amenities were always there, very clean very well oriented and never had a problem with anything missing whatsoever if you want somewhere comfortable to stay in this is the place to come.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

It’s was good very clean quite and safe
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was clean, hot water and cold AC. Staff was very nice.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Clean room and staff
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent as always
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Very good value. Getting into property off the highway is less than desirable
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Na
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Nice family business. The county should fix the Hwy pavement entering the property. Large trucks have ruined the hwy pavement.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Property is in small town with limited guests. Condition understandable, but a few inexpensive touch-ups would work wonders. Nice people, quiet. Priced accurately.
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

People blasting music from their car in the parking lot at night. Rooms are pretty run down, not really clean. Not sure where all all the reviews about friendly staff are coming from but the guy who checked me in was pretty rude
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Room smelled horrible. Staff was not pleasant, she said very little. Do not recommend.
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Room was dirty. Walking on the floor made our feet black. The condition of the is hotel is deplorable.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Non-smoking room had a smoky smell. No Wi-Fi capabilities. Otherwise, clean room, AC worked well and hot water work well.
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

In need of REPAIR !

This place needs help. I am handicap and made sure i requested downstairs. I get there late tell them again b4 i checked in downstairs non smoking. Got smoking upstairs. The manager did carry my bag upstairs. I would not stay here ever again.
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

I did not stay i left and went somewhere else. The room smelt and they were not ready. The front desk guy had to make up one of the beds and the other he did not. My coworker room had two air mattress leaning against the wall. It smelt like cigarette smoke
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Was by far not what i was expecting, the staff were very friendly and helpful, the rooms were actually really nice, clean and cool to come to after being in the heat.. and i want to say a special thank you to the gentlemen, who checked me in and helped me with the TV when I got there. ...i will absolutely stay again in the very near in future and recommend this place to others
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very friendly family business. Best value in Leon County. We stayed here during and after a big storm and rested well.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Black/rusty water flowed briefly into the tub upon opening, hot water faucet leaked into the tub and sink did not drain but very slowly. Hover, the room was spacious and quiet. The A/C was very effective and the bed and pillows very comfortable