Feriebolig

Host Stay Garnet Street

Overnatningsstedets klasse: 2
Feriested i Saltburn-by-the-Sea

Vælg datoer for at se priser

Denne feriebolig befinder sig mindre end et kvarters kørsel fra North York Moors National Park.

Hele boligen

4 soveværelser2 badeværelserPlads til 8 personer

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi

Primære faciliteter (2)

  • 6 hjem
  • Have

Føl dig hjemme (4)

  • 4 soveværelser
  • Privat badeværelse
  • Have
  • Legetøj til børn

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Saltburn-by-the-Sea, England

Hvad ligger i nærheden?

  • Saltburn Pier - 7 min. gang - 0.7 km
  • Saltburn Cliff Lift - 7 min. gang - 0.7 km
  • Saltburn Valley Gardens - 8 min. gang - 0.7 km
  • Saltburn Leisure Centre - 12 min. gang - 1.0 km
  • Saltburn Golf Club - 18 min. gang - 1.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Durham (MME-Teesside Intl.) – 45 min. kørsel, 41,9 km
  • Saltburn Station – 3 min. gang, 0,3 km
  • Marske Station – 8 min. kørsel, 3,8 km
  • Longbeck Station – 8 min. kørsel, 4,8 km

Restauranter

  • ‪The Seaview Restaurant - ‬9 min. gang
  • ‪The Marine - ‬5 min. gang
  • ‪No. Twenty Three - ‬3 min. gang
  • ‪The Ship Inn - ‬12 min. gang
  • ‪Brass Monkey Beer Boutique - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Host Stay Garnet Street

  • Denne feriebolig befinder sig mindre end et kvarters kørsel fra North York Moors National Park.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • Privat feriebolig

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 18.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 25 år
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 25

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder

Parkering

    • Mulighed for parkering på gaden

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Mulighed for parkering på gaden

Familievenligt

  • Legetøj for børn

Soveværelser

  • 4 soveværelser

Badeværelser

  • 2 badeværelser

Udendørsområder

  • Have

Kæledyr

  • Servicedyr er fritaget fra gebyrer
  • Kæledyrsvenligt

Faciliteter til personer med handicap

  • Ingen elevatorer

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltealarm installeret (værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet)
  • Røgalarm installeret (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse

Generelt

  • 6 værelser

Gebyrer og politikker

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet.
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Gæster kan være helt rolige, da der er førstehjælpskasse på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International
Dette overnatningssted rengøres professionelt.
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Host Stay Garnet Street Saltburn-by-the-Sea
Host Stay Garnet Street Private vacation home

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Host Stay Garnet Street gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Host Stay Garnet Street har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på denne feriebolig?

Ja, kæledyr er tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne feriebolig?

Desværre ikke, men der er parkering på gaden.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne feriebolig?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos Host Stay Garnet Street og i nærheden?

Host Stay Garnet Street tilbyder en have.

Hvordan er området omkring Host Stay Garnet Street?

Host Stay Garnet Street ligger kun 3 minutters gang fra Saltburn Station og 9 minutters gang fra Saltburn Cliff Lift.