Privat vært

Milestone Otel

Bed & Breakfast i Ayvalik med restaurant

Vælg datoer for at se priser

Milestone Otel ligger mindre end et kvarters kørsel fra Sarımsaklı Strand.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition

Primære faciliteter (7)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • Restaurant
  • Morgenmad tilgængelig
  • Kaffebar
  • Aircondition
  • Have
  • Reception med begrænset åbningstid

Værelsesmuligheder

Standard-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 1 enkeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Çarsı içi Cad. No: 10,, Küçükköy, Ayvalik, Balikesir, 10410

Hvad ligger i nærheden?

  • Sarımsaklı Strand - 3 min. kørsel - 3.7 km
  • Ayvalık Islands Nature Park - 4 min. kørsel - 5.2 km
  • Ayazma Kirke - 6 min. kørsel - 4.5 km
  • Hayrettin Pasa-moskeen - 6 min. kørsel - 4.5 km
  • Ayvalık Loppemarked - 7 min. kørsel - 5.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Mytilene (MJT-Mytilene Intl.) – 126 min. kørsel, 47,7 km
  • Balıkesir Koca Seyit Lufthavn (EDO) – 45 min. kørsel, 48,7 km
  • Çanakkale Lufthavn (CKZ) – 163 min. kørsel, 179,2 km
  • Izmir (ADB-Adnan Menderes) – 137 min. kørsel, 168,2 km

Restauranter

  • ‪Bosanska Pita boşnak böreği - ‬2 min. gang
  • ‪Zet Cafe - ‬2 min. gang
  • ‪Damska Ruka - ‬2 min. gang
  • ‪Küçükköy Tarihi Boşnak Köftecisi - ‬4 min. gang
  • ‪Ağaçaltı Derin Bahçe - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Milestone Otel

  • Milestone Otel ligger mindre end et kvarters kørsel fra Sarımsaklı Strand.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 4 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 08.00 til kl. 00.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))

Parkering

    • Gratis parkering i området indenfor 100 meter
    • Mulighed for parkering på gaden

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Kontinental morgenmad (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 08.00 til kl. 11.00
  • Restaurant
  • Kaffebar

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)

Faciliteter

  • Have

Hjælp til personer med et handicap

  • Trægulv på værelset

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Aircondition

Værelset

  • Have
  • Individuelt indrettet

Hold forbindelsen

  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))

Mere

  • Rengøring efter anmodning
  • Adgang via udendørs korridor

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Kontinental morgenmad tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 500 TRY pr. person

Børn og ekstra senge

  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 1000.0 TRY pr. nat

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Overnatningsstedets registreringsnummer 25331

Også kendt som

Milestone Otel Ayvalik
Milestone Otel Bed & breakfast
Milestone Otel Bed & breakfast Ayvalik

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Milestone Otel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Milestone Otel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Milestone Otel?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Milestone Otel?

Desværre ikke, men der er gratis parkering i nærheden.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Milestone Otel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Milestone Otel og i nærheden?

Milestone Otel tilbyder en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Milestone Otel?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Har Milestone Otel private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en gårdhave.

Anmeldelser

Anmeldelser af Milestone Otel

8,0

Meget godt

10

Rengøring

9,4

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Gayet güzeldi tavsiye ederim kahvaltısı da yeterliydi sahibide gayet ilgiliydi
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Bizim seçtiğimiz oda ile bize verilen aynı odalar değildi design koy manzara oda seçtik standart oda verdiler ve bu duruma göre aldığımız site tarafından bir yanlışlık olduğunu söylediler seçim yaptığımız odanın bir ay önceden tutulduğu bilgisini aktardılar. İlk resimde seçtiğimiz oda yer almakta sonrasındaki resimler de bize verilen oda ve ayrıca odada telefon yok duş başlığı üstümüze düşüyor ve klozet yeterince düzgün çalışmıyordu.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående