Tru By Hilton Anderson

Overnatningsstedets klasse: 2.5
Hotel i Anderson med indendørs pool

Vælg datoer for at se priser

Tru By Hilton Anderson er en oplagt valgmulighed til et ophold i Anderson. Du kan tage en morgensvømmetur i den indendørs pool og lægge vejen forbi fitnesscenteret for at træne.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Primære faciliteter (8)

  • Daglig rengøring
  • En indendørs pool
  • Fitnessfaciliteter
  • Selvstændig parkering
  • Døgnåben reception
  • Computerstation
  • Mikrobølgeovn på fællesareal
  • Tv på fællesarealer

Føl dig hjemme (6)

  • Daglig rengøring
  • Mørklægningsgardiner
  • Elevator
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
  • Kabel-tv
  • Selvstændig parkering (tillægsgebyr)
Den nuværende pris er 622 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. okt. - 2. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

Værelse - 1 kingsize-seng

9,2 ud af 10
Fantastisk
(30 anmeldelser)
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 1 kingsize-seng - tilpasset personer med nedsat hørelse (Hearing)

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 2 queensize-senge - tilpasset personer med nedsat hørelse (Hearing)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse - 2 queensize-senge - tilpasset personer med nedsat mobilitet (Roll-In Shower)

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse - 2 queensize-senge - tilpasset personer med nedsat mobilitet

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(3 anmeldelser)
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse - 2 queensize-senge

9,4 ud af 10
Enestående
(12 anmeldelser)
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse

  • Plads til 4 personer

Værelse

  • Plads til 4 personer

Værelse

  • Plads til 4 personer

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
2410 E 64th St, Anderson, IN, 46013

Hvad ligger i nærheden?

  • Hoosier Park - 3 min. kørsel - 4.5 km
  • Mounds Statspark - 6 min. kørsel - 7.6 km
  • Anderson Speedway - 7 min. kørsel - 8.3 km
  • Labyrinth - 10 min. kørsel - 19.0 km
  • Anderson Center For the Arts - 12 min. kørsel - 9.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Muncie, IN (MIE-Delaware County) – 37 min. kørsel, 49,4 km
  • Indianapolis International Airport (IND) – 63 min. kørsel, 83,7 km

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬3 min. kørsel
  • ‪Chick-fil-A - ‬18 min. gang
  • ‪Dutch Bros Coffee - ‬5 min. kørsel
  • ‪McAlister's Deli - ‬14 min. gang
  • ‪Cracker Barrel - ‬14 min. gang

Om overnatningsstedet

Tru By Hilton Anderson

  • Tru By Hilton Anderson er en oplagt valgmulighed til et ophold i Anderson. Du kan tage en morgensvømmetur i den indendørs pool og lægge vejen forbi fitnesscenteret for at træne.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 92 værelser
    • Overnatningsstedet har 4 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning starter kl. 15.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt*
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)

Parkering

    • Gratis autocamper-, bus- og lastbilparkering på stedet
    • Utildækket parkering på stedet (5 USD pr. dag)
    • Der er parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen
  • Fælles mikrobølgeovn

Forretningsfaciliteter

  • Computerstation

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Bygget i 2024
  • Tv på fællesarealer
  • Fitnesscenter
  • En indendørs pool

Hjælp til personer med et handicap

  • Blindeskrift
  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 107
  • Rute til kørestolsbrugere
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • 3 parkering med kørestolsadgang på stedet
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestolsbrugere
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere
  • Fitnesscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Forretningscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Visuel brandalarm på gangene
  • Tv med undertekster
  • Dørhåndtag med greb
  • Oplyst rute til indgangen
  • Rute til indgangen uden trapper
  • Lift til pool på stedet
  • Flisegulv i fællesområder

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 42-tommers fladskærms-tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Klimastyret aircondition og varme
  • Strygejern/strygebræt

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • En kombination af bruser/badekar
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Tandbørste og tandpasta (efter anmodning)
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)
  • Telefon
  • Kontorstol

Mere

  • Daglig rengøring
  • Adgang med mobilnøgle

Gebyrer og politikker

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på USD 75 pr. kæledyr (kan variere baseret på opholdets længde)

Parkering

  • Selvstændig parkering (utildækket) koster 5 USD pr. dag

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Støjfrie værelser kan ikke garanteres.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Tru By Hilton Anderson Hotel
Tru By Hilton Anderson Anderson
Tru By Hilton Anderson Hotel Anderson

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Tru By Hilton Anderson gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Tru By Hilton Anderson har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Tru By Hilton Anderson?

Ja, der findes en indendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Tru By Hilton Anderson?

Ja, kæledyr er tilladt. Der opkræves et gebyr på 75 USD pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Tru By Hilton Anderson?

Ja. Selvstændig parkering koster 5 USD pr. dag. Der tilbydes gratis parkering til autocamper/bus/lastbil.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Tru By Hilton Anderson?

Du kan tjekke ind fra kl. 15.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Er der et kasino på Tru By Hilton Anderson?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Hoosier Park (4 min. kørsel) ligger i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Tru By Hilton Anderson og i nærheden?

Tru By Hilton Anderson tilbyder en indendørs pool og et fitnesscenter.

Anmeldelser

Anmeldelser af Tru By Hilton Anderson

9,0

Fantastisk

9,4

Rengøring

9,0

Faciliteter

9,4

Service og personale

9,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great stay
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Everything was excellent except the wood floor in our room left your bottom feet looking dirty. Otherwise it was super would definitely stay again
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Not the most quiet of places. Very thin ceilings and can hear every step. Otherwise, great location, clean, and staff was super nice.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean room, comfy bed, nice shower, large tv
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean, prof staff, breakfast, updates on where to eat and what is going on around town.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We enjoyed our stay! Would definitely stay again!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean room, great breakfast
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great stay! Our 3 stay at this Tru and it is well maintained and staffed with good employees.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The staff were nice and the room was very clean and the breakfast was good!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nice place to stay.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent stay
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The casino was well run, great hotel and staff
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

We liked the area where this hotel was as it was just outside of the busy area. It is by the freeway so there is the traffic noise, but wasn't too bad.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great a big 10
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Clean, easy parking.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Was a great clean room. Food was great and floor condition was nice. Unlike some places where the front desk is clean and past that a disaster.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nice and clean.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean, good staff, nice breakfast
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Convenient good location hotel!
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Good place to pass through. The rooms are small but adequate. The room was clean. Breakfast was good enough. One problem was the bathroom tub looked dirty and was very slippery. I would stay there again in a different room.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The experience I had at this hotel was excellent. The staff was very friendly, kind, and accommodating. Very personable and welcoming. The room was very clean and the included morning breakfast was a huge plus. I’m glad I booked a 3 night stay here while traveling to Indianapolis for The Final Four.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nice new hotel. Clean and comfortable room and bed
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Room was clean - bed / pillow were very comfy. Quiet spot but right by freeway - so very convenient- number of restaurants and bars close by. Parking was well lit. Staff were all friendly and helpful- great value for the money!!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent stay
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great option for a quick stay! Front desk staff was very friendly!