Privat vært

Hound Hotel Jeonju Deokjin

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel med spa i nærheden af Deokjin-parken

Vælg datoer for at se priser

Hound Hotel Jeonju Deokjin ligger kun fem minutters kørsel fra Deokjin-parken og Sori-kunstcenteret i Jeolla. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi, selvstændig parkering og koreansk morgenmad dagligt fra kl. 07.30 til kl. 09.30. Derudover ligger Jeonjus zoologiske have og Jeonju Rådhus blot fem minutters kørsel væk.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Gratis morgenmad
  • Spa
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (7)

  • Spa med fuld service
  • Kaffebar
  • Døgnåben reception
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Vandbeholder
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Bagageopbevaring

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Vaskerifaciliteter
  • Kaffe-/temaskine
  • Elevator
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
  • Kabel-tv
Den nuværende pris er 302 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

A. Business King - Free Breakfast for Two - No Breakfast on Monday Morning

  • Byudsigt
  • 17 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

B. Standard King - Free Breakfast for Two - No Breakfast on Monday Morning

  • Byudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

C. Deluxe King - Free Breakfast for Two - No Breakfast on Monday Morning

  • Byudsigt
  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

D. Premier King - Free Breakfast for Two - No Breakfast on Monday Morning

  • Byudsigt
  • 33 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

E. Suite King - Free Breakfast for Two - No Breakfast on Monday Morning

  • Byudsigt
  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

F. Suite Twin - Free Breakfast for Two - No Breakfast on Monday Morning

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 enkeltseng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

G. Suite Family - Twin Free Breakfast for Two - No Breakfast on Monday Morning

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 kingsize-senge
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Business King -Free Breakfast For Two - No Breakfast On Monday Morning

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Standard King – Free Breakfast For Two - No Breakfast On Monday Morning

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Deluxe King - Free Breakfast For Two - No Breakfast On Monday Morning

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
532-6 Girin-daero Deokjin-gu, Jeonju, Jeonbuk State, 54897

Hvad ligger i nærheden?

  • Deokjin-parken - 1 min. gang - 0.2 km
  • Jeonju Stadion - 10 min. gang - 0.9 km
  • Jeonju Gymnasium - 11 min. gang - 0.9 km
  • Miseong Bowling Jang - 7 min. kørsel - 2.1 km
  • Hanji-museet - 8 min. kørsel - 3.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Gunsan (KUV) – 51 min. kørsel, 52,5 km
  • Gwangju (KWJ-Gwangju Intl.) – 81 min. kørsel, 105,6 km
  • Jeonju Station – 11 min. kørsel, 4,3 km

Restauranter

  • ‪구스토 - ‬4 min. gang
  • ‪YONAMJA in the kitchen - ‬6 min. gang
  • ‪하나요리당고 - ‬6 min. gang
  • ‪슬기가맥 - ‬6 min. gang
  • ‪중본이쟁반짜장 - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Hound Hotel Jeonju Deokjin

  • Hound Hotel Jeonju Deokjin ligger kun fem minutters kørsel fra Deokjin-parken og Sori-kunstcenteret i Jeolla. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi, selvstændig parkering og koreansk morgenmad dagligt fra kl. 07.30 til kl. 09.30. Derudover ligger Jeonjus zoologiske have og Jeonju Rådhus blot fem minutters kørsel væk.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 36 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 19 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 19

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)) og internetforbindelse via kabel på værelserne

Parkering

    • Gratis overdækket parkering på stedet
    • Gratis parkering i området indenfor 20 meter

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis koreansk morgenmad hver morgen fra kl. 07.30 til kl. 09.30
  • Kaffebar
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Vandbeholder

Rejser med børn

  • Hjørnebeskyttere

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Vaskerifaciliteter
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Spa med fuld service
  • Mindst 80% af belysningen er LED-belysning

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 89
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Visuel brandalarm på gangene
  • Oplyst rute til indgangen

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 60-tommers fladskærms-tv
  • Kabel-tv-kanaler
  • Netflix
  • Streamingtjenester

Hjemlig komfort

  • Aircondition (klimastyret) og varme
  • Espressomaskine
  • Hjemmesko

Få en god nats søvn

  • Lydisolerede værelser

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Bidet
  • Designertoiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Tandbørste og tandpasta
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)) og gratis internetforbindelse via kabel
  • Telefon
  • Kontorstol

Mad og drikke

  • Gratis mineralvand

Interessante fakta

Spa

Gæster kan lade sig forkæle med forskellige behandlinger i stedets spa med fuld service. Spaen er åben på udvalgte dage.

Gebyrer og politikker

Renoveringer og lukninger

Følgende faciliteter er lukket mandag:
  • Restaurant

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard

Overnatningsstedets klasse

Overnatningsstedets klasse, der kommer fra vores bedømmelsessystem, er baseret på overnatningsstedets type, faciliteter og tjenester.

