Chez Mohamed Bennouri
Overnatningsstedets klasse: 2.5
Hytte i Telouet
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Chez Mohamed Bennouri





Fra Chez Mohamed Bennouri kan du nyde besøget i Telouet. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi, selvstændig parkering og morgenmad tilberedt efter bestilling dagligt fra kl. 06.00 til kl. 10.00. En terrasse og en have er andre højdepunkter.
Populære faciliteter
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Primære faciliteter (4)
Primære faciliteter (4)
- Daglig rengøring
- Terrasse
- Have
- Et picnicområde
Føl dig hjemme (4)
Føl dig hjemme (4)
- Have
- Terrasse
- Daglig rengøring
- Gratis selvstændig parkering
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Indlæs alle billeder af Classic-enkeltværelse

Classic-enkeltværelse
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 dobbeltseng
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

Dyafat Abla
Ouarzazate
Dyafat Abla
Ouarzazate
- Gratis morgenmad
- Lufthavnstransport
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
7.0 ud af 10, Godt, 8 anmeldelser
7,0
Godt
8 anmeldelser
Prisen er 290 kr.
290 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

Dar Zara
Ighrem N'Ougdal
Dar Zara
Ighrem N'Ougdal
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.0 ud af 10, Alletiders, 5 anmeldelser
8,0
Alletiders
5 anmeldelser

Riad Bouchahoud Hotel in Telouet
Telouet
Riad Bouchahoud Hotel in Telouet
Telouet
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Restaurant
- Faciliteter til tøjvask
8.4 ud af 10, Alletiders, 5 anmeldelser
8,4
Alletiders
5 anmeldelser
Prisen er 396 kr.
396 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
11. sep. - 12. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Village iaaraben Telouet, 2, Telouet, Ouarzazate, 45252
Hvad ligger i nærheden?
- Telouet Marked - 8 min. gang - 0.7 km
- Telouet Hospital - 13 min. gang - 1.1 km
- Kasbah du Pacha el Glaoui - 3 min. kørsel - 1.1 km
Sådan kommer du rundt
- Marrakech (RAK-Menara) – 150 min. kørsel, 131,5 km
Restauranter
- Auberge Restaurant Telouet Chezahmed - 16 min. gang
Om overnatningsstedet
Chez Mohamed Bennouri
- Fra Chez Mohamed Bennouri kan du nyde besøget i Telouet. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi, selvstændig parkering og morgenmad tilberedt efter bestilling dagligt fra kl. 06.00 til kl. 10.00. En terrasse og en have er andre højdepunkter.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 3 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 11.00 til når som helst
- Minimumsalder for indtjekning: 20 år
- Udtjekning er kl. 13.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 48 timer inden ankomst
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 72 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit pas efter reservation
- Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 20
Børn
- Børn er muligvis ikke berettiget til gratis morgenmad
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
- Gratis Wi-Fi på værelserne
Parkering
- Gratis utildækket parkering på stedet
- Der er parkeringsmuligheder på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Mad og drikke
- Gratis morgenmad tilberedt efter bestilling hver morgen fra kl. 06.00 til kl. 10.00
Faciliteter og service
- Virtuel reception
Faciliteter
- Have
- Picnicområde
- Terrasse
- Udendørs underholdningsområde
Værelsesfaciliteter
Frisk dig op
- Delt badeværelse
Hold forbindelsen
- Gratis Wi-Fi
Mere
- Daglig rengøring
Gebyrer og politikker
Obligatoriske gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: 0.51 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.
- Turistgebyr: 0.51 EUR pr. person pr. nat
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på Chez Mohamed Bennouri?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Chez Mohamed Bennouri?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Chez Mohamed Bennouri?
Indtjekning fra kl. 11.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 13.00.
Hvad kan jeg opleve hos Chez Mohamed Bennouri og i nærheden?
Chez Mohamed Bennouri tilbyder et picnicområde og en have.
Hvordan er området omkring Chez Mohamed Bennouri?
Chez Mohamed Bennouri ligger kun 16 minutters gang fra Telouet Kasbah og 16 minutters gang fra Kasbah du Pacha el Glaoui.