Unanderra Hotel

Overnatningsstedets klasse: 2
Motel i Wollongong med restaurant og 2 barer/lounger

Vælg datoer for at se priser

Fra Unanderra Hotel kan du nyde besøget i Wollongong. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge kaffebaren/caféen, ligesom stedets 2 barer/lounger er oplagte til en drink, når dagen går på hæld.

Anmeldelser

7,8 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Bar
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (3)

  • Restaurant og 2 barer/lounger
  • Kaffebar
  • Reception med begrænset åbningstid
Den nuværende pris er 333 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
11. okt. - 12. okt.

Værelsesmuligheder

Dobbeltværelse - 1 queensize-seng - fælles badeværelse

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(13 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Dobbeltværelse - 1 dobbeltseng - fælles badeværelse

7,2 ud af 10
Godt
(11 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
27 Central Rd, Unanderra, NSW, 2526

Hvad ligger i nærheden?

  • Figtree Private Hospital - 2 min. kørsel - 2.7 km
  • Nan Tien Temple - 2 min. kørsel - 2.7 km
  • University of Wollongong - 7 min. kørsel - 9.2 km
  • Wollongong City Beach - 9 min. kørsel - 9.2 km
  • North Wollongong Beach - 10 min. kørsel - 9.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Shellharbour, New South Wales (WOL) – 15 min. kørsel, 16,7 km
  • Western Sydney Intl. Lufthavn (WSI) – 76 min. kørsel, 88,7 km
  • Sydney lufthavn (SYD) – 67 min. kørsel, 85,3 km
  • Cringila Station – 4 min. kørsel, 4,2 km
  • Kembla Grange Station – 6 min. kørsel, 3,7 km
  • Port Kembla North Station – 10 min. kørsel, 6,5 km

Restauranter

  • ‪Mcdonalds - ‬6 min. gang
  • ‪Wests Illawarra - ‬4 min. gang
  • ‪Chicko's - ‬3 min. kørsel
  • ‪Guzman Y Gomez - ‬1 min. gang
  • ‪McDonald's - ‬3 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Unanderra Hotel

  • Fra Unanderra Hotel kan du nyde besøget i Wollongong. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge kaffebaren/caféen, ligesom stedets 2 barer/lounger er oplagte til en drink, når dagen går på hæld.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 11 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 21.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 10.00 til kl. 22.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • 2 barer/lounger
  • Restaurant
  • Kaffebar

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv

Hjemlig komfort

  • Elkedel
  • Strygejern/strygebræt

Mad og drikke

  • Gratis mineralvand
  • Gratis teposer/instantkaffe

Mere

  • Pengeskab med plads til bærbar computer

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Overnatningsstedets registreringsnummer 45963082991
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Unanderra Hotel Motel
Unanderra Hotel Unanderra
Unanderra Hotel Motel Unanderra

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Unanderra Hotel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Unanderra Hotel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Unanderra Hotel ?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Unanderra Hotel ?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Unanderra Hotel ?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 21.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos Unanderra Hotel og i nærheden?

Unanderra Hotel tilbyder 2 barer.

Er der restauranter på eller i nærheden af Unanderra Hotel ?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Anmeldelser

Anmeldelser af Unanderra Hotel

7,8

Godt

8,4

Rengøring

7,4

Faciliteter

8,8

Service og personale

7,6

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Good food, friendly staff
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Easy parking, great meals, comfortable bed.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great room and wonderful stay
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great stay lovely people and hood facilities
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Clean room in a good location
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The ad doesn't mention that the bathrooms are shared. I miss having a private bathroom. The rooms are above a sports bar, but the noise isn't bad.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was clean and comfortable. Access to the the accomodation was locked, therefore as a single traveller I felt very safe. Parking was free and easily accessible.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Was spot on no complaints what so ever
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Clean comfortable and quiet
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Excellent price and good value. Cleaner was very good and helpful in providing some items for the room.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Nicely renovated Hotel very friendly & accommodating staff. we had an amazing meal, our room was quite comfortable will stay again
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

The room itself was clean, however the shared amenities were not clean on arrival in Friday and did not get cleaned prior to leaving on Sunday morning. Band aids were Pedy in the shower, graffiti on cubicle walls and stained toilet bowls. The price was low. It was disappointing as the staff were so friendly and helpful when checking in.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Staff politeness and kind approaced. Thanks
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Parking was fine. This is an active Bar with music until 2:00AM. The rooms were good, but the noise was a bit of an issue.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Good place to stay when driving through not big but clean
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We are welcoming in this hotel. Everyone is very kind and friendly. Special to young Lady jordyn and the young staff hotel the one let us check in that day. Lovely Place to Stay. Thank You so much. From Jeni (Nursyamsih) Wahab and Marco from Newcastle
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

All good, maybe a microwave would be good
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The staff is fantastic, the lady in charge at the moment of my check in was really lovely and kind. There was a problem in the room I was going to stay and she let me know showed me the options, and I could stay in another room for the night. I felt welcomed and calm with the solution she offered.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Was great
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Clean linen, towels, awesome Ceasar salad meal which was the absolute best thing about this hotel.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Good pub
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Staff
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Liked my own bathroom but prefer to save $60 and move to an older Hotel with no bathroom.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Good
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Friendly staff, tidy room.