Chingjing Top Cloud Resort

Overnatningsstedets klasse: 3
Dette hotel ligger nær Cingjing-farmen

Vælg datoer for at se priser

Chingjing Top Cloud Resort ligger kun fem minutters kørsel fra Cingjing-farmen.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Aircondition
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (3)

  • Morgenmad tilgængelig
  • Selvstændig parkering
  • Bagageopbevaring
Den nuværende pris er 707 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
22. okt. - 23. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 15 ud af 15 værelser

Top Double Room #A02

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Panoramic Double Suite #V1

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Elegant Double Room #A01

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Star King Room

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Mountain View King Room #107

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Classic King Room #203

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Top Twin Room #211 #209

  • Bjergudsigt
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Japanese Style Loft Twin Room #106

  • Bjergudsigt
  • Plads til 4 personer
  • 2 kingsize-senge

Loft Twin Room #306

  • Bjergudsigt
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Star Twin Room

  • Bjergudsigt
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Deluxe Triple Room

  • Bjergudsigt
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 enkeltseng

Senior Triple Room, Multiple Beds

  • Bjergudsigt
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 enkeltseng

Top Double Room with Balcony #D2B

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Top Double Room with Balcony #D2A

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Deluxe Terrace Double Suite#V2

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
No.182-2 Renhe Road, Nantou, Taiwan, 546

Hvad ligger i nærheden?

  • Small Swiss Garden - 10 min. gang - 0.9 km
  • Cingjing-farmen - 17 min. gang - 1.4 km
  • Mona Rudao Monument - 26 min. kørsel - 11.2 km
  • Lushan Bro - 28 min. kørsel - 12.8 km
  • Guanyin Vandfald - 57 min. kørsel - 27.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Taichung (RMQ) – 99 min. kørsel, 106,1 km
  • Hualien (HUN) – 46,6 km
  • Taoyuan Internationale Lufthavn (TPE) – 115 km
  • Taipei (TSA-Songshan) – 119,7 km

Restauranter

  • ‪原鄉食堂 - ‬3 min. gang
  • ‪Conas Chococastle - ‬11 min. gang
  • ‪復古雞餐廳 - ‬4 min. kørsel
  • ‪山行旅火鍋城 - ‬5 min. kørsel
  • ‪雞大王活蝦啤酒城旗艦店 - ‬10 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Chingjing Top Cloud Resort

  • Chingjing Top Cloud Resort ligger kun fem minutters kørsel fra Cingjing-farmen.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 19 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 21.00
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Parkering

    • Parkering på stedet (mod gebyr)
    • Ladestation til elbiler på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmad (tillægsgebyr)

Faciliteter og service

  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Bygget i 2011

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Hjemmesko til børn

Gebyrer og politikker

Parkering

  • Selvstændig parkering er til rådighed mod et ekstra gebyr

Politikker

Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted accepterer kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt overnatningsstedets afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Chingjing Top Cloud Nantou
Chingjing Top Cloud Resort Hotel
Chingjing Top Cloud Resort Nantou
Chingjing Top Cloud Resort Hotel Nantou

Ofte stillede spørgsmål

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Chingjing Top Cloud Resort?

Ja, der er mulighed for selvstændig parkering på stedet (mod et tillægsgebyr). Der tilbydes ladestander til elbiler.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Chingjing Top Cloud Resort?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 21.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvordan er området omkring Chingjing Top Cloud Resort?

Chingjing Top Cloud Resort ligger kun 10 minutters gang fra Small Swiss Garden.

Anmeldelser

8,6

Fremragende