Også kendt som

Hound Jeonju Deokjin Jeonju
Hound Hotel Jeonju Deokjin Hotel
Hound Hotel Jeonju Deokjin Jeonju
Hound Hotel Jeonju Deokjin Hotel Jeonju

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Hound Hotel Jeonju Deokjin?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Hound Hotel Jeonju Deokjin?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Hound Hotel Jeonju Deokjin?

Indtjekning fra kl. 16.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Hound Hotel Jeonju Deokjin og i nærheden?

Hound Hotel Jeonju Deokjin tilbyder en spa.

Hvordan er området omkring Hound Hotel Jeonju Deokjin?

Hound Hotel Jeonju Deokjin ligger i hjertet af Jeonju, kun 3 minutters gang fra Deokjin-parken og 12 minutters gang fra Jeonju Stadion.

Anmeldelser

Anmeldelser af Hound Hotel Jeonju Deokjin

9,0

Fantastisk

9,0

Rengøring

9,0

Faciliteter

9,2

Service og personale

9,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

출장으로 방문했는데 방마다 스타일러 있어서 넘 쾌적하게 옷 세탁도 하고, 조식도 한식으로 잘나와서 좋았습니다:)
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

아침식사도 좋았습니다. 직원분들도 친절하였습니다.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

숙소가 깨끗하고 직원분도 친절했구요... 간단하지만 조식도 괜찮았어요 근처에 상권도 발달해 있고 공원도 있어서 너무 좋았습니다.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

여유있는주차장과 신축컨물로 청결하고 깨끗했음
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

친절하시고 객실은 깨끗합니다.조식도 포함되어잇어 아침에 나가기 좋아요.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

객실 상태도 깔끔하고, 조식도 맛있습니다. 특히 직원분들이 친절하게 응대해주셔서 더 좋았습니다!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

아침 식사도 제공되고, 숙소 컨디션도 깨끗해서 좋았습니다.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

직원분들 친절, 객실 깔, 조식 한식 좋아요
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

출장에 딱! 입니다 좋아요 좋아요 좋아요 좋슺미다
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

객실은 청결했고, 내부 시설들도 좋고, 아침식사도 좋았으나 주변환경이 너무 열악(냄새, 지저분, 홍등가 뒷골목 같은 분위기)해서 조금 아쉬웠습니다.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

아침식사가 있어서 좋았습니다
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

숙소컨디션이 좋았어요 깨끗하고 직원분들도 친절하게 응대해주셧고 조식은 이정도면 과하지도 부족하지도 않을정도로 좋았어요
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

숙소도 깨끗하고 조식도 맛있게 잘먹었어요. 스타일러까지 있어서 너무 좋았어요. 숙소 예약시 잘못한게 있었는데 직원분덕분에 잘 해결되었어요. 바로앞에 공원도 있어서 산책하기 좋았어요. 담에 또 근처 갈일있으면 다시 이용하고 싶네요
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

아침 식사가 제공되고, 방 컨디션도 깨끗해서 좋았습니다,
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

공원에 가까워서 넘 좋았어요. 식사는 샐러드처럼 양식도 있으면 좋겠어요.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

아침 맛있었고 직원분들친절했어요, 주차자리없을땐 인근 다른위치안내주셨어요. 굿굿
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

객실도 깨끗하고 관리도 잘 해주시고 조식도 맛있고 다 좋아요. 다만 주위 환경이 밤에 다니긴 좋지 않아요 아이들 함께라면 조금 고민 될것 같아요
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

깔끔했습니다. 출장자를 위해 조식을 조금더 일찍주셨으면 좋겠네요
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

주차장이 부족했지만 근처에 제 2주차장이 있어서 다행이었음. 조식은 한식인데 간이 딱 맞아 괜찮았음. 층간소음(발자국소리) 살짝 나긴 했음.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

만족
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

지어진지 많이 되지 않아 쾌적하고 좋았습니다 한식으로 조식 먹을수 있어서 좋아요
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

축구 경기를 보기위해 타지역에서 방문했습니다. 경기후 버스나 택시를 잡기어려워..힘들게 숙소로 가게 되어 너무 지친상황 이었습니다. 그런데 사장님께서 아이와 숙박을 위해 섬세한 관심과 배려를 보여주셔서..저와 아들이 너무 편안한 시간을 보낼 수 있었습니다. 가까운곳에 덕진공원이 있어 체크아웃 후에는 기대하지 않았던 즐거운 시간을 보내고 귀가할 수 있었습니다. 다음에 또 전주를 방문한다면 고민없이 다시 머물고 싶은 호텔입니다. 고맙습니다.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

직원친절~ 조식도 집밥분위기~! 단점하니는 샤워할때 배수가 잘 안되요~ 자꾸 변기쪽으로 흘러요~ 욕실 바닥공사 다시해야 할듯요~!
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

적당했으나, 계란 프라이가 없군요
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Parfait accueil au top Chambre très très bon état, propre Le linge très bien Et les accessoires dernier modèle