Feriebolig
Hillside Studios
Overnatningsstedets klasse: 2
Lejligheder i Prag med tekøkkener
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Hillside Studios





Hillside Studios ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Karlsbroen og Den Gamle Rådhusplads. Lejlighederne har tekøkken og gratis Wi-Fi. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: Kavalírka Sporvognsstation ligger 7 minutter væk og Kotlářka Sporvognsstation ligger 10 minutter derfra.
Anmeldelser
8,88,8 ud af 10.
Fremragende
Lejlighedshotel
1 badeværelsePlads til 3 personer
Populære faciliteter
- Tekøkken
- Gratis Wi-Fi
- Køleskab
Primære faciliteter (3)
Primære faciliteter (3)
- 9 lejligheder
- Rengøring (efter andmodning)
- Have
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- Tekøkken
- Privat badeværelse
- Tv
- Have
- Gratis toiletartikler
- Hårtørrer
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Post 120 Suites
Prag 5
Post 120 Suites
Prag 5
- Tekøkken
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
8.6 ud af 10, Fantastisk, 170 anmeldelser
8,6
Fantastisk
170 anmeldelser
Prisen er 430 kr.
430 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. sep. - 30. sep.

Janáčkovo nábřeží - Riverside Residence
Smíchov
Janáčkovo nábřeží - Riverside Residence
Smíchov
- Lufthavnstransport
- Køkken
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
8.8 ud af 10, Fantastisk, 16 anmeldelser
8,8
Fantastisk
16 anmeldelser
Prisen er 754 kr.
754 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Akcent hotel
Smíchov
Akcent hotel
Smíchov
- Gratis morgenmad
- Lufthavnstransport
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
8.6 ud af 10, Fantastisk, 1.000 anmeldelser
8,6
Fantastisk
1.000 anmeldelser
Prisen er 452 kr.
452 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Figaro Suites
Smíchov
Figaro Suites
Smíchov
- Tekøkken
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
8.2 ud af 10, Alletiders, 57 anmeldelser
8,2
Alletiders
57 anmeldelser
Prisen er 416 kr.
416 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Numa Prague Libusa
Nové Město
Numa Prague Libusa
Nové Město
- Tekøkken
- Faciliteter til tøjvask
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
8.8 ud af 10, Fantastisk, 361 anmeldelser
8,8
Fantastisk
361 anmeldelser
Prisen er 732 kr.
732 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. sep. - 30. sep.

Andel Apartments Praha
Smíchov
Andel Apartments Praha
Smíchov
- Lufthavnstransport
- Tekøkken
- Faciliteter til tøjvask
- Kæledyrsvenligt
9.2 ud af 10, Fremragende, 63 anmeldelser
9,2
Fremragende
63 anmeldelser
Prisen er 930 kr.
930 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. sep. - 27. sep.

Little Tom Apartments
Smíchov
Little Tom Apartments
Smíchov
- Lufthavnstransport
- Tekøkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis Wi-Fi
9.4 ud af 10, Enestående, 54 anmeldelser
9,4
Enestående
54 anmeldelser

MamaStay Andel apartments
Smíchov
MamaStay Andel apartments
Smíchov
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
9.8 ud af 10, Enestående, 16 anmeldelser
9,8
Enestående
16 anmeldelser

University Hotel
Žižkov
University Hotel
Žižkov
- Lufthavnstransport
- Faciliteter til tøjvask
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
8.8 ud af 10, Fantastisk, 84 anmeldelser
8,8
Fantastisk
84 anmeldelser
Prisen er 350 kr.
350 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
20. sep. - 21. sep.

EA Hotel Populus
Žižkov
EA Hotel Populus
Žižkov
- Lufthavnstransport
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
7.0 ud af 10, Godt, 256 anmeldelser
7,0
Godt
256 anmeldelser
Prisen er 238 kr.
238 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

5 Cetynská, Prague, Hlavní mesto Praha, 150 00
Hvad ligger i nærheden?
- Klamovka Park - 11 min. gang - 1.0 km
- Ladronka Park - 3 min. kørsel - 1.7 km
- Galerie Futura O.s. - 4 min. kørsel - 2.5 km
- Mrázovka Park - 4 min. kørsel - 2.5 km
- Den Gamle Rådhusplads - 8 min. kørsel - 5.2 km
Sådan kommer du rundt
- Vaclav Havel Lufthavn (PRG) – 26 min. kørsel, 19,1 km
- Prague-Cibulka Station – 10 min. gang, 0,8 km
- Praha-Stodůlky Station – 26 min. gang, 2,2 km
- Praha-Jinonice Station – 27 min. gang, 2,3 km
- Kavalírka Sporvognsstation – 7 min. gang, 0,6 km
- Kotlářka Sporvognsstation – 10 min. gang, 0,8 km
- Klamovka Sporvognsstation – 13 min. gang, 1,1 km
Restauranter
- Tomcat coffee - 15 min. gang
- Pizzeria Klamovka - 13 min. gang
- Zahradní restaurace Klamovka - 13 min. gang
- Espresso bar KÁVAlírka - 5 min. gang
- Sodexo Green - 5 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Hillside Studios
- Hillside Studios ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Karlsbroen og Den Gamle Rådhusplads. Lejlighederne har tekøkken og gratis Wi-Fi. Overnatningsstedet ligger kun en kort gåtur fra offentlig transport: Kavalírka Sporvognsstation ligger 7 minutter væk og Kotlářka Sporvognsstation ligger 10 minutter derfra.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- 9 lejligheder
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 16.00 til når som helst
- Minimumsalder for indtjekning: 15 år
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og oplysninger om nøgleboks inden for 7 dage inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Du skal gennemføre registrering online via et sikkert link inden ankomst
- Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit pas efter reservation
- Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 15
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 50+ Mbit/s)
Parkering
- Ingen parkering på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Internet
- Gratis Wi-Fi med en hastighed på 50+ Mbit/s
Parkering og transport
- Ingen mulighed for parkering på stedet
Tekøkken
- Køleskab
- Kogeplade
- Mikrobølgeovn
- Opvaskemaskine
- Køkkentøj/tallerkner/redskaber
Badeværelser
- Kombination af bruser/badekar
- Shampoo
- Håndklæder
- Toiletpapir
- Sæbe
- Gratis toiletartikler
- Hårtørrer
Underholdning
- Tv med kabelkanaler
Udendørsområder
- Have
Arbejdsfaciliteter
- Kontorområde til laptop
Komfort
- Varme
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
Service og tjenester
- Rengøring (efter andmodning)
- Virtuel reception
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
- Brandslukker
Generelt
- 9 værelser
Gebyrer og politikker
Obligatoriske gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Rengøringsgebyr: EUR 25 pr. enhed pr. ophold
Valgfrie tjenester
- Rengøring tilbydes mod et ekstra gebyr på 20 EUR pr. ophold
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Hillside Studios Prague
Hillside Studios Aparthotel
Hillside Studios Aparthotel Prague
Ofte stillede spørgsmål
Tilbyder Hillside Studios gratis afbestilling og fuld refusion?
Ja, Hillside Studios har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.
Er kæledyr tilladt på Hillside Studios?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Hillside Studios?
Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Hillside Studios.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Hillside Studios?
Indtjekning fra kl. 16.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvad kan jeg opleve hos Hillside Studios og i nærheden?
Hillside Studios tilbyder en have.
Har Hillside Studios et køkken eller tekøkken?
Ja, der er et tekøkken med kogeplade, køleskab og opvaskemaskine.
Hvordan er området omkring Hillside Studios?
Hillside Studios ligger i Prag 5, kun 7 minutters gang fra Kavalírka Sporvognsstation